Rybník Popůvky – rybařina Jihomoravský kraj

0
3480

Rybník Popůvky – rybařina Jihomoravský kraj – Soukromý revír rybník Popůvky leží v Jihomoravském kraji nedaleko obce Popůvky a jen pár kilometrů od Brna. Soukromý revír rybník Popůvky je malebná nádrž, na které naleznete klid a pohodu. Rybník Popůvky je perfektně zarybněný nádhernými rybami. Rybník Popůvky tak rybářům nabízí vše, co by ideální soukromý revír nabízet měl.

Majitelé troubského velkostatku, hlavně Sekorové, zřizovali rybníky. Nejstarší zmínky nalézáme v názvech tratí z r.1749: U Rybníka, Nad Rybníkem, louky pod Horním Rybníčkem, Na Rybníčkách, Pod Sádkama; z roku 1787: Nad Velkým rybníkem, Nad Posledním rybníkem, Nad Rybníkama. Mlýn pod Dolním rybníkem postavil r.1787 Jan Král, podle něho se mu říkalo též Královec. Dolní rybník byl počátkem 20.stol. přeměněn na pole. Obnova Dolního rybníka započala roku 1949, roku 1950 byl napuštěn. Při odbahnění v r.1989 bylo vytěženo přes 20 000 m bahna.

V současnosti jsou rybníky střediskem letní i zimní rekreace. V Horním rybníku můžeme na přelomu dubna a května spatřit tisíce žab.

 

Rybník Popůvky – rybařina Jihomoravský kraj – Ryby

  • Jeseter, Kapr, Mník, Okoun, Pstruh obecný

 

Rybník Popůvky – Způsoby lovu

Kaprařina, Přívlač, Muškaření, “chyť a pusť”, “chyť a vezmi”

 

Rybník Popůvky – Ceny povolenek

  • Cena denní povolenky: 200 korun (2 pruty)
  • Cena denní povolenky pro dítě do 12 let: 100 korun (1 prut)

 

Rybník Popůvky – Kontakt

Jiří Štoček

Pod Vinohrady

664 41 Popůvky

mobil: 736 539 842

e-mail: obcerstveni_stocek@centrum.cz

 

Rybník Popůvky – mapa

Rozloha revíru: 6 ha

Kraj: Jihomoravský

UBYTOVÁNÍ V BLÍZKOSTI REVÍRU

BEZ KOMENTÁŘE