Sportovní rybolov Rašelina

0
6121

Sportovní rybolov Rašelina – Nádrž se nachází v katastru obce Ponědrážka, přibližně 1km od středu obce směrem na obec Ponědraž, v Jihočeském kraji, cca 7 km od města Veselí nad Lužnicí směrem na Třeboň. Jedná se o vodní plochu o rozloze 5 ha, která vznikla v minulosti po těžbě rašeliny. Nádrž není možno vypustit. Okolí nádrže se nachází v klidném prostředí a je k ní dobrý přístup i automobilem.

Prostředí okolo soukromého revíru nádrž Rašelina nabízí naprostý klid a pohodu. Okolo nádrže roste hustá vegetace, která rybářům poskytuje ty nejlepší podmínky pro odpočinek a pohodový rybolov. Navíc ze břehů okolo soukromého revíru nádrž Rašelina je velice dobrý přístup až k vodě. Na soukromém revíru nádrž Rašelina si mohou rybáři zachytat za velice příznivé ceny. Návštěvníci tohoto soukromého revíru jistě ocení i řadu dalších příjemných služeb, které zpohodlní celý lov.

Nádrž je dobře zarybněna především kaprem a amurem, vyskytují se zde i dravé druhy jako štika, candát, sumec a i ostatní druhy ryb jako okoun, lín, plotice, cejn a pod. Každoročně je obsádka doplňována kaprem a amurem ve vyšších váhových kategoriích.

Sportovní rybolov na nádrži „Rašelina” může provozovat každý zájemce starší 15 let (mládež do 15 let v doprovodu osoby starší 15 let), který si za úplatu opatří povolení Obecního úřadu Ponědrážka a bude plnit ustanovení o rybolovu uvedená v „Zásadách sportovního rybolovu na nádrži Rašelina v k.ú. Ponědrážka”.

Sportovní rybolov Rašelina – Ryby

Amur, Candát, Kapr, Lín, Štika, Sumec, Tolstolobik

Sportovní rybolov Rašelina – Ceny povolenek

Systém „chyť a pusť“

 • na 1den dospělí – 400,- Kč
 • na 1den mládež do 15 let – 200,- Kč

Systém „s rybou“

 • na 1 den dospělí – 700,- Kč
 • na 1 den mládež – 300,- Kč

Poznámka: Po dohodě se správcem nádrže je možno sjednat povolení k rybolovu i na delší časové období.

Sportovní rybolov Rašelina – Způsob lovu

Kaprařina (1.4. – 30.11.)Přívlač (1.4. – 30.11.)Sumcařina (1.4. – 30.11.)”chyť a pusť””chyť a vezmi”

Sportovní rybolov Rašelina – Služby

Dokoupení ryb, Parkoviště

Sportovní rybolov Rašelina – Kontakt

Správce revíru Jan Jindra – tel. 724 189 793

ponedrazka@tiscali.cz

Sportovní rybolov Rašelina – mapa

Kraj: Jihočeský

Rozloha: 5 ha

Ubytování v blízkosti revíru

Vyberte si rybářskou dovolenou za akční cenu

Sportovní rybolov Rašelina – Pravidla a omezení

Zásady sportovního rybolovu na nádrži „Rašelina” v k.ú. Ponědrážka

Osoba provádějící rybolov, nebo osoba doprovázející lovící mládež musí mít u sebe:

 • povolenku k rybolovu s výkazem úlovků,
 • průkaz totožnosti (OP, pas),
 • podběrák,
 • metr,
 • vyprošťovač háčků nebo peán,
 • vezírek s kruhy v případě ponechání si ulovené ryby,
 • doporučuje se i podložka pod ulovenou rybu

Povolená doba lovu:

 • v dubnu, říjnu a listopadu od 5.00 do 21.00 hod
 • v květnu, červnu, červenci, srpnu a září od 4.00 do 23.00 hod

Povolené způsoby lovu:

 • na položenou – v tomto případě mohou být nastraženy dvě udice, na každé max. dva návazce, při lovu na mrtvou či živou rybku pouze jeden návazec na každé udici,
 • na plavanou – jedna udice v kombinaci s jednou udicí na položenou,
 • lov přívlačí – jedna udice,
 • lov čeřínkováním – pro získání nástražních rybek je možno použít čeřínek o rozměrech 1x1m, jako nástražní rybku (ve velikosti min.15 cm) je možno použít pouze takové druhy, které zde nemají stanovenou nejmenší lovnou míru.

