Rybářské tašky a batohy

0
1080

Rybářské tašky a batohy – opravdu poctivé rybaření se neobejde bez mnoha pomůcek a propriet. Rybářskými pruty to vše jen začíná… A jak všechno tohle vybavení dopravit na místo? Stačí vsadit na speciálně navržené tašky a batohy, které vycházejí požadavkům českých rybářů maximálně vstříc.

Rybářský batoh na pruty musí být hranatý

Nejspíš jste si toho už všimli také. Zatímco běžné sportovně založené obchody prodávají batohy kulaté, ty rybářské mají tvary o něco geometričtější. A je to logické – na výlet si totiž berete celou řadu tvarově přizpůsobitelných věcí; bundy, mikiny, lahve na pití…

To správný milovník rybaření s sebou vláčí docela jinačí kousky, a co víc. Třpytky, návnady nebo lightsticky bývají dost často zabaleny v neforemných hranatých krabičkách, pro všechny případy přepravovaných vodorovně, aby se drobné propriety uvnitř nesesypaly a nepomíchaly. Tolik k úvaze o vhodném tvaru batohu.

Čím víc kapes tím líp

A máme tu i další rozdíly. Zatímco běžné batohy si zpravidla vystačí s jednou větší kapsou a několika malými, ty rybářské si kladou za cíl poskytnout nám mnohem více komfortu. Není nad to, když potřebujete vytáhnout přesně tuhle návnadu na štiky a nebude vás to stát víc, než jen několik vteřin šátrání v té správné kapse. Uprostřed proudu nebo na hůře dostupných místech k nezaplacení.

Batohy na ryby pro zdravá záda

Pokud se během chytání ryb prakticky nehnete ze svého oblíbeného plácku, nejspíš vás tyhle rady nechají chladným. Ale pakliže vás před milovanou kratochvílí čeká menší terénní túra nebo rádi měníte revíry, určitě si pořiďte rybářský batoh, který bude maximálně šetrný k vašim zádům.

Odvzdušněná zádová část držící tvar a nastavitelný bederní pás – to je nutné minimum. Hrudní popruh také není k zahození, a pokud bude vše navíc korunováno anatomickým polstrováním, nemůžete šlápnout vedle.

Náš tip: u bederního pásu si hlídejte nastavitelnost jeho délky ale i možnosti korekce vzdálenosti vrcholu ramenních popruhů k bedernímu pásu. Získáte tak maximálně nastavitelný nosný systém, jež se bez obtíží přizpůsobí každé délce zad.

Jaký zvolit materiál?

Chceme-li kvalitní zboží, které dlouho vydrží, bude rozhodně sázkou na jistotu nylon a jeho modifikace. Nepromokne, snadno se čistí a je velmi odolný proti mechanickému otěru. Díky těmto vlastnostem je navíc ideální i pro tvorbu poutek na straně batohu, určených pro připnutí prutů. I tento tip se vyplatí u batohů pro rybáře sledovat, o něco větší množství místa v zavazadle je totiž často k nezaplacení.

NGT Taška QuickFish Green Carryall

Nechcete se posadit?

Vláčet s sebou malou stoličku pro pohodlné posezení se nejspíš chce jen málokomu, zvláště na místa, kam se autem pohodlně dostat nedá. Ale proč se nepoohlédnout po batohu, který má podobnou vychytávku už zabudovanou v sobě? Na místě ho jednoduše trochu rozložíte (v případě konstrukce zabudované v batohu) nebo sklopíte (konstrukce zvenčí) a můžete si užívat pohodlného rybaření se vším všudy.

Pro brodění se lépe hodí rybářská taška

Omyvatelná, s mnoha kapsami a pevně držící na rameni, poskytující dostatek místa pro všechny krabičky a pouzdra s výbavou, kterou bychom mohli potřebovat. Také se vám koncept praktické rybářské tašky líbí? Abyste byly maximálně spokojení, pohlídejte si výztuhy nejenom dna, ale také bočních stěn. Důležité je také polstrování ramenního popruhu a kratší madlo pro pohodlné přenášení na kratší vzdálenosti.

Ty nejlepší kousky pak bývají vyloženy odolnou vodotěsnou folií pro snazší vymývání nebo dokonce vyjímatelnou vložkou, již lze dokonce vyprat i v pračce. Záleží jen na vás, jaký typ a tvar si vyberete, vždy však pamatujte na to, že na kvalitě se rozhodně šetřit nevyplatí.

BEZ KOMENTÁŘE