Nejlepší rybářská jezera v České republice: Kam vyrazit na ryby autem

0
114

Vše na KAPRY v AKCI

Nejlepší rybářská jezera v České republice: Kam vyrazit na ryby autem

Dobře víme, že pro milovníky rybaření je v České republice mnoho skvělých možností. Pokud jste vybaveni autem a toužíte po dobrodružství na vodě, máme pro vás několik tipů na nejlepší rybářská jezera, která stojí za návštěvu.

1. Lipno: Nachází se v Jihočeském kraji a je jedním z největších přehradních jezer v České republice. Představuje ideální místo pro rybolov, zejména na kapry, candáty a sumce. Navíc zde najdete pěkné okolí a mnoho možností k pobytu, včetně kempů a penzionů.

2. Slnečné Jazerá: Toto jezero v nedalekém Slovensku je oblíbeným cílem českých rybářů. Nachází se u města Senec a poskytuje bohatou rybí populaci, zejména kaprů a štik. Okolní prostředí je krásné a je zde také možnost ubytování.

3. Máchovo jezero: Toto jezero leží nedaleko města Doksy a je jedním z nejznámějších turistických a rybářských cílů v České republice. Rybářský revír je velmi rozmanitý, a tak zde můžete chytat kapry, candáty, štiky a další druhy ryb. Kromě rybaření zde také najdete krásné pláže a možnost vodních sportů.

Ať už se rozhodnete vydat na ryby do Lipna, Slnečných Jazier nebo na Máchovo jezero, nezapomeňte si zkontrolovat povolenky a dodržovat rybářská pravidla. Přejeme vám úspěšný a příjemný rybolov!

rybarina


Nejlepší rybářská jezera v České republice

Jezero Rožmberk

Jezero Rožmberk se nachází v Jihočeském kraji nedaleko města Český Krumlov. Je to jedno z nejoblíbenějších rybářských jezer, které nabízí širokou škálu druhů ryb. Zde můžete lovít kapry, candáty, sumce a mnoho dalších. Jezero Rožmberk je také známé svou malebnou krajinou a klidným prostředím.

Pro více informací o jezeře Rožmberk si můžete přečíst oficiální webové stránky.

Jezero Lipno

Jezero Lipno se nachází v Jihočeském kraji nedaleko rakouských hranic. Toto jezero je jedním z největších v České republice a je velmi oblíbené mezi rybáři. Zde se dají ulovit různé druhy ryb, včetně candátů, okounů a štik. Kromě rybolovu je Lipno také ideálním místem pro vodní sporty a relaxaci.

Pro více informací o jezeře Lipno si můžete přečíst oficiální webové stránky.

Jezero Máchovo

Jezero Máchovo se nachází v Libereckém kraji u města Doksy. Toto jezero je známé svými krásnými plážemi, ale také je skvělým místem pro rybolov. Rybáři zde mohou ulovit kapry, štiky, cejny a další. Navíc je zde možnost pronájmu loděk pro dokonalý rybářský zážitek na jezeře.

Pro více informací o jezeře Máchovo si můžete přečíst oficiální webové stránky.


Vše na KAPRY v AKCIFAQs – Nejlepší rybářská jezera v České republice

1. Kam vyrazit na ryby autem?

Existuje mnoho krásných rybářských jezer v České republice, kam se můžete vydat autem. Některé z nejpopulárnějších lokalit zahrnují:

  • Jezero Lipno – nachází se v Jihočeském kraji a je známé svými bohatými zásobami kapra, štiky a candáta.
  • Jezero Slapy – leží ve Středočeském kraji a je oblíbené mezi rybáři pro svou rozmanitou populaci ryb, včetně kapra, sumce a línů.
  • Jezero Pálava – tato lokalita se nachází v Jihomoravském kraji a je známá svými bohatými zásobami štiky, sumce a kapra.

2. Jaká jsou doporučení při rybolovu na jezerech?

Při rybolovu na jezerech v České republice je důležité dodržovat určitá doporučení:

  1. Dbejte na předpisy pro rybolov v dané lokalitě.
  2. Získejte si potřebnou rybářskou licenci před výletem.
  3. Používejte vhodné rybářské vybavení a nástrahy.
  4. Respektujte přírodu a nezanechte za sebou žádný nepořádek.
  5. Pamatujte na přiměřenou velikost ryb, které si můžete odlovit a neopouštějte na svobodě žádné chráněné druhy.


rybyKam na ryby autem

Nejlepší rybářské lokality v České republice

Pokud milujete rybaření a rádi vyjíždíte na ryby autem, Česká republika nabízí mnoho skvělých lokalit, kde můžete strávit svůj rybářský výlet. Zde je pár tipů na místa, která byste si rozhodně neměli nechat ujít:

Krkonoše – Labská přehrada

Jedno z nejoblíbenějších míst pro rybaření autem je Labská přehrada v Krkonoších. Toto malebné místo nabízí bohatý výběr ryb, jako je pstruh obecný, lipan podhorní nebo losos potoční. Pro rybaření je nutné mít povolenku.

Jezero Lipno

Lipno je největší vodní nádrž v České republice a je také oblíbeným místem pro rybolov. V jezeře najdete různé druhy ryb, včetně kapra obecného, candáta nebo štiky. K dispozici jsou zde také rybářské chaty, kde si můžete odpočinout a přenocovat.

Šumava – Lipenská přehrada

Lipenská přehrada na Šumavě je dalším skvělým místem pro rybáře autem. Toto jezero je vhodné nejen pro rybolov, ale také pro vodní sporty. Zde si můžete vychutnat rybaření na kapry, candáty či sumce.

Pro více informací o rybaření v České republice si můžete přečíst článek na stránce
Rybaření v Česku na Wikipedii.


rybarina

Nejlepší rybářská jezera v České republice: Kam vyrazit na ryby autem

Zde najdete přehled nejlepších rybářských jezer v České republice, kam se vydat na rybolov autem. Tyto jezera jsou známá pro svou bohatou rybí populaci a krásné okolní prostředí, které nabízí skvělé podmínky pro rybolovníky.

Vše na KAPRY v AKCI

Rybaření v Čechách a na Moravě

BEZ KOMENTÁŘE