Rybářské přístřešky a bivaky

0
1036

Rybářské přístřešky a bivaky – Rybaření je nejen koníček, jedná se také o způsob, jak zachovat zdraví ve svém životě. Díky rybaření si muži (protože jsou to zejména muži, kteří holdují tomuto koníčku) zachovávají svou sílu – a to sílu celého těla. Nemusíte přitom lovit sumce ani jiné velké ryby. Při lovu i malých ryb zabírají vaše ramena, záda, paže, trup a dokonce i nohy. Mimoto je to záliba, která přechází z otce na syna a utužuje tak jejich vzájemné vztahy. Někdy se ale rybaření protáhne, nebo jen rybář potřebuje poklidné místo na odpočinek, když se zrovna nic neděje. Od toho jsou rybářské bivaky.

 

Jaký je rozdíl mezi bivakem a stanem?

Někteří říkají, že bivak a stan jsou to samé, avšak každý rybář ví, že je to bivak, co potřebuje. V čem je tedy rozdíl? A proč je bivak tím správným nástrojem, který vás na břehu řeky udrží v suchu a teple? Zde uvádíme několik rozdílů mezi bivakem a stanem a důvody, proč je bivak přístřeším pro všechny rybáře.

STAN JE PERFEKTNÍ NA RODINNOU DOVOLENOU!

Stany jsou určeny pro táborníky a jsou dostatečně objemné, abyste do nich mohli naskládat dostatek zavazadel pro dvoutýdenní rodinnou dovolenou. Dále jsou dostatečně lehké na to, abyste s nimi mohli cestovat na dlouhé vzdálenosti.

 

BIVAKY JSOU PRO RYBÁŘE!

Ale pokud si pořídíte lehkou bivaku, pokud plánujete dlouhou procházku do vzdálené nádrže, jezera nebo úseku řeky, zjistíte, že průběrný bivak má díky své velikosti mnohem robustnější konstrukci než stan. Těžká a trvanlivá nylonová tkanina a robustní rámy jsou navrženy tak, aby odolaly mokrémy a větrnému počasí – což jsou častokrát ty nejlepší podmínky, pokud chcete chytit kapra!

 

Bivaky – Rychlé stavění

Bivaky jsou navrženy tak, aby byly postaveny v několika vteřinách. A i když někteří mohou tvrdit to samé o stanech, je zde rozdíl. Bivaky jsou konstruovány tak, aby se nejen rozprostřely do tvaru, ale protože je jasné, že se budete muset možná pohybovat dál a dál několikrát za den, je navržen také tak, aby se velmi snadno přenesly nebo složily podle potřeby.

 

Bivaky – Větší odolnost

Protože víme, že se musíme vypořádat s častým opakováním záběru, je bivak mechanicky odolnější – nemá několik pólů, které potřebují procházet skrz látku stanu. Místo toho se dívejte na další funkce, jako jsou deštníky a vestavné podložky, dvojitá kůže pro zadržení tepla a široké dvojitě prošité a lepené švy.

 

BIVAKY BYLY NAVRŽENY PRO RYBAŘENÍ

Stan je určen především pro spaní. Bivaky jsou určeny k rybolovu, a to hraje velkou roli ve způsobu, jakým jsou navrženy a vyrobeny.

Velkorysá výška hlavy vám umožňuje sedět vzpřímeně uvnitř bivaku na židli. Široké otvory jsou vhodné i pro více rybářů sedících vedle sebe, ale také i pro samostatné lůžko. Hluboká kapuce poskytuje velkou ochranu před deštěm, když jsou dveře otevřené – takže rybáři mohou hlídat své nástroje a poplachové systémy v suchu a bezvětří. Barva bivaků je navržena tak, aby se spojila s okolím (přírodní barvy – jako je khaki zelená, hnědá, zelená).

 

ŽÁDNÉ STANY NEJSOU POVOLENY!

A pak je tu samozřejmě skutečnost, že u některých vodních ploch není dovolené stavět stan. Jedna se o drakonické opatření nebo rozumné pravidlo? Existuje myšlenka, která naznačuje, že umožnění šíření levných stanů u libovolného jezera či jiné vodní plochy povzbuzuje klientelu, jejíž hlavní zájem je „občerstvení“, nikoli rybaření. A bláznivá sbírka pestrobarevných stanů je méně uklidňující.

Bivaky pro rybáře

Abyste si rybaření jaksepatří užili, je důležité, abyste byli v teple, suchu a pohodlí. Stejně jako u všech věcí, dostanete to, za co si zaplatíte. Pokud jste jen občasným rybářem, nevyplatí se vám investovat do kvalitního bivaku. Avšak pokud pravidelně rybaříte přes noc a to i v průběhu zimních měsíců, doporučujeme vám investovat do bivaku špičkové kvality, čímž si zajistíte dlouhodobou a spolehlivou službu a ochranu před nepřízní počasí.

Top produktem v této kategorii je bezesporu – Fox Přístřešek Supa Brolly 60″ MK2

BEZ KOMENTÁŘE