Sonik Prut Vader X – recenze

0
1047

Sonik Prut Vader X – recenze – Když se na prut Vadar X poprvé podrobněji podíváte, vzdálenosti, které s ním můžete dosáhnout, vedou k jednomu z oněch „Wow, jak to dělají?“ momentům. Sonik si vybudoval zaslouženou reputaci pro svoje neuvěřitelné nabídky, včetně té nejneuvěřitelnější: tři pruty za dva. Jistě vás potěší, že i Vadar X je součástí jedné takové nabídky. Ale nenechte se zmýlit, na tomto prutu je zajímavého mnohem více než jen jeho cena. Pod tmavým vzhledem se ukrývá hodně vysoká karbonová technologie a tyto pruty míří o hodně výš, než je jejich váhová kategorie a nešetří prvky, které byste očekávali u výrazně dražších prutů.

Sonik Prut Vader X – 1.) Akce

Sonik vyrobil tyto pruty tak aby zvládly všechno, především pak díky progresivní akci blanků. Čím rychleji budete schopni vytvořit stlačení prutu, tím dále nahodíte. Takže nejen, že dostáváte do ruky prut, se kterým je souboj s rybou příjemný, navíc i mírnější nahazovači z něj mohou dostat to nejlepší.

Sonik Prut Vader X – 2.) Očka

Sonik zvolil pevné, dvojitě legovaná SiC vodící očka, která vedou k anti-frap koncovým očkům, jež zajišťují, že nedojde k zapletení právě ve chvíli, kdy máte na dosah svůj kardinální úlovek. Modely s testovacími křivkami o hodnotách 3lb, 3.25lb a 3.5lb mají 50 mm zadní očka, zatímco měkčí pruty z této řady mají 40 mm očka, což nám rozhodně dává smysl!

Sonik Prut Vader X – 3.) Úprava

Řada Vadar X má v sobě něco z estetiky Hvězdy smrti. Představte si minimalistický design, matnou černou barvu a získáte slušnou představu. Rukojeť je obalená japonskou pružnou gumou, která drží linii se štíhlým, zdrženlivým duchem této modelové řady.

Sonik Prut Vader X – 4.) Detaily

Sonik dobře ví, že všichni oceňujeme detaily, a ani ty proto rozhodně nejsou odbyté. Malá vylepšení jako je možnost nastavit očka tak, aby si při složení jednotlivé části perfektně sedly (systém je nazývaný Fold-Friendly Ringing) nebo konturované spony k upevnění vlasce či černý, anodizovaný zadní držák prutu mu dávají vzhled drahého produktu, ačkoliv je ve skutečnosti podstatně levnější.

Sonik Prut Vader X – 5.) Cena

Ano, cena… Tady to začíná být ještě zajímavější. Doporučená maloobchodní cena je pro Vadar X 2800Kč což je zatraceně dobrý obchod. Ne, nevíme jak to dělají, ale jsme rádi, že jim to tak jde …

 

Sonik Prut Vader X – Vlastnosti:

 • tenký, lehký, matný, černý blank s parabolickou akcí
 • kvalitní SIC očka
 • 50mm naváděcí očko
 • 17mm černé DPS sedlo, které pojme i největší velkokapacitní navijáky
 • profilovaná plná rukojeť ze Shrink Wrap materiálu
 • klip na vlasec

Sonik Vader X

Sonik Vader X
9.3

Sonik Vader X

9/10

  Plusy

  • progresivní akce
  • minimalistický design
  • cena
  • celkový dojem

  Mínusy

  BEZ KOMENTÁŘE