Seriál Australští lovci humrů přináší novou porci emocí

0
645

Druhá řada seriálu přináší znovu pořádné dramata, která prožívá pět posádek lodí na výlov humrů. Zimní sezona výlovu langust v oblasti Tasmánie je v plném proudu a oni riskují naprosto všechno ve snaze získat tuto nejcennější mořskou delikatesu.

Jižní oceán ovšem patří k nejnebezpečnějším vodním plochám Austrálie. Pro naše lovce humrů však skýtá poslední naději na výdělek, neboť lovné oblasti se opět otevřou až na jaře. Přes divoké počasí a rozbouřené moře vytahují na kluzké paluby stovky kilogramů humrů. Vypadají neohroženě, přesto i nepatrný zádrhel může na moři za okamžik přerůst v opravdové nebezpečí a nejbližší přístav je často stovky kilometrů daleko. Naléhavé zdravotní komplikace, mechanické závady, bouře a podmořští predátoři patří k přirozeným protivníkům. Kromě nich je ale třeba myslet i na velmi proměnlivou cenu humrů. Přes osmdesát procent humrů ulovených v Tasmánii se převáží živých do Číny, což ovlivňuje ceny za kilogram. Když se kapitánovi daří, může si vydělat velké jmění. V opačném případě však přijde o všechno.

Chcete-li poznat nejen rizika tohoto povolání, strategie a námořní dovednosti posádek, ale i dramatické situace týkající se rodinných rozpočtů určitě sledujte osmidílný seriál Australští lovci humrů od března na kanále Viasat Explore

 

BEZ KOMENTÁŘE