Naučte se rybolovem s ultralehkou přívlačí v českých vodách – začátečnický průvodce

0
124

Vláčecí nástrahy v AKCI


Naučte se rybolovem s ultralehkou přívlačí v českých vodách – začátečnický průvodce

Začátečnický průvodce, který vás naučí, jak rybařit s ultralehkou přívlačí v českých vodách. S tímto průvodcem se naučíte základní techniky a tipy, které vám pomohou zdokonalit váš rybolov.

Ultralehká přívlač, která se používá při rybolovu, je malá, lehká a snadno ovladatelná. Je navržena tak, aby byla vhodná pro rybaření v menších vodních tocích, jako jsou potoky a řeky. S touto technikou se můžete těšit na bohatou úrodu a zároveň si užít příjemný relaxační čas ve volné přírodě.

V českých vodách je mnoho různých druhů ryb, které můžete chytit pomocí ultralehké přívlači. Některé z nejčastěji lověných ryb jsou pstruzi, lipani, jelci a candáti. Každý druh vyžaduje specifickou techniku a vybavení, které se naučíte v tomto průvodci.

Přečtěte si tento průvodce a naučte se základy rybolovu s ultralehkou přívlačí. Objevte krásy českých vod