SIGNALIZÁTORY ZÁBĚRU

0
818

Signalizátory záběru – Rybaření je nádherný koníček, při němž se dá stihnout spoustu dalších věcí – při rybaření lze relaxovat, přečíst si knihu či návod k novému domácímu spotřebiči, lze si krásně popovídat s kamarády nebo si dokonce zdřímnout. Aby výsledkem toho všeho nebyl promarněný záběr, spoléhá se rybář na signalizátory záběru. Těch je celá řada – od nejjednodušších,  po ty velmi propracované. A proto by měl každý správný rybář, ještě předtím než bude trávit čas u vody, trávit čas výběrem spolehlivého signalizátoru záběru.

Rybaření není věda, když máte ty správné pomůcky

Pokud o sobě prohlašujete, že jste rybářem a nezdravíte jinak než-li „Petrův zdar! “, nejspíš budete i velmi trpěliví. Čekat na  úlovek, to znamená mít nervy ze železa. Někdy zkrátka neberou a neberou. A když konečně zaberou, jde o čas. A mezi nejhorší věci, které se rybářům mohou stát nepatří prohraný několikaminutový boj s těžkým a urputným sumcem, nýbrž zbytečně promarněný záběr, kdy kvůli absenci signalizátoru záběru  rybí flirtování vůbec nezaznamenají. A proto je dobré ve své rybářské výbavě mít i signalizátory záběru, které vám dávají alespoň nějaké to eso do rukávu. Rybaření pak bude o  to volnějším a příjemnějším sportem. K vašim stávajícím splávkům, plovatkám a bójkám mohou přibýt i swingery a dnes velmi oblíbené elektronické hlásiče.

Swingery

Signalizátory záběru poskytují rybářům ještě větší volnost

Největší výhodou signalizátorů záběru je skutečnost, že díky nim rybář ví, kdy potáhnout za prut. Dalo by se říct, že svobodnější koníček než je rybářství nejspíš nenajdete. I přesto však může rybáře něco omezovat – když ne telefonát od manželky, tak určitě absence signalizátoru záběru a tudíž i nutnost neustále sledovat prut. Signalizátorů existuje celá řada. Sehnat si je můžete už za dvě stovky, čím kvalitnější a propracovanější jsou, tím více zaplatíte. Při výběru se řiďte následujícími radami:

– signalizátor vybírejte podle frekvence využití (pokud na ryby jdete jen jednou za uherský rok, je zbytečné shánět dražší přístroje, na které vám bude po zbytek roku sedat prach). Zde platí – čím více času u vody strávíte, tím kvalitnější a spolehlivější signalizátor záběru si vyberte,

– signalizátory záběru jsou elektronické i mechanické, při obou typech ale platí, že musí odolat všem povětrnostním podmínkám,

– pokud si vyberete jeden z elektronických signalizátorů záběru, dbejte na jeho voděodolnost, přece jenom budete u vody , nehledě na to, že ryby berou i v době prudkých lijáků.

Elektronické hlásiče

Jste pro nebo proti elektronickým hlásičům?

Stejně jako většina skupin se i rybáři se neshodují v některých pomůckách pro rybolov. Jedním z příkladů jsou elektronické hlásiče, případně elektronické hlásiče s příposlechem, díky kterým budete o záběru vědět i když budete ve stanu nebo v chatce. Rybáři, kteří jsou proti tvrdí, že jdou rybařit  a ne dělat spoustu jiných věcí (možná i proto prošvihnou jeden záběr ze tří a ani o tom neví). Ti druzí berou elektronické hlásiče jako příjemné zpestření rybaření ( nemusí napínat svůj močový měchýř do poslední možné chvilky, protože si mohou díky elektronickému signalizátoru záběru odskočit). Ať tak či tak, je věcí každého, jak se na rybaření vybaví. My je každopádně doporučujeme alespoň vyzkoušet a přejeme dobrý záběr!

Sdílejte
Předchozí článekEcholoty a Sonary - Akční nabídka
Další článekBIVAKY A PŘÍSTŘEŠKY PRO RYBÁŘE
Rabářem jsem od 7 let a budu jim navždy. „V každém muži je skryta ctižádost - přechytračit ryby a ženy.“

BEZ KOMENTÁŘE