BIVAKY A PŘÍSTŘEŠKY PRO RYBÁŘE

1
1757

Bivaky a přístřešky pro rybáře

O rybářích se tvrdí, že to jsou tiší blázni. A je to pravda. Rybářův profil mluví za vše – je to pohodář, kterého nezaskočí zkrátka nic… ani déšť ani dlouhé čekání na úlovek.Koneckonců jen ten by ho mohl zaskočit, když se jedná o opravdového macka. K jejich pohodě přispívají kromě kvalitních rybářských potřeb i bivaky a přístřešky pro rybáře, které jim poskytnou tolik potřebnou střechu nad hlavou.

Každý rybář musí být připraven na přenocování

Každý rybář je ochotný kvůli kapitálnímu úlovku obětovat i svou hřejivou postel.  Rybář, který nemá svůj bivak ani jiný přístřešek pro rybáře si zkrátka zabalí svou rybářskou stoličku i rybářské náčiní a doufá, že nebude pršet. Na rozdíl od něj rybář, který svůj bivak má,  počasí neřeší. Nenatahuje svůj krk k obloze, zatímco je v práci a se strachem nesleduje počasí. Protože jestli má pršet, pršet bude a na ryby se přesto půjde! Bivaky a přístřešky pro rybáře jsou nepostradatelné pro rybáře, kteří u vody tráví dlouhé chvíle nebo u ní rovnou přespí. Bivaky a přístřešky chrání rybáře před zmoknutím a nachladnutím a zpříjemňují jim chvíle u vody. Ne zřídka se kolem rybáře s bivakem začnou stahovat ostatní rybáři (bez bivaku) jako ona mračna na obloze. Holt rybář s bivakem je dobrá partie.

Jaké jsou hlavní znaky bivaků a proč není klasický stan vhodný?

Možná, že někteří rybáři (začátečníci) řeší přespávání u vody klasickým stanem. To, že to není úplně nejvhodnější řešení zjistí až u vody, kdy v ruce místo prutu budou po většinu času  mít do sebe vůbec nezapadající stanové tyče. Ano, hlavním znakem bivaků a přístřešků pro rybáře je tak nejen jejich skladnost, ale také jednoduchá konstrukce, díky které budete mít střechu nad hlavou ještě dřív, než vám zabere první ryba. Přístřešek pro rybáře nebo bivak vybírejte také podle velikosti a příslušenství. Bivak by měl být nepromokavý, pevný a odolný. Rozhodně by vám měl (při správné manipulaci )vydržet několik sezón. Také by se měl dobře přenášet v tašce – rybář toho k vodě nese více a je zbytečné chodit nadvakrát.

Ať už pod rybářským přístřeškem nebo mimo něj, přejeme úspěšný lov!

Sdílejte
Předchozí článekSIGNALIZÁTORY ZÁBĚRU
Další článekJaké koupit rybářské lehátko?
Rabářem jsem od 7 let a budu jim navždy. „V každém muži je skryta ctižádost - přechytračit ryby a ženy.“

1 komentář

Comments are closed.