Rybník Popůvky – rybařina Jihomoravský kraj

0
1018

Rybník Popůvky – rybařina Jihomoravský kraj – Soukromý revír rybník Popůvky leží v Jihomoravském kraji nedaleko obce Popůvky a jen pár kilometrů od Brna. Soukromý revír rybník Popůvky je malebná nádrž, na které naleznete klid a pohodu. Rybník Popůvky je perfektně zarybněný nádhernými rybami. Rybník Popůvky tak rybářům nabízí vše, co by ideální soukromý revír nabízet měl.

Majitelé troubského velkostatku, hlavně Sekorové, zřizovali rybníky. Nejstarší zmínky nalézáme v názvech tratí z r.1749: U Rybníka, Nad Rybníkem, louky pod Horním Rybníčkem, Na Rybníčkách, Pod Sádkama; z roku 1787: Nad Velkým rybníkem, Nad Posledním rybníkem, Nad Rybníkama. Mlýn pod Dolním rybníkem postavil r.1787 Jan Král, podle něho se mu říkalo též Královec. Dolní rybník byl počátkem 20.stol. přeměněn na pole. Obnova Dolního rybníka započala roku 1949, roku 1950 byl napuštěn. Při odbahnění v r.1989 bylo vytěženo přes 20 000 m bahna.

V současnosti jsou rybníky střediskem letní i zimní rekreace. V Horním rybníku můžeme na přelomu dubna a května spatřit tisíce žab.

 

Rybník Popůvky – rybařina Jihomoravský kraj – Ryby

  • Jeseter, Kapr, Mník, Okoun, Pstruh obecný

 

Rybník Popůvky – Způsoby lovu

Kaprařina, Přívlač, Muškaření, “chyť a pusť”, “chyť a vezmi”

 

Rybník Popůvky – Ceny povolenek

  • Cena denní povolenky: 200 korun (2 pruty)
  • Cena denní povolenky pro dítě do 12 let: 100 korun (1 prut)

 

Rybník Popůvky – Kontakt

Jiří Štoček

Pod Vinohrady

664 41 Popůvky

mobil: 736 539 842

e-mail: obcerstveni_stocek@centrum.cz

 

Rybník Popůvky – mapa

Rozloha revíru: 6 ha

Kraj: Jihomoravský

UBYTOVÁNÍ V BLÍZKOSTI DO 5KM

NEJLEPŠÍ UBYTOVÁNÍ V BLÍZKOSTI REVÍRU

Rybník Popůvky – Pravidla a omezení

Pravidla lovu: 

1) Doba setrvání na lovném místě je max. 15 minut před a 15 minut po uplynutí stanovené doby lovu.

2) Stanování a bivakování je dovoleno pouze na vyhrazeném místě se souhlasem provozovatele.

3) Každý lovec včetně jeho doprovodu je povinen udržovat pořádek, neodhazovat odpadky do vody nebo na břeh. Pokud zjistí při příchodu na místo lovu, že místo je znečištěno, ohlásí tuto skutečnost provozovateli, který zajistí jeho úklid.

4) Je zakázáno poškozování vodních staveb, břehů rybníka a rozdělávání ohně.

5) Při lovu udicí musí být lovec v takové vzdálenosti od udice, aby s ní v případě záběru mohl manipulovat.

6) Při lovu na položenou udržují lovci mezi sebou vzdálenost minimálně 3 metry, pokud se nedohodnou jinak.

7) Celoročně hájené ryby jsou : Jeseteři, barevný Koi-kapr, okounek pstruhový, kapr nad 55 cm, pstruh, Štika obecná, Candát

8) Lovec s platnou povolenkou si může zakoupit pouze ryby dosahující povolené délky stanovené níže :

Kapr obecný 45-55 cm

Poznámka: Možnost koupení kapra od 45 do 55 cm    70,-/kg

9) Je dovoleno chytat pouze na dvě udice s jedním návazcem.Používat háčky bez protihrotu nebo protihrot zamáčknout klešťemi.

10) Na stanovišti je rybář povinen mít u sebe vyprošťovač háčků nebo klíšťky,plněnou podložku(možnost zapůjčení 50,-kč na den a záloha 300,-kč), míru na změření úlovku, podběrák, vlastní vezírek. Chycená ryba, kterou si lovec nechce ponechat, musí být šetrně vypnuta z háčku ve vodě bez zbytečného pokládání na břeh a nesmí být jinak poškozována. Při lovu „chyť a pusť“ se musí používat podložky.

11) PŘÍSNÝ ZÁKAZ SAKOVÁNÍ RYB Z DŮVODU FOTOGRAFOVÁNÍ!!!!

12) Na zakoupenou povolenku „chyť a pusť“ se lovící řídí rybářským řádem. Všechny ulovené ryby již ve vodě uvolní. Vězí-li háček hluboko v jícnu ryby je povinen háček odstřihnout.

13) Rybu, která byla vytažena, podebrána, poškozena hlubokým zaseknutím nástrahy, stiskem nebo jinak, nesmí být puštěna do vody. Lovec ji musí odevzdat majiteli rybnika

14) Při zakoupení povolenky nutné se prokázazat průkazem totožnosti.

15) Je zakázáno zasakované ryby měnit za nově ulovené nebo používání společných saků a vezírků. Rovněž je zakázáno i přechovávání ryb jiného rybáře nebo z jiného revíru.

16) Není dovoleno darovat rybu přímo u vody.

17) Obsluhovat pruty může pouze platící rybář, jinak možnost odebrání povolenky bez náhrady.

18) Parkování aut pouze na vyhrazeném parkovišti!!!!

 

Sankce za porušení tohoto řádu

  • Lov ryb na základě této povolenky je provozován na vlastní nebezpečí. Lovec je povinen dbát na to, aby nedošlo ke zranění jiných rybářů nebo přihlížejících. Motorová vozidla nesmí vjíždět ani parkovat mimo komunikace a vyhrazená místa, mimo cesty nebo u vody.
  • Při vjezdu motorovým vozidlem do míst, kde je to zakázáno, nebo lovu bez provedení zápisu do záznamu o úlovcích (datum a počet ulovených ryb) bude rybáři odebrána povolenka a v běžném roce nebude již tomuto rybáři vydána. Lovící je povinen se podrobit kontrole včetně vozidla a zavazadel od pracovníků, které zmocnil provozovatel.

Další revíry v Jihomoravském kraji

BEZ KOMENTÁŘE