Lovné míry vybraných druhů ryb měřeno od vrcholu rypce po konec paprsků ocasní ploutve:

 • kapr 45 cm, (kapr nad 60 cm se do nádrže vrací)
 • amur bílý 60 cm, (amur nad 80 cm se do nádrže vrací)
 • lín 30 cm,
 • štika 60 cm,
 • candát 45 cm, (candát nad 65 cm se do nádrže vrací)
 • sumec 90 cm,

Ostatní druhy ryb nemají stanovenou nejmenší lovnou míru. Ryby nedosahující lovné míry nebo přesahující stanovenou míru, musí být neprodleně po zdolání, vyproštění háčku a pořízení fotodokumentace šetrně vráceny zpět do nádrže. Stejně tak ryby ulovené systémem „chyť a pusť”. Ryby, které si lovící hodlá ponechat, musí být uloženy do vezírku s kruhy a zapsány do výkazu úlovků. Po skončení lovu je zakázáno kuchání a porcování úlovku v okolí nádrže.

Povolený úlovek: v jednom dni si lovící může ponechat nejvýše dvě ušlechtilé ryby se stanovenou lovnou mírou a další druhy ryb do hmotnosti celkového úlovku 7 kg.

Chování při lovu: lovící může k lovu využít některé ze stanovišť (dřevěné plato) umístěných po obvodu nádrže, může lovit i na vhodných místech ze břehu. Lov z lodí a jiných plovoucích zařízení není dovolen. Při lovu je povoleno vnadění a používání krmítek. Lovící je povinen dodržovat na stanovišti klid a pořádek a po ukončení lovu stanoviště uklidit.

Další revíry v kraji

Soukromý revír Rybník Brloh

Soukromý revír Rybník Brloh – Soukromý revír rybník Brloh leží ve Jihočeském kraji nedaleko obce Brloh a jen pár kilometrů od Českého Krumlova nebo Českých Budějovic. Soukromý revír rybník Brloh je malebná nádrž, na které naleznete klid a pohodu. Rybník Brloh je perfektně zarybněný nádhernými rybami. Rybník Brloh tak rybářům nabízí vše, co by ideální soukromý

1 komentář

Rybníky Černá v Pošumaví

Rybníky Černá v Pošumaví – Soukromý revír rybníky Černá v Pošumaví leží v Jihočeském kraji v obci Černá v Pošumaví a jen pár kilometrů od Českého Krumlova. Soukromý revír rybníky Černá v Pošumaví je malebná soustava nádrží, na které naleznete klid a pohodu. Rybníky Černá v Pošumaví jsou perfektně zarybněné nádhernými rybami. Rybníky Černá v Pošumaví tak

Žádný komentář

Soukromý revír rybník Mrhal

Soukromý revír rybník Mrhal – Rozloha rybníka je cca 8 ha. Rybník nebyl od roku 1961 vypuštěný (!), takže je možné chytit i trofejní úlovek. Ubytování je možné jednak přímo v rybářských chatkách u vody, nebo v nedalekém Rudolfově, půvabném jihočeském městečku. K dispozici jsou rovněž chaty na břehu rybníka s molem, z něhož je možné

1 komentář

Soukromý revír Jezero Jaroslav

Soukromý revír Jezero Jaroslav – Prostředí okolo soukromého revíru jezero Jaroslav nabízí naprostý klid a pohodu. Okolo jezera roste hustá vegetace, která rybářům poskytuje ty nejlepší podmínky pro odpočinek a pohodový rybolov. Navíc ze břehů okolo soukromého revíru jezero Jaroslav je velice dobrý přístup až k vodě. Na soukromém revíru jezero Jaroslav si mohou rybáři zachytat za velice příznivé ceny.

Žádný komentář

Soukromý revír rybník Korytník

rybník Korytník – Rybník Korytník, byl součástí náhonového systému bývalého mlýna a od počátku minulého století byl vypuštěn zřejmě z důvodu nevyhovujícího stavu hráze rybníka. Prostředí okolo soukromého revíru rybník Korytník nabízí naprostý klid a pohodu. Okolo rybníku roste hustá vegetace, která rybářům poskytuje ty nejlepší podmínky pro odpočinek a pohodový rybolov. Navíc břehy okolo soukromého revíru

Žádný komentář

Sportovní rybolov Rašelina

Sportovní rybolov Rašelina – Nádrž se nachází v katastru obce Ponědrážka, přibližně 1km od středu obce směrem na obec Ponědraž, v Jihočeském kraji, cca 7 km od města Veselí nad Lužnicí směrem na Třeboň. Jedná se o vodní plochu o rozloze 5 ha, která vznikla v minulosti po těžbě rašeliny. Nádrž není možno vypustit. Okolí nádrže

Žádný komentář

BEZ KOMENTÁŘE