Jít v noci na ryby? Proč ne..

0
566

Také patříte mezi skalní fanoušky rybolovu? Jste vášnivým rybářem? Bez prutu a udice si život neumíte představit? Nebo máte rybolov jen jako koníček a balzám na nervy? Potom jste určitě vyzkoušeli rybařit také za tmy. Že ne? Tak tady je pár tipů, jak na to 🙂

Chytání ryb večer a v noci je nejen příležitost ulovit „lepší kousky,“ ale také pořádný adrenalin, na který je však nutné se řádně připravit.

Správné místo a čelovka

Zásadní prioritou je zvolit správné místo. Stanoviště bychom měli mít prozkoumané, nemusí se vyplatil lovit „na slepo“ a riskovat tak, že si z prosezené noci u vody odneseme akorát tak rýmu. Zároveň by se mělo jednat o místo klidné a tiché, jelikož v rušném přístavišti, či v centru českého vodáckého kempu toho moc nechytneme. Vše potřebné si nachystáme ještě za světla, abychom měli vše po ruce, i nepatrný malý hluk může kořist vyplašit. 

Za tmy už si potom svítíme pouze čelovkou, ať ryby neplašíme.  Důležité je, aby svítilna disponovala jak silným, tak slabým světlem. Pro tyto příležitosti, jako je zmíněné noční rybaření (avšak nejen pro ně) jsou výbornou volbou čelovky Zebra.

Čelovky Zebra nabízejí škálu výkonných svítilen. Vybírat můžete dle různých parametrů, jako jsou teplota světla či tvar osvětlení. Usnadní vám určitě orientaci ve tmě. My vám s výběrem poradíme v návodu jak vybrat čelovku.

Pokud ještě za tmy ze stanoviště odjíždíme, ujistěme se, že jsme na místě nic nenechali. Bolestivým ztrátám se můžeme vyhnout tak, že věci rozmisťujeme cíleně a vědomě na předem promyšlená místa a opět využijeme čelovku k ujištění se, že jsme na místě nic nenechali a nezapomněli.

Ač Vaše noční stáž u rybníka nemusí končit zdařilým úlovkem, rozhodně nebudete odjíždět s prázdnou, co se týče pocitu na duši. Naopak budete odjíždět se zážitkem, který běžně ve dne nezažijete. Chytím trofej, nebo nechytím? Adrenalin stoupá a Vaše noční jízda začíná. A čelovky Zebra budou Vašim nejlepším společníkem.

 

BEZ KOMENTÁŘE