Jak na štiku přívlačí ve sladkých vodách

0
99

Vláčecí nástrahy v AKCIJak na štiku přívlačí ve sladkých vodách

Štika je oblíbenou cílovou rybou mnoha rybářů. Přívlačení je jednou z oblíbených technik, kterou lze využít k lovu této dravé ryby ve sladkých vodách. Klíčovými slovy pro úspěšný lov štiky přívlačí jsou:
technika, vybavení, nástraha, lokalita a strategie.

Správná technika je nezbytná pro úspěšný lov štiky přívlačí. Vybavení, jako je správná rybářská prut, kvalitní naviják a pevný vlasec, je také velmi důležité. Nástraha hraje klíčovou roli a může se lišit podle ročního období a preferencí štiky. Důležité je vybrat vhodnou lokalitu, která je známá pro výskyt štiky. Při výběru strategie je také důležité zohlednit vnější podmínky a chování štiky v daném prostředí.


rybareniJak na štiku přívlačí ve sladkých vodách

Příprava z výbavy

Před zahájením lovu štiky je důležité mít správnou výbavu. Doporučuje se zvolit kvalitní udici na přívlač, velikost vlasce a háčků zvážit podle velikosti ryb a terénu, ve kterém se chystáte lovit. Je také dobré mít u sebe kvalitní nástrahy, jako například umělé nástrahy v podobě gumových ryb nebo woblerek.

Technika lovu

Existuje několik oblíbených technik lovu štiky přívlačí ve sladkých vodách. Jednou z nich je metoda twitchingu, při které se nástraha (např. wobbler) za pomocí prudkých pohybů navodí do pohybu, který připomíná stresovanou rybku. Další technikou je vedení nástrahy pomalým a rovnoměrným záběrem, který má za cíl vyvolat u štiky reflexní reakci na potravu.

Nejlepší časy a místa

Pro úspěšný lov štiky je vhodné zvolit správné časy a místa. Štiky jsou aktivnější v teplejších měsících roku, zejména v letních a předjaří. Doporučuje se vyhledávat zátočiny, oblázková dna nebo zarostlé břehy, kde se štiky rády zdržují.

Odkaz na relevantní webové stránky

Pro více informací o lovu štiky přívlačí ve sladkých vodách, doporučujeme navštívit stránku www.rybari.cz/lov-stiky-v-privlaci.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.
Jak na štiku přívlačí ve sladkých vodách

Co je štika přívlačí?

Štika přívlačí je způsob rybaření, při kterém se loví štika pomocí umělých nástrah. Tento způsob je oblíbený mezi sportovními rybáři a vyžaduje určitou techniku a vybavení.

Jaké nástrahy použít při lovu štiky přívlačí?

Při lovu štiky přívlačí se často používají různé druhy umělých nástrah, například gumové rybky, přívlačové voblery nebo přívlačové nástrahy imitující menší rybičky. Výběr nástrahy záleží na místních podmínkách a chování štiky ve konkrétní lokalitě.

Jaká technika se při lovu štiky přívlačí používá?

Při lovu štiky přívlačí je důležitá správná technika, například vhazování nástrahy do vody a správné navíjení. Také je nutné studovat chování štiky a vybrat si vhodné místo k lovu. Někteří rybáři preferují rychlý kaprovitý způsob lovu, jiní pak spíše pomalejší spinnovací techniku. Nejlepší technika se často odvíjí od konkrétní situace a lokality.

Na jakých vodách lze lovit štiku přívlačí?

Štiku přívlačí je možné lovit ve sladkých vodách, jako jsou řeky, jezera, rybníky nebo větší rybníky na přehradách. Důležité je mít povolení k rybolovu a respektovat rybářská pravidla a limity.

rybyJak úspěšně připravit přívlač na štiku

Štika je populární cíl rybářů, kteří se věnují přívlači. Pokud se chcete naučit, jak na štiku přívlač, je důležité mít správnou techniku a vybavení. Veškeré informace k tomuto druhu přívlače najdete na této Wikipedii o štice obecné.

Vybavení

Před začátkem přívlače na štiku je důležité mít správné vybavení. Musíte mít vhodný prut, naviják a nástrahy. Zvolte prut, který je dostatečně pevný, aby zvládnul tah štiky. Naviják by měl mít kvalitní brzdu a dostatečně velkou kapacitu cívky pro silnou šňůru. Co se týče nástrah, jsou oblíbené voblery, gumové rybičky nebo twistery.

Technika přívlače

Přívlač na štiku vyžaduje správnou techniku. Jedním z nejpoužívanějších způsobů je twitching. Consiste v zákrutu prutu sebrání přívlače až je na konci své dráhy a následném svižném tahem uděleném prutu, čímž se rybička začne chvět a vykazovat nepřirozené pohyby, které lákají štiku k sebrání. Důležité je udržovat kontakt s nástrahou a sledovat vodní sloupec a reakci ryby. Pro úspěšný záběr štiky je třeba být trpělivý a vytrvalý.


rybarina


Jak na štiku přívlačí ve sladkých vodách

Základní informace:

 • Štika je velmi populární ryba mezi rybáři
 • Přívlačový lov je jednou z efektivních metod pro chytání štiky ve sladkých vodách
 • Štika obývá různé typy vod – potoky, jezera, rybníky

Příprava na lov:

 • Vyberte správné vybavení – prut, naviják, nástrahy
 • Zvolte vhodnou rybářskou techniku – přívlač, trolling, jerkbaiting
 • Obchod s rybářským vybavením vám může poskytnout potřebné rady a informace

Zvolená technika přívlače:

 • Pomalu vytahujte a zase vracíte nástrahu
 • Zkuste různé typy nástrah – woblery, gumy, blinkry
 • Sledujte podvodní prostředí a reagujte na reakce ryb

Tipy pro úspěšný lov:

 • Udržujte klid a trpělivost
 • Experimentujte s různými technikami a přístupy
 • Poznejte návyky a preference štiky ve vaší oblíbené lokalitě
Přívlač

Sdílejte
Předchozí článekJak si připravit lahodný tuňákový steak doma
Další článekVyzkoušejte tři skvělé recepty na štiku na másle
Rabářem jsem od 7 let a budu jim navždy. „V každém muži je skryta ctižádost - přechytračit ryby a ženy.“ Pocházím z Anglie, ale už osm let žiju tady v Česku. Mé články nejsou psány perfektní češtinou, ale snad obsah nahradí formu.

BEZ KOMENTÁŘE