Orlická přehrada pro rybáře: Co zde najdeme a jaké jsou zde lovové podmínky?

0
196

Vše na KAPRY v AKCI

Orlická přehrada pro rybáře

Orlická přehrada je oblíbenou destinací pro rybáře v České republice. Nachází se v malebném regionu Orlických hor a poskytuje ideální podmínky pro rybolov a relaxaci.

Rybáři zde najdou širokou škálu ryb, včetně kaprů, štik, okounů, candátů a dalších. Díky přítomnosti různých druhů ryb si zde každý rybář najde to své oblíbené místo.

Lovové podmínky na Orlické přehradě jsou plně v souladu s rybářskými předpisy. Rybáři zde mohou používat různé druhy nástrah, včetně živých červů, umělých nástrah nebo boilies. Je třeba dodržovat povolené velikosti ryb a také dodržovat ochranná období.

Na Orlické přehradě jsou k dispozici také půjčovny rybářského vybavení, které usnadňují rybolov pro začátečníky nebo pro ty, kteří si nechtějí vozit své vybavení s sebou. Kromě toho zde najdete také restaurace a ubytování, které vám umožní strávit příjemné a relaxační dny u vody.

Orlická přehrada pro rybáře je ideálním místem pro všechny milovníky rybolovu, kteří hledají klidnou a scenickou lokalitu pro své hobby. Přijďte a vychutnejte si nezapomenutelné rybářské zážitky na Orlické přehradě!

rybarina

Orlická přehrada pro rybáře: Co zde najdeme a jaké jsou zde lovové podmínky?

O Orlické přehradě

Orlická přehrada se nachází na řece Orlici v Královéhradeckém kraji v České republice. Je oblíbeným místem pro rybáře díky svým bohatým možnostem rybolovu a nádhernému okolnímu přírodnímu prostředí.

Možnosti rybolovu

Přehrada nabízí rybářům širokou škálu možností pro sportovní a rekreační rybolov. Mezi nejčastěji lovené ryby zde patří štika, candát, kapr, úhoř, okoun a další druhy sladkovodních ryb.

Lovové podmínky

Pro rybolov na Orlické přehradě platí několik důležitých podmínek a omezení. Je nutné mít platnou rybářskou licenci, kterou je možné zakoupit například online na webových stránkách www.fish-license.cz. Dále je důležité dodržovat rybářské řády, které stanovují povolenou výbavu, velikost chycených ryb, omezení rybolovu v určitých obdobích a místech, a další pravidla.

Rekreační vyžití

Přehrada nabízí i další možnosti pro trávení volného času mimo rybolov. Okolí je vhodné pro turistiku, cykloturistiku, vodní sporty, a pikniky. Můžete si pronajmout různá vodní plavidla nebo se projet lodí a užít si klid na hladině přehrady.

Závěr

Orlická přehrada je skvělým místem pro rybáře, kteří hledají přírodní klid a možnost rybolovu bohatou na různé druhy ryb. Dodržováním rybářských podmínek a pravidel můžete strávit příjemnou a úspěšnou dovolenou na Orlické přehradě.


Vše na KAPRY v AKCI

Časté otázky týkající se Orlické přehrady pro rybáře:

Co zde najdeme?

Orlická přehrada je vyhledávaným místem pro rybáře, protože nabízí pestrou a bohatou populaci ryb. Mezi nejčastější druhy zde patří kapr, štika, candát, okoun, sumec, lína, cejn, amur a další.

Jaké jsou zde lovové podmínky?

Pro pobyt a rybolov na Orlické přehradě pro rybáře platí následující podmínky:

  • Povolení: Je nutné mít platnou rybářskou licenci.
  • Časové omezení: Lov ryb je povolen pouze v určených časech a ve stanovených sezónách. Informace k omezením času lze získat u místního rybářského svazu nebo na webových stránkách správce Orlické přehrady.
  • Povolené techniky: Používání některých technik (např. kaprařina) může být omezováno v některých oblastech přehrady. Je důležité se předem informovat o přesných pravidlech a omezeních.
  • Limity úlovků: Existují určené limity pro každý druh ryby, které platí jak pro denní úlovky, tak pro celkové množství ulovených ryb. Je důležité dodržovat tato pravidla, aby se zachovala rovnováha v rybí populaci.
  • Zachování prostředí: Při rybolovu je důležité dodržovat zásady šetrného zacházení s rybami a prostředím. Je zakázáno nechávat za sebou nepořádek, lovit ohrožené druhy ryb či poškozovat břehovou vegetaci a přírodní habitat.

ryby
Rybolov na přehradě Orlík

Přehradní nádrž Orlík

Přehradní nádrž Orlík je jednou z nejznámějších vodních nádrží v České republice. Nachází se na řece Vltavě, přibližně 60 kilometrů jihozápadně od Prahy.

Rybolov na přehradě Orlík

Rybolov na přehradě Orlík je oblíbenou aktivitou mezi rybáři. Orlík je známý zejména jako dobré rybolovné místo pro lov štiky, candáta a sumce.

Vybavení pro rybolov

Při rybolovu na přehradě Orlík je vhodné mít k dispozici adekvátní vybavení. Kromě udice a navijáku je důležité mít také vhodný návazcový materiál, háčky, olova, nástrahy a podobně.

Rybolovní revíry a povolenky

Pro rybolov na přehradní nádrži Orlík je potřeba mít platnou rybářskou povolenku. Revíry a povolenky je možné obstarat u místních rybářských spolků nebo na příslušných úřadech.

Rybolov v regionu Orlík

Okolí přehrady Orlík nabízí nejen možnost rybolovu, ale také krásnou přírodu a příležitost pro další outdoorové aktivity. Okolní lesy lákají na pěší turistiku a cykloturistiku.

Pro více informací o přehradě Orlík a rybolovu na ní navštivte tuto stránku na Wikipedii.


rybarina

Orlická přehrada pro rybáře

Orlická přehrada je ideálním místem pro rybáře, kteří hledají skvělé možnosti pro rybolov. Její rozsáhlá vodní plocha nabízí rybářům širokou škálu možností a přírodní krásy.

V Orlické přehradě můžete najít různé druhy ryb, jako je štika, candát, okoun, kapr nebo sumec. Mají zde také velkou populaci pstruha duhového, který je hojně loven rybáři.

Lovové podmínky v Orlické přehradě jsou dobře regulovány a dodržovány. Chov ryb je pečlivě sledován a zabezpečen, což zajišťuje udržitelný rybolov v této oblasti. Rybáři jsou povinni dodržovat příslušná pravidla týkající se limitů a ochrany druhů.

Přehrada je přístupná po celý rok, ať už plovoucími loděmi, nebo z břehu. Rybáři zde mají k dispozici vybavené molo, přístaviště a různé rybářské zóny. Existují také možnosti ubytování poblíž pro ty, kteří si chtějí užít delší rybářský pobyt.

Orlická přehrada pro rybáře představuje skvělé místo, kde se můžete ponořit do přírody a užít si rybolov s rodinou nebo přáteli. Pěkné vody a pestrost druhů ryb zde zajistí skvělé rybářské zážitky.

Vše na KAPRY v AKCI

Rybaření v Čechách a na Moravě

Sdílejte
Předchozí článekTuňáková paštika: Doma připraveno je nejlepší
Další článekMořská štika na másle - Rychlý a chutný pokrm
Rabářem jsem od 7 let a budu jim navždy. „V každém muži je skryta ctižádost - přechytračit ryby a ženy.“ Pocházím z Anglie, ale už osm let žiju tady v Česku. Mé články nejsou psány perfektní češtinou, ale snad obsah nahradí formu.

BEZ KOMENTÁŘE