Rybářský přístřešek FOX Supa Brolly 60″ MK2 System Camo – recenze

0
1957

Rybářský přístřešek FOX Supa Brolly 60″ MK2 System Camo – Právě ve chvíli, kdy jste si začali myslet, že Supa Brolly ve verzi MkII už prostě nemůže být lepší, přišel Fox s kamuflážovanou verzí

Když se před nedávnem objevila na trhu původní Supa Brolly, spustila lavinu recenzí, ve kterých o ní hodnotitelé básnili (a to doslova) v tom nejlepším. Mazaní chlapíci od Foxu ale hned od té doby začali s pracemi na vylepšeních. Když nastal ten správný čas, oblažili nás verzí MkII a teď zvedají laťku opět výš, s kamuflážovanou verzí Supa Brolly! Úplně rozumíme tomu, že dobrých 50% kaprařů podlehne euforii ve chvíli, kdy se kamuflážovaná verze objeví. Ani my nejsme výjimkou, speciálně v případě, že ona konkrétní kamufláž je prostě tak dobrá. Vaše otázka teď tedy pravděpodobně zní: „A je?“

 

FOX Supa Brolly 60″ MK2 System Camo – Zásadní otázky

Co je na této kamufláži tak speciálního?

V tomto případě nejde o žádný univerzální vzor, tento byl navržen týmem Foxu, takže jej nenaleznete okopírovaný nikde jinde v celém kaprařském světě. Přístřešek si udržuje ducha DPM vzoru, kterému jde o to, aby se mohl odvolat na udržení klasického, hardcore vzhledu, který je ale současně do jisté míry unikátním. To pro případ, že byste se báli toho, že jej někdo okopíruje. Doopravdy se nám líbí bohatost vzoru dovedená týmem Foxu k dokonalosti i přes to, že navrhování kamufláže na rybářský bivak je jako chůze po provaze: je tak snadné to se vzorem přehnat.

Je konstrukce kvalitní?

Naprosto. Vše začíná již u materiálu, který Fox zvolil pro svrchní obal bivaku – Ventec. Jedná se o vysoce odolný polyester, který vás vždy udrží v suchu, i po tisících složení a opětovných rozložení. Švy jsou plně lepené, čímž mizí problém s otravným prokapáváním. Rám je vyroben s pevného, přitom však ohebného 8 mm sklolaminátu, který rozhodně leccos vydrží.

Ohromte mne funkcemi…

Po pravdě nevíme, kde začít… je jich totiž plno. Co třeba zadní větrání s moskytiérou? Nebo tři různé typy předního panelu? A co vůbec super-chytrý, samonapínací systém, který vám dá více místa na hlavu, než jste si kdy mysleli, že je u takového přístřešku vůbec možné (navíc se už nikdy nepraštíte do hlavy o středovou tyč…). Líbí se nám, že se konstrukce Supa Brolly MkII dotýká země na několika místech, což dělá bivak výrazně stabilnějším, než jsou konkurenční výrobky. Dalším vylepšení je systém odtokových kanálků, který vede vodu pryč ze stran přístřešku místo toho, aby skapávala z vrchní části je jednoduše geniální. Je to přesně ten typ výrobku, u kterého budete přicházet na skvělé vychytávky i po měsících používání.

 

Budu skutečně dobře krytý? Je to koneckonců jenom obyčejný přístřešek…

Podlážka je na přístřešek poměrně velká, její hlavní rozměr je 60 palců, na rozdíl od typických 50-ti až 55-ti palců. Teď by asi mělo následovat klišé o tom, jak několik málo palců udělá opravdu velký rozdíl… Ale vtipy stranou, těch pár palců navíc vám umožní pohodlnou existenci ve chvíli, kdy budete na břehu přebývst několik dní.

Co jsou ty opravdové extra vlastnosti?

Takových je naštěstí opravdu hodně! Když si koupíte Supa Brolly MkII, získáte navíc jedno přední, sklolaminátové žebro (poskytující více stability a pomáhá v odvodu vody díky tomu, že vytváří v konstrukci jeden vrchol v přední části navíc), dva 24-ti palcové a dva 36-ti palcové bouřkové kolíky, koncovku s očkem na zavěšení potřebného vybavení, silné kolíky, vysoce odolnou podlážku, přenosný vak a ochranné pouzdro z neoprenu.

Rybářský přístřešek FOX Supa Brolly 60″ MK2 System Camo – A co cena?

No dobře, není to nejlevnější přístřešek na trhu. Ale, a to je opravdu důležité, jsme přesvědčení, že je jeden z těch úplně nejlepších. Pyšní se vlastnostmi, jejichž zavedení vyžadovalo opravdu poctivý výzkum a čas na design. Tenhle výrobek má opravdu všechno, co budete potřebovat a nejspíš ještě mnohem víc. Takže ano, +/- 12000Kč nám zní jako adekvátní cena.

NEJLEVNĚJI K DOSTÁTNÍ ZDE

 

  • Nejlepší přístřešek, jaký jsem viděl, kvalita na opravdu top úrovni
  • vyšší cena, ale odpovídá kvalitě a trvanlivosti

PŘEHLED RECENZE
Přístřešek FOX Supa Brolly
9.7
Sdílejte
Předchozí článekRybářské přístřešky a bivaky
Další článekSoukromý revír Dubový rybník - kraj Vysočina
Rabářem jsem od 7 let a budu jim navždy. „V každém muži je skryta ctižádost - přechytračit ryby a ženy.“

BEZ KOMENTÁŘE