Třpytka, nebo wobler

0
1460

Chytat na třpytku, nebo wobler ?

Kdo mě dá odpověď na to, jestli chytat na třpytku, nebo wobler. Mezi rybáři je přívlač hodně oblíbená, ale jak na to?
wobler1

Jako každý rybář i já chodím na řeku. Většinou chytám na plavanou, protože většina řek v mém okolí / Svitava a Svratka /je dost mělkých. Na hnojňáky , rohlík mám vždycky úspěchy u bílé ryby. Ale ta přívlač. K vánocům jsem dostal nový prut a naviják na přívlač Vlasec si prý mám koupit sám.

Na dravce jsou jen určitá místa, takže se chodím bavit s cejny, sem tam podoustev, parma. Když se rozhodnu pro přívlač, většinou chytám na rotační třpytky PANTHER MARTIN , které jsem si nějak oblíbil.

Na ryby chodím už dost dlouho, ale nikdy jsem nebyl specializovaný na některý druh lovu. Pstruhy chytám na rotační třpytku nebo malý wobler.

Samozřejmě, že jsem taky vyzkoušel woblery různých druhů, velikostí a tvarů. Nejvíce se mě na Svitavě osvědčila atrapa wobleru malého pstruha.

, wobler

Občas se ztrácím v široké nabídce třpytek a woblerů , takže si většinou nechám poradit v prodejně, nebo dám na doporučení jiných rybářů.

Rád bych se ale soustředil na chytání pstruhů, protože jsem jako mladý rybář začínal na Svitavě, kde je pstruhový revír . Sumce nechytám, štiky a candáty na nástražní rybičku. Už jsem ale vytáhl dost štik tam, kde jsem si šel zachytat okouny a další menší dravce.

Dnes jsem byl dokoupit brčka a viděl nové woblery v ceně kolem 500 Kč za kus. Pěkná práce, provedení, značka. Jen ta cena mě trochu překvapila. Ale za kvalitní wobler se musí zaplatit.

wob 1d  wob d

Třeba mně někdo poradí, jestli zkoušet pravidelně nástrahy, nebo zůstat u osvědčených technik. Někdo chytá na smáček, jigové hlavičky , ale stejně tak se dá chytat i na plandavku.Jedno vím ale jistě. Když je chvilka čas po práci, proč nevzít jen vestu, jeden prut a jít to na hoďku zkusit s přívlačí. 

A co vy,  jaký máte názor ?

Sdílejte
Předchozí článekNení prut jako prut
Další článekRybářské čluny
Rabářem jsem od 7 let a budu jim navždy. „V každém muži je skryta ctižádost - přechytračit ryby a ženy.“

BEZ KOMENTÁŘE