Jaké jsou výhody a nevýhody rybaření? + Tipy na skvělé dárky pro rybáře!

0
849

Patříte mezi zaryté rybáře, nebo přemýšlíte, co na tom ostatní baví? Přečtěte si porovnání výhod a nevýhod rybaření. Možná vás zlákají ke zkoušení nové zábavy pro volný čas. V článku nechybí ani pořádná porce tipů na dárky pro rybáře, ať máte výběr jednodušší.

Výhody rybaření aneb Proč si zamilovat lov ryb

Rybaření představuje krásnou uklidňující činnost. Velké přízni se těší napříč generacemi. Milovníci rybolovu nedají dopustit na čas strávený na čerstvém vzduchu v přírodě. Během přípravy vybavení, přemýšlení nad nástrahou, návnadou a montáží i během samotného čekání na ryby máte navíc spoustu času si pořádně vyčistit hlavu po dlouhém pracovním dni. Jde o skvělou relaxaci, která může být doplněna příjemným úlovkem. Pokud si ho ponecháte a samozřejmě řádně zapíšete, máte postaráno i o zdravé jídlo.

Nevýhody

Existují však i lidé, kteří rybolovu nemohou přijít na chuť. Čekání na ryby totiž vyžaduje pořádnou dávku trpělivosti. Nějaký čas zabere i výběr kvalitního vybavení. Problémem mohou být i komáři, kteří se často vyskytují u vody.

Základní výbava pro rybaření

Pokud se však rozhodnete pro rybaření, nemusíte hned kupovat profesionální výbavu. Pro začátky si postačíte se základními věcmi. Stěžejní je hlavně povinná výbava, kam patří metr, podběrák a případně pean pro vytahování háčků. K tomu přidáte prut s navijákem a vhodnou nástrahu. Jak ale po čase zjistíte, pořizování nového vybavení je zábavnou činností a s větším spektrem věcí si lépe přizpůsobíte vlastní lov.

Tipy na dárky pro rybáře

Jestli máte v rodině nebo mezi známými rybáře a chcete mu udělat radost, pořiďte mu praktický dárek. Své šance, že se trefíte do správného, zvýšíte otázkou, jestli preferuje lov dravců, chytání kaprů, nejraději vyráží na sumce, nebo se baví chytáním pstruhů. Podle toho vyberete příslušnou kategorii ve specializovaném obchodě s rybářskými potřebami.

Návnady a nástrahy

Hlavně v případě krmení pro kapry jde o spotřební materiál, kterého není nikdy dost. Zkuste vybrat zajímavou příchuť boilies nebo připravené směsi na krmení. Hodit se může také pěkná nástraha na dravce v podobě gumové rybičky či výrazné třpytky.

Nový prut

Klíčovou součástí výbavy je pořádný prut. Pro povedený výběr využijte porovnání nejlepších prutů na Rankito.cz a určitě nesáhnete vedle. Přidat k tomu můžete i vhodný naviják, s jehož výběrem si klidně nechte pomoci nebo opět využijte srovnání více produktů.

Podběrák

I přesto, že každý rybář má mít po ruce svůj vlastní podběrák, někdy se hodí pořídit záložní. Častým používáním se totiž postupně opotřebí. Rozdílné zpracování je také u podběráku na kapry nebo pevnějšího a pogumovaného na dravce.

Další nápady na dárky pro rybáře:

  • Prostorný batoh nebo taška na vybavení
  • Oblečení do přírody
  • Krabička a pořadač na nástrahy nebo bižuterii pro montáže
  • další tipy na dárky pro rybáře najdete v tomto článku

BEZ KOMENTÁŘE