Echolot Lowrance Elite-7 Ti – recenze

2
3714

Echolot Lowrance Elite-7 Ti – recenze

Tento model pochází z řady elitních rybářských echolotů Lowrance. Toto zařízení je kombinací dvou nástrojů, které nabízí navigaci a sonar na ryby. Elite 7 HDI nabízí pokročilé technologie a stejně jako u elektroniky tohoto druhu může být nejprve trochu matoucí nastavení přístroje, ale jeho použití bude nakonec velice jednoduchý proces. Tento funkcemi nabitý a velmi oblíbený echolot se dá pořídit velmi rozumnou cenu. Chcete-li se dozvědět více o technologii tohoto echolotu, jeho výhodách a nedostatcích, pokračujte ve čtení mé recenze Lowrance Elite 7 HDI.

 

OBRAZOVKA – Echolot Lowrance Elite-7 Ti – recenze

Modul Lowrance Elite 7 HDI je vybaven 7palcovým širokoúhlým displejem s rozlišením 800 × 480 pixelů. Obrázky, které získáte, jsou velmi jasné a ostré. Použit je barevný LCD displej s podsvícením LED, takže je snadno viditelný v libovolném denním nebo nočním světle.

 

HDI TECHNOLOGIE – Echolot Lowrance Elite-7 Ti

Lowrance Elite 7 HDI je vybaven hybridním duálním zobrazováním, které vám kromě vysokorychlostního snímání DownScan zobrazuje i zvukový signál BroadBand. Takže můžete vidět jak dno pod lodí, tak dokonce strukturu ryb. Měnič má přibližně stejnou velikost jako jakýkoli standardní převodník, ale nabízí v jedné jednotce širokopásmový sonar a snímač DownScan. Můžete je zobrazit vedle sebe současně na jedné obrazovce.

 

ZOBRAZENÍ FUNKCE TRACK – Echolot Lowrance Elite-7 Ti

Zařízení ukládá historii sonaru a pomocí funkce Track Back se můžete k ní kdykoli vrátit. Zařízení má integrovaný chartplotter a funkce Trackback umožňuje prohlížet také data GPS. Takže pomocí sonaru nebo historie GPS se můžete nechat snadno navigovat zpět na požadované místo.

 

DOWNSCAN IMAGING – Echolot Lowrance Elite-7 Ti

Díky inovacím v technologii DownScan Imaging můžete na displeji zobrazit všechny užitečné údaje, které vám pomohou chytit více ryb. Abychom mohli cílit na ryby, na displeji se zobrazí fotografické zobrazení s úžasnou jasností a konstrukcí dna a ryby. Uvidíte dokonce i ryby, které se právě nacházejí pod lodí.

Lowrance Elite 7 HDI nabízí výběr frekvence, která by byla vhodnější pro vaše potřeby ve vaší situaci. Například, pokud potřebujete pokrýt širší a hlubší oblast pod člunem, pak můžete zvolit 455 kHz. Na druhou stranu, pokud potřebujete lepší zobrazení cílených míst, bude vhodnější frekvence 800 kHz. Pokud lovíte ve vnitrozemských vodách nebo při vyšších rychlostech, nástroj také obsahuje konvenční sonarovou frekvenci 83/200 kHz.

 

OBRAZOVKA

Lowrance Elite 7 HDI – rozměr displeje je 7 palců a dává vám pohodlí při prohlížení všech potřebných dat na jedné obrazovce. Máte na výběr z prohlížení pouze jednoho grafu nebo kombinace až tří grafů. To je velmi užitečné, když potřebujete porovnat dva typy dat. Můžete si například prohlédnout obrazovku DownScan Imaging a širokopásmové připojení vedle sebe a porovnat, abyste lépe porozuměli tomu, co je pod vaší lodí.

Velikost jednotlivých oken je také přizpůsobitelná. Takže pokud ve výchozím nastavení zobrazujete tři panely současně, budou mít stejnou velikost, ale velikosti můžete upravit.

 

GPS ANTÉNA

Tento sonar je vybaven vestavěnou 16-kanálovou anténou GPS. S pamětí poskytovanou tímto nástrojem můžete uložit až 3000 trasových bodů, 100 tras nebo 100 trasových bodů na trasu, 100 opakovatelných tras nebo 10 000 bodů na trasu.

Přidání GPS vám umožňuje procházet vodami a nikdy neztratit cestu. Dává vám také možnost označování a ukládání bodů, takže se budete vždy moci vrátit na své oblíbené rybářské místo nebo na místa, kde víte, že budete moci znovu chytit velké ryby. Výkon GPS přináší velkou přesnost a přesnost až do jednoho metru.

Mapplotter je také kompatibilní se systémem Insight Genesis, který je nástrojem, který přebírá vaše údaje a vytváří vám zdarma vlastní mapu.

 

KOMPATIBILITA SÍTÍ NMEA 2000

Jedna ze tří zástrček, která je umístěna na zadní straně modulu Elite 7 HDI, je určena pro síť NMEA 2000. Tento nástroj vám umožňuje sdílet data z jednoho zařízení do druhého. Tato funkce je užitečná zejména v případě, že již máte samostatnou jednotku GPS se všemi uloženými body na ní. Port NMEA 2000 vám umožňuje sdílet existující data chartplotter s vaším vyhledávačem Elite 7 HDI. Takže nemusíte hledat a označovat všechny nové body. Stačí připojit síťový port a okamžitě získáte všechny informace.

SNADNOST POUŽITÍ

Instalace pro Lowrance Elite 7 HDI je podobná standardním jednotkám. Dodává se s konzolí, kterou můžete použít k nastavení jednotky na vaši loď. Přístroj je dodáván s instalačním návodem, který obsahuje schematický návod, jak správně instalaci dokončit

Montáž snímače je také podobná jakémukoli jinému. Při instalaci se ujistěte, že není nakloněnn, ale je rovnoběžný s vodou. Také by měl zůstat ponořen ve vodě.

K dispozici jsou pouze dva kabely, které je třeba připojit.

Ovládání je také velmi jednoduché. Takže když řídíte loď jednou rukou, můžete snadno používat sonar druhou rukou.

 

CO JE V KRABICI

Total Scan sonda, baterie, nabíječka, návod k instalaci.

 

KLADY a ZÁPORY- Echolot Lowrance Elite-7 Ti

 • Dotykový širokoúhlý 7″ displej
 • Zabudovaný CHIRP/Broadband Sounder
 • Zabudovaný StructureScan™ (s použitím sondy Totalscan™)
 • Zabudovaná 10Hz GPS/GLONASS antena
 • Zabudované WiFi připojení
 • Zabudované Bluetooth připojení
 • Ovládání Xi5 Trolling Motorz prostřednictvím Lowrance SmartSteer™
 • Nejlepší jas displeje ve své třídě
 • Slot na Micro SD karty
 • NMEA 2000® konektivita
 • Možnost širokého výběru kartografie
 • Snadno odnímatelný držák
 • Funkce TrackBack
 • Někteří uživatelé pozorovali pomalé načítání mapy, při vysoké rychlosti lodi

 

SEČTENO A PODTRŽENO

Lowrance Elite 7 HDI celkově nabízí velmi dobrou kvalitu a určitě si užijete funkce, které nabízí. S hybridním duálním zobrazováním vám nástroj umožňuje lépe porozumět tomu, co je pod vaší lodí, což vám dává větší úspěch při cílení na ryby. Velkoplošný displej přináší výhody prohlížení dat podrobněji a umožňuje současně prohlížet různé sady dat. Přidání interní antény GPS je také rozhodně přínosem, protože můžete mít pohodlí při použití dvou nástrojů v jednom a můžete si vždy být jisti, že navigujete loď správným směrem. Doufám, že čtení této recenze Lowrance Elite 7 HDI vám pomohlo při rozhodování. Pokud se rozhodnete pro koupi, rozhodně se s námi podělte o vaši zkušenost.

 

Echolot Lowrance Elite-7 Ti

Echolot Lowrance Elite-7 Ti
9.76

Display

10/10

  Sonar

  10/10

   Uživatelská přívětivost

   10/10

    Přesnost GPS

    10/10

     Cena

     10/10

      Plusy

      • Dotykový širokoúhlý 7
      • Zabudované Bluetooth a WIFI připojení
      • NMEA 2000® konektivita
      • Funkce TrackBack
      • Nejlepší jas displeje ve své třídě

      Mínusy

      • Načítání mapy při opravdu vysoké rychlosti lodi
      Sdílejte
      Předchozí článekRybaření s ubytováním - Zlínský kraj
      Další článekRekreační dům Harvánek - Rybařina rybník Sykovec
      Rabářem jsem od 7 let a budu jim navždy. „V každém muži je skryta ctižádost - přechytračit ryby a ženy.“ Pocházím z Anglie, ale už osm let žiju tady v Česku. Mé články nejsou psány perfektní češtinou, ale snad obsah nahradí formu.

      2 KOMENTÁŘE

      Comments are closed.