Tajemství úspěšného lovu sumců ze břehu

0
5

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

Tajemství úspěšného lovu sumců ze břehu

Pokud jste milovník lovu sumců ze břehu, určitě vás zajímá, jak být při této činnosti úspěšný. Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují pravděpodobnost chycení tohoto dravce, ale některá tajemství zcela určitě stojí za to znát.

Prvním a zároveň základním pravidlem při lovu sumců je být trpělivý. Sumci jsou velmi opatrní a obvykle čekají na to správné okamžik, než se chytí na nástrahu. Proto je důležité vybrat si vhodné místo a trpělivě zde vyčkatat na správný moment. Dále byste měli dbát na to, abyste měli vhodné nástrahy, které sumce přilákají.

Dalším klíčovým faktorem úspěšného lovu je dobrá technika. Zvolená technika by měla odpovídat typu a velikosti nástrahy. Je rovněž důležité zachovávat správnou sílu vlasce a vybavení rybářského prutu. Pro úspěšný lov sumců je také nutné zvolit vhodný čas a počasí.

V neposlední řadě je nutné dbát na bezpečnost. Při lovu ze břehu je nutné mít na paměti nebezpečí, které může přinést hlavně hluboká voda. Pokud chcete být při svém koníčku úspěšní, měli byste se vždy držet zásad bezpečného lovu.

Vyzkoušejte tato tajemství a zlepšete své šance na úspěšný lov sumců ze břehu!

rybarske obleceni

Tajemství úspěšného lovu sumců ze břehu

1. Příprava na sumcový lov

Předtím, než se pustíme do samotného lovu, musíme se připravit na všechny možné situace. Je důležité si přinést všechno potřebné vybavení, jako jsou rybářský prut, naviják, návnady, háčky a podobně. Nesmíme na nic zapomenout, protože bez správného vybavení nemůžeme úspěšně lovit.

2. Výběr místa na lov

Místo pro lov sumců musíme vybírat pečlivě a s rozmyslem. Sumci mají rádi tmavá a klidná místa, takže bychom měli hledat takové, kde je hluboká a tečoucí voda. Důležité je také sledovat počasí a teplotu vody, protože to má vliv na to, jestli se sumci budou aktivně pohybovat nebo ne.

3. Použití správné návnady

Pro úspěšný lov sumců ze břehu je důležité použít správnou návnadu. Sumci jsou dravci a mají rádi živou potravu, jako jsou ryby, krevety nebo měkkýši. Doporučuje se používat návnadu, která je co nejvíc podobná potravě, kterou sumci obvykle loví.

4. Lov sumců v noci

Sumci patří mezi noční dravce, takže nejlepší čas na lov je v noci. Pro lov v noci je nutné si přinést výkonnou baterku, která nám pomůže osvětlit okolí. Je také důležité věnovat pozornost bezpečnosti, sledovat okolí a být opatrný.

5. Podvazování sumců

Když se nám podaří ulovit sumce, musíme si jej podvázat a vytáhnout na břeh. Pro podvazování je nutné použít silný provaz, aby sumec neutekl. Je také důležité mít dobré rukavice, protože sumci mají ostré hřbetní ploutve, které mohou při manipulaci způsobit bolestivé rány.

Závěr

Lov sumců ze břehu je krásný a vyžaduje pečlivou přípravu a trpělivost. S dodržením těchto základních pravidel by vám neměl být lovit sumce ze břehu žádný problém. Pokud vás rybolov více zajímá, určitě navštivte stránky nakup-rybarske-potreby.cz, kde najdete veškeré potřebné vybavení pro úspěšný rybolov!

rybarina

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

Tajemství úspěšného lovu sumců ze břehu

Jak správně vybrat místo ke lovů sumců?

Najděte si postupně různá místa, kde by se mohli sumci skrývat. Mějte na paměti, že sumci se často ukrývají v těsné blízkosti břehu. Pokud chcete najít ideální místo, zkuste hledat tam, kde se břeh zužuje, kde jsou překážky, nebo kde se voda stéká.

Jak správně vybavit svůj návnadu?

Pro lovení sumců se hodí živá návnada, jako například žížaly, rybky, nebo krevety. Můžete také použít umělou návnadu, jako například silikonové nástrahy. Jistě ale protáhnět návnadu ostrohami, aby se sumec do ní zasekl.

Jaký typ přívlačového prutu je nejvhodnější?

Pro lovení sumců ze břehu použijte dlouhý prut s měkkým vrcholem a silným páteřím. Tento typ prutu je ideální pro potápějící se návnadu, která bude plovat na dně podél břehu.

Jaké jsou nejvhodnější podmínky pro lov sumců?

Sumci se často aktivně krmí v noci, kdy voda je chladnější. Právě proto je nejvhodnější doba k lovu sumců noc. Pokud chcete lovit ve dne, vyberte si chladnější dny s oblačným počasím.

ryby

Lovec sumců ze břehu: Co to vlastně znamená?

Lovec sumců ze břehu se v poslední době stává stále populárnějším koníčkem. Ale co to vlastně znamená?

Definice

Lovec sumců ze břehu je rybářská aktivita, při které se rybáři snaží nalákat a chytit sumce z břehu, tedy bez použití lodě nebo jiného vodního dopravního prostředku.

Vybavení

Pro loveckou činnost ze břehu není vybavení tak náročné jako pro loveckou činnost z lodi. Důležitou součástí vybavení však zůstává rybářský prut a přívlačové nástrahy, které jsou schopné nalákat sumce k tomu, aby je rybář mohl chytit. Důležité je mít kvalitní vybavení, které odolá zátěži při chytání velkých ryb.

Tipy pro lov sumců ze břehu

Pro úspěšný lov sumců ze břehu je důležité vybrat si vhodné místo, kde se sumci vyskytují. Ideální jsou hlubší místa, kde mají ryby dostatek kyslíku a potravy. Důležité je také používat kvalitní nástrahy, které jsou oblíbené u sumců a které jsou schopné je nalákat. Při chytání je také důležité dodržovat všechny rybářské zákony a postupy, aby nebyla ryba poškozena a aby se nemusela vrátit zpět do vody.

Pokud vás zaujala tato rybářská aktivita, můžete se dozvědět více na stránkách Wikipedie.

rybarina

Tajemství úspěšného lovu sumců ze břehu

Úvod

 • Sumci jsou oblíbenými cíli mnoha rybářů.
 • Lov sumců ze břehu vyžaduje specifickou techniku a vybavení.

Příprava

 • Před začátkem lovu si pečlivě připravte vybavení.
 • Použijte pevnou a účinnou prutovou tyč.
 • Vyberte vhodné nástrahy, např. kukuřice, vajíčka, ryby nebo maso.
 • Vyberte si vhodné místo k lovu, kde jsou sumci aktivní.

Technika lovu

 • Použijte techniku zvanou “bivy”, což je mobilní přístřešek určený k nočnímu lovu.
 • Použijte vhodnou zátahu – nejlépe bojový systém s očkovaným háčkem.
 • Zadřádněte nástrahu v blízkosti dna.
 • Zaměřte se na pohyb přívlači – zvolte správnou rychlost a rytmus, abyste zajistili co nejvíce živosti.

Tipy pro úspěšný lov

 • Zvolte si správný čas – sumci jsou nejaktivnější v noci.
 • Dávejte pozor na měsíční fáze – lov bývá úspěšnější během úplňku.
 • Mějte trpělivost – lovu sumce může trvat hodiny, ale vytrvalost se vyplatí.
 • Použijte silnou vlase a pevné návazce, protože sumci jsou velmi silní ryby.

Závěr

 • Lov sumců ze břehu vyžaduje přípravu a specifickou techniku.
 • Mějte trpělivost a zvolte správný čas a místo k lovu.
 • Buďte připraveni na to, že se sumci mohou chovat nepředvídatelně a vyžadovat zvláštní postupy.
 • Pamatujte si, že lovu sumce patří mezi vysoce vyhledávané a vynikající ryby.

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

Sumcařina

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