Lovit ryby na Moravě: Doporučené rybářské lokality pro zkušené a začátečníky

0
105

Vše na KAPRY v AKCI

Lovit ryby na Moravě: Doporučené rybářské lokality pro zkušené a začátečníky

Lov ryb je oblíbeným a relaxačním koníčkem mnoha lidí. Pokud se nacházíte na Moravě a chcete si vyzkoušet rybaření, existuje zde mnoho vhodných lokalit pro zkušené i začátečnické rybáře.

Jednou z nejatraktivnějších lokalit je řeka Morava, která protéká celým územím Moravy. Tato řeka je bohatá na mnoho druhů ryb, jako jsou candáti, sumci, kapři a štiky. Je vhodná jak pro rybáře s bohatými zkušenostmi, tak pro ty, kteří teprve začínají. Můžete si zde pronajmout rybářský rybník nebo využít veřejně přístupných míst.

Další zajímavou lokalitou je přehrada Nové Mlýny, která se nachází v okrese Breclav. Tato přehrada je domovem mnoha druhů ryb, jako jsou okouni, duhové pstruzi a líni. Je oblíbená mezi zkušenými rybáři díky svým bohatým rybářským možnostem a překrásnému okolí.

Pro začátečníky je ideální navštívit rybářský rybník Jezero Rájec, který se nachází poblíž obce Rájec-Jestřebí v okrese Brno-venkov. Tento rybník je dobře udržovaný a nabízí příležitost pro lov kaprů, candátů a dalších ryb. Zde se můžete seznámit s rybářskými technikami a získat první zkušenosti.

Věříme, že v těchto rybářských lokalitách na Moravě naleznete to, co hledáte. Přejeme hezký rybářský zážitek a hojnost úspěšných chytů!

rybarinaLovit ryby na Moravě: Doporučené rybářské lokality pro zkušené a začátečníky

Úvod

V této blogové příspěvku se podíváme na některé z nejlepších rybářských lokalit na Moravě, které jsou ideální pro začátečníky i zkušené rybáře. Morava nabízí bohatství ryb a krásnou přírodu, která je dokonalým místem pro strávení relaxačního dne u vody.

1. Rybářský revír Nové Mlýny

Jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších rybářských revírů na Moravě je Nové Mlýny. Nachází se v Jihomoravském kraji a tvoří ho tři nádrže – Nové Mlýny, Věstonická a Mušovská. Tato lokalita je známá zejména pro své bohatství kaprů, štik a candátů. Rybáři zde mají možnost využívat jak břehový lov, tak rybolov z přívozu. Vodácké možnosti jsou také k dispozici.

Pro více informací o Rybářském revíru Nové Mlýny navštivte tento odkaz.

2. řeka Dyje

Řeka Dyje je jednou z nejkrásnějších řek na Moravě a poskytuje výborné podmínky pro rybolov. Ryby, které zde můžete chytit, zahrnují kapry, candáty, štiky a sumce. Řeka je vhodná jak pro náročnější rybáře, tak pro začátečníky. Okolní krajina je úchvatná a přidává k celkovému zážitku z rybolovu.

Pro další informace o možnostech rybolovu na řece Dyje navštivte tuto stránku.

3. Přehrada Vír

Přehrada Vír je krásné místo na řece Moravě, které nabízí skvělé rybářské možnosti. Zdejší ryby zahrnují kapry, candáty, štiky a sumce. Rybolov z břehu i s využitím lodě je zde obvyklým způsobem lovem. V okolí najdete také klidná a malebná místa pro odpočinek a pikniky.

Další informace o Přehradě Vír najdete na tomto odkaze.

Závěr

Morava je bohatá na nádherné rybářské lokality, které si zaslouží návštěvu nejen od začátečníků, ale i od zkušených rybářů. Pokud máte rádi rybolov a přírodu, určitě si užijete čas strávený u vody na těchto krásných místech. Vyzkoušejte rybolov na Nových Mlýnech, řece Dyje nebo Přehradě Vír a objevte krásy moravského rybářství!


Vše na KAPRY v AKCI


Časté otázky o Lovit ryby na Moravě

Jaké jsou doporučené rybářské lokality na Moravě?

Pro zkušené rybáře se doporučuje návštěva těchto lokalit na Moravě:

 • Lipno
 • Plesná
 • Vranovská přehrada

Pro začátečníky jsou vhodné tyto rybářské lokality:

 • Jevišovka
 • Bohutín
 • Žermanická přehrada

rybyKam na ryby na Moravě

Nejlepší rybářská místa na Moravě

Chystáte se na rybaření na Moravě? Zde najdete několik skvělých míst, kam se vydat:

 • Pálava – Tato lokalita je známá svými krásnými rybníky a jezeri. Zde můžete chytat různé druhy ryb, jako je štika, candát nebo kapr.
 • Loučka – Toto přírodní údolí je ideální pro rybářské výlety. Nabízí klidná místa u potoků a jezer, kde můžete chytat okouny, pstruhy a další druhy ryb.
 • Bílé Karpaty – Tento region nabízí nádhernou přírodu a jezer. Vydejte se sem na rybaření a možná chytíte kapra, amura nebo lína.

Základní rybářské tipy

Pokud se chystáte na rybaření na Moravě, měli byste si zapamatovat několik užitečných tipů:

 1. Volte správný návnadu – Vyberte návnadu, kterou preferují ryby v dané lokalitě.
 2. Používejte vhodné náčiní – Zajistěte si správné rybářské vybavení a náčiní pro daný druh ryby.
 3. Respektujte rybářské zákony – Dbejte na dodržování rybářských předpisů a lovte pouze povolené druhy ryb v danou dobu.

Přejeme vám úspěšný rybářský zážitek na Moravě!


rybarina

Lovit ryby na Moravě: Doporučené rybářské lokality pro zkušené a začátečníky

Tento článek představuje doporučené rybářské lokality na Moravě, které jsou vhodné jak pro zkušené rybáře, tak i pro začátečníky. Bez ohledu na vaši úroveň zkušeností, zde najdete ideální místa pro rybolov a zážitek z chytání ryb v malebném prostředí Moravského kraje.

Vše na KAPRY v AKCI

Rybaření v Čechách a na Moravě

Sdílejte
Předchozí článekNový způsob, jak si vychutnat losos – s syrovou omáčkou!
Další článekBoilies jako dlouhodobá nástraha: jak na to
Rabářem jsem od 7 let a budu jim navždy. „V každém muži je skryta ctižádost - přechytračit ryby a ženy.“ Pocházím z Anglie, ale už osm let žiju tady v Česku. Mé články nejsou psány perfektní češtinou, ale snad obsah nahradí formu.

BEZ KOMENTÁŘE