Rybářské deštníky s bočnicemi – informace a recenze

0
834

Rybářské deštníky s bočnicemi – Ať se snažíte, jak chcete, počasí je nevyzpytatelné. Můžete sledovat prognózu tak dlouho, jak budete chtít, ale často stačí málo, a vše je jinak, než jste předpokládali. Nenechte si počasím zničit své dlouho očekávané rybaření, na které jste se tolik těšili. I když se to může zdát jako problém, v dnešní době již existuje tolik vychytávek, že můžete rybařit v jakémkoli počasí. Stačí jen zainvestovat do těch správných nástrojů a počasí vás nemusí zajímat. Zkuste rybaření s bivakem, přístřešky a rybářskými deštníky s bočnicemi.

 

Rozdíl mezi bivakem a deštníkem pro rybáře

Ačkoli bivaky a deštníky mohou plnit podobnou funkci – chrání vás před nepřízní počasí a poskytují vám pohodlné místo k rybaření – existuje mezi těmato dvěma určitý rozdíl. Rybářský deštník je určen především pro kratší sezení a rychlé noční letní rybaření. Deštník může mít konstrukci klasického deštníku nebo může mít navíc bočnice, které vás ochrání proti větru. Kdežto bivaky jsou něco jako stany v tom smyslu, že mají zabudovanou přední stranu dveří a žebrovou konstrukci. Jsou ale odolnější než stany – a to jak vůči nepříznivému počasí, tak také vůči vodě. Bivaky se používají pro delší rybaření.

Materiály, ze kterých se deštníky vyrábí

Tkanina, z níž je rybářský deštník vyroben, je nedílnou součástí jeho kvality. Koneckonců je to látka, která vás udrží od větru a deště, takže je třeba zajistit, aby byl vodotěsný a odolný. Většina deštníků s bočnicemi či bez nich se vyrábí z nylonové tkaniny s vysokým denierem. Slovo denier odkazuje na jemnost a hustotu tkaniny, takže čím vyšší je číslo, tím tlustší (a odolnější) bude tkanina. Hledejte rybářské deštníky s denierem 210, které poskytují dostatečnou ochranu proti zimnímu i letnímu počasí.

Někteří výrobci používají také vlastní speciálně konstruovanou látku, kterou vyvinuli speciálně pro rybáře. Setkat se tak můžete s deštníky, které poskytují určitou míru prodyšnosti a současně klasické vodotěsné hodnocení. Pokud je textilie prodyšná a voděodolná současně, výrazně snižuje riziko vytváření kondenzátu uvnitř deštníku a chrání vás před vlhkostí jak uvnitř, tak i venku.

 

Rozměry jsou důležité

Při kupování rybářského deštníku se také dobře dívejte na rozměry, které vám ukážou, kolik místa na zemi deštník zabírá. Většina výrobců se snaží minimalizovat rozměry rybářského deštníku, abyste si ho mohli postavit téměř kdekoli, přičemž maximalizují vnitřní prostor, který je rybáři k dispozici. A to je právě místo, kde přichází do hry struktura tyčí zabudovaných do deštníku. Žebra nebo tyče jsou stejně důležité jako hlavní tkanina, protože tvoří tvar deštníku. Často se vyrábějí z kovu na bázi hliníku, ačkoli mezi různými výrobci najdete různé varianty.

 

Zaručená mobilita

Rybářské deštníky jsou mezi moderními rybáři velmi oblíbené, protože jim umožňují mobilitu v průběhu jejich rybaření. Jsou ideální pro rybáře, kteří rádi prozkoumají oblast předtím, než se usadí na jednom místě, ale také pro rybáře, kteří vědí, že je pro ně výhodné se v průběhu rybaření pohybovat, kdyby se změnila situace ve vodě. Většina deštníků se mohou pochlubit rychlou instalací, nízkou váhou a snadným přenášením.

Vybíráme rybářský deštník s bočnicemi

Vybrali jsme těchto 3 deštníků, které by měly uspokojit, jak nenáročného rybáře, tak také rybářského profíka. Samozřejmě i cenové relace jsou různé, ale zde si myslím vybere každý vhodný poměr kvalita / cena. Pojďme na to.

Tipy na rybářské deštníky

TypVáhaTransportní délkaPrůměr deštníkuCena (Kč)Nejlevněji
Giants Fishing2,5 kg120 cm220 cm990ZDE
JAF Evolution 210T 3 kg131 cm220 cm1499ZDE
JAF Legendary 210T3,3 kg143 cm250 cm2699ZDE

 

Giants Fishing Deštník 2,20m s odnímatelnou bočnicí

Zcela nový, velmi propracovaný deštník s nastavitelným kloubem  a odnímatelnou bočnicí na zip. Tento nylonový deštník je určen do větru, přeháněk a má kvalitně páskou podlepené švy proti proniknutí vody. Zesílené okraje pláště, zajišťující jeho ochranu proti poškození. Polohovací a zesílená středová  týč. Součástí deštníku jsou ocelové kotvící háky.

 • Tento rybářský deštník je vybaven bočnicí na zip, která prostor pod deštníkem ze dvou třetin uzavírá a  příspívá k maximálnímu komfortu.
 • Rybářský deštník je také vybaven bodcem, pro bežpečné ukotvení nebo lze dokoupit speciální šroub na zavrtání nebo speciální kolík na zašlápnutí do země.
 • Bočnice je doplně o kotvící kolíky pro bezpečné ukotvení za větrného či deštivého počasí a v zadní části je větrací uzavíratelné okénko.

SPECIFIKACE

Rozměr přes kopuli 2,2m
Váha 2,5kg
Transportní délka 120cm

NEJLEVNĚJI K DOSTÁTNÍ ZDE

 

JAF Deštník s bočnicemi Evolution 210T New 2,2m

Tento deštník je z materiálu Nylon 210T s vodním sloupcem 5000 mm. Deštník je možné používat samostatně, má výklopný kloub, nebo s bočnicí. Bočnice je odepínací o výšce 125 cm a lze ji zapnout do tří čtvrtin obvodu deštníku. Celková výška deštníku je 185 cm.  Ramena deštníku jsou 110 cm, tudíž čistý průměr je 180 cm. Součástí setu je přepravní obal. Upozornění : deštník chrání před sluncem a deštěm, ale při silném a vytrvalém dešti může lehce protékat zejména v perforovaných částech jako jsou švy a spoje. Rybářský deštník s odnímatelnou bočnicí čtvercového tvaru o průměru 2,2 m.

 • Čtvercový tvar deštníku dává větší ochranu před deštěm a zároveň lze lépe využít volného místa pod deštníkem.
 • Na obou okrajích bočnice jsou zesílená slídová okénka.
 • Nové speciální Aqua Secure švy naprosto eliminují zatékání vody.
 • Plášť je z vysoce kvalitního nylonu, opatřen povrchovou ochranou proti dešti Wide a nově dvojitě zastříkán PU uzávěrem.
 • Díky těmto švům je tento nylonový deštník určen do větru a přeháněk.
 • Deštník je také vybaven bodcem pro bezpečné ukotvení, nebo lze dokoupit speciální bodec do země.
 • Deštník lze bočně naklánět.
 • Zesílené okraje pláště zajišťují jeho ochranu proti poškození.
 • Deštník je z ocelové konstrukce, která zajišťuje dostatečnou pevnost.
 • V ceně jsou kolíky pro upevnění bočnic.
 • Deštník je dodáván v nylonovém obalu současně s bočnicí.

SPECIFIKACE

Délka ramena 1100 mm
Průměr 1800 mm
Materiál Nylon 210 T
Pouzdro ano
Hmotnost 3 kg
Transportní délka 1310 mm

NEJLEVNĚJI K DOSTÁTNÍ ZDE

 

JAF Uzavíratelný deštník Legendary 210T 2,5m

Novinka od belgické firmy JAF Capture na českém trhu – zcela uzavíratelný deštník čtvercového tvaru.

Tento výrobek lze používat jako deštník, deštník s bočnicemi, nebo zcela uzavřený deštník.

 • Deštník je vybaven nastavitelným kloubem, odnímatelnou bočnicí i předním panelem na zip.
 • Přední panel je na zip a lze ho snadno srolovat a upnout přezkami ve vrchní vchodové části, nebo odstranit úplně.
 • Přední panel má dva výměnné panely na suchý zip, celo zakrytý nebo slídový.
 • Plášť je z vysoce kvalitního nylonu, opatřen povrchovou ochranou proti dešti Wide a nově dvojitě zastříkán PU uzávěrem.
 • Zesílené okraje pláště, zajišťující jeho ochranu proti poškození.
 • Deštník má po krajích kotevní oka pro uchycení kotevních provázků pro ještě větší stabilitu při nepřízni počasí.
 • Polohovací a zesílená středová tyč.
 • Součástí deštníku jsou ocelové kotvící kolíky a přepravní obal.

Tento deštník je z materiálu Nylon 210T s vodním sloupcem 5000 mm. Deštník je možné používat samostatně, má výklopný kloub, nebo s bočnicí. Bočnice se skládá ze dvou dílů. Hlavní díl je odepínací o výšce 125 cm a lze jej zapnout po celém obvodu deštníku mimo vstup. Druhý díl s okénkem je možné zapnout do vstupu a celkově tak uzavřít celý deštník. Celková výška deštníku je 185 cm.  Ramena deštníku jsou 125 cm, tudíž čistý průměr je 200 cm. Součástí setu je přepravní obal. Upozornění : deštník chrání před sluncem a deštěm, ale při silném a vytrvalém dešti může lehce protékat zejména v perforovaných částech jako jsou švy a spoje.

SPECIFIKACE

Délka ramena 1250 mm
Průměr 2000 mm
Materiál Nylon 210 T
Pouzdro ano
Hmotnost 3,3 kg
Transportní délka 1430 mm

 

NEJLEVNĚJI K DOSTÁTNÍ ZDE

 

Rybářský deštník s bočnicemi

Pro rybaření na delší dobu se vám vyplatí investovat do pořádného bivaku. Jednodenní či jednonoční rybaření se obejde bez bivaku. Stačí si pořídit rybářský deštník, nejlépe s bočnicemi. S pomocí takového deštníku můžete nerušeně rybařit v každém nečasu a přitom budete uchráněni před větrem a deštěm.  Deštník navíc lze nastavit tak, aby chránil a přitom nebránil ve výhledu. Pokud rybaříte pravidelně, určitě se vám koupě rybářského deštníku vyplatí.

BEZ KOMENTÁŘE