Nejlepší revíry pro lov sumců z lodě v České republice

0
335

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

Nejlepší revíry pro lov sumců z lodě v České republice

Nejlepší revíry pro lov sumců z lodě v České republice

Pokud jste vášnivým lovcem sumců a máte rádi rybolov z lodě, tak jste na správném místě. V České republice existuje mnoho překrásných revírů vhodných pro lov sumců z lodě. Ty nejlepší jsou ovšem ty, které jsou oázou klidu a ticha, kde se můžete plně soustředit na chytání ryb.

Nejlepší revíry pro lov sumců z lodě v České republice jsou například na Vltavě, Labe nebo Berounce. Tyto řeky nabízejí mnoho překvapení nejen pro zkušené rybáře, ale i pro začátečníky.

Kromě těchto zmiňovaných lokalit, jsou tu samozřejmě další místa, kde si můžete přijít na své. Mezi nejznámější patří přehrada Orlík, jezero Pálava nebo řeka Otava.

Při lovu sumců z lodě byste měli být vždy dobře připraveni. Nejen, že potřebujete kvalitní rybářskou výbavu, ale i dostatečnou znalost lovišť, zásobení nástrahami a především trpělivost.

Takže neváhejte a vydejte se na ty nejhezčí revíry v České republice. Určitě nebudete litovat a užijete si krásné chvilky plné adrenalínu a zároveň ticha a pokoje, kterými tyto místa disponují.

rybarske obleceni

Nejlepší revíry pro lov sumců z lodě v České republice

1. Švihovská přehrada

Švihovská přehrada je velmi populárním místem pro rybolov na jihozápadě Čech. Toto místo je domovem několika druhů ryb, včetně sumců. Na tomto místě můžete najít mnoho lodí, které se používají pro rybolov. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, doporučujeme dobu od května do srpna, kdy je množství ryb nejvyšší.

Švihovská přehrada

2. Vírská přehrada

Vírská přehrada je dalším populárním místem pro lov sumců v České republice. Toto místo se nachází na řece Otavě a nabízí mnoho možností pro rybáře. Zde najdete velké množství loďských stanic a míst, kde si můžete pronajmout loď. Pokud se plánujete vydat na lov sumců, doporučujeme navštívit toto místo v červnu až srpnu, kdy se obvykle nachází nejvíce ryb.

Vírská přehrada

3. Slapy

Slapská přehrada je jedním z největších umělých jezer v České republice a také velmi populárním místem pro lov sumců. Toto místo se nachází na řece Vltavě a nabízí mnoho přístupných míst pro rybáře. Jsou zde také k dispozici mnohé lodní stanice a půjčovny lodí. Pokud se plánujete vydat na lov sumců, nejlepší doba k návštěvě Slap je od května do srpna.

Slapy

4. Lipno

Lipenské jezero se nachází v Jihočeském kraji a je jedním z největších přehradních nádrží v České republice. Lipno je domovem mnoha druhů ryb, včetně sumců. Zde najdete mnoho možností pronájmu lodí a boatcampingu. Pokud se plánujete vydat na lov sumců do Lipna, nejlepší doba k návštěvě je od května do října.

Lipno

5. Orlík

Orlík je vzdálen asi 70 km od Prahy a je dalším populárním místem pro lov sumců v České republice. Je to největší přehradní nádrž na řece Vltavě a nabízí mnoho přístupných míst pro rybáře. Zde je k dispozici mnoho lodních stanic a také půjčovny lodí. Nejlepší doba k návštěvě Orlíka pro lov sumců je od května do srpna.

Orlík

Přejeme vám úspěšný lov v jednom z nejlepších revírů pro lov sumců z lodě v České republice!

rybarina

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

FAQs o nejlepších revírech pro lov sumců z lodě v České republice

Co jsou nejlepší revíry pro lov sumců z lodě v České republice?

Existuje mnoho revírů po celé České republice, které jsou vhodné pro lov sumců z lodě. Mezi nejlepší patří například Novomlýnské nádrže, Lipno, Orlická přehrada, Slapy, Vltava a další.

Co potřebuji k lovu sumců z lodě?

Kromě rybářského prutu a návnady budete potřebovat také vhodné oblečení a obuv, chrániče a záchrannou vestu. Důležité je také mít platnou rybářskou licenci.

Kdy je nejlepší čas na lov sumců z lodě?

Nejlepší čas na lov sumců z lodě je na jaře a na podzim. V létě jsou ryby pomalejší a těžší na vylákání. Také je důležité vybírat si vhodné počasí s vhodnými podmínkami.

Co je nejlepší návnada pro lov sumců z lodě?

Mezi oblíbenou návnadu pro lov sumců z lodě patří živé ryby, krevety, srdíčka, červačky, ale také umělé návnady. Důležité je vybírat si návnadu, kterou sumci rádi jedí.

Jaké jsou nejoblíbenější techniky na lov sumců z lodě?

Mezi nejoblíbenější techniky patří například driffting, trolling, vázaní, ale také loďkování. Každá technika má své výhody a nevýhody, takže je důležité vybírat si techniku, která bude nejefektivnější v daném revíru.

ryby

Lov sumců z lodě – nejlepší způsoby

1. Použijte živou návnadu

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak ulovit sumce z lodě, je použít živou návnadu. Ryby, jako jsou okouni, cejni nebo kapři, jsou obvykle nejlepší volbou. Můžete je chytit s pomocí jiných ryb nebo je zakoupit v místních rybářských obchodech. Umístěte návnadu poblíž dnů nebo pod vodní překážky, jako jsou kameny nebo pařezy.

2. Vyzkoušejte muškaření

Muškaření je technika, při které používáte malý háček a umělé návnady, aby napodobili hmyz na vodě. Tento způsob je velmi účinný při lovu sumců z lodě, zejména pokud se nacházejí blízko hladiny. Můžete si zakoupit specializované nástrahy nebo si je vyrobit sami doma.

3. Použijte sonarový zobrazovač ryb

Sonarový zobrazovač ryb může být velmi užitečný při lovu sumců z lodě. Pomocí tohoto zařízení můžete vidět, kde se sumci nacházejí, jak hluboko jsou a jak aktivní jsou. To vám umožní efektivně ulovit velké ryby bez zbytečného vynakládání času a energie.

Outbound link: Sumcovití – informace o sumcích na wikipedii.

rybarina

Nejlepší revíry pro lov sumců z lodě v České republice:

1. Vltava

– Přívoz u Podolské vodárny

– Přehradní nádrž Orlík

2. Labe

– Ústí nad Labem

– Přehrady Kamýk a Řež

3. Otava

– Zvíkov

– Přehradní nádrž Osika

4. Berounka

– Karlštejn

– Buštěhrad

5. Lužnice

– Malešice

– Třeboň

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

Sumcařina

Sdílejte
Předchozí článekJak si vybrat správné nástrahy na přívlač
Další článekJak si zvolit ideální prut na kapry pro noční rybolov?
Rabářem jsem od 7 let a budu jim navždy. „V každém muži je skryta ctižádost - přechytračit ryby a ženy.“ Pocházím z Anglie, ale už osm let žiju tady v Česku. Mé články nejsou psány perfektní češtinou, ale snad obsah nahradí formu.

BEZ KOMENTÁŘE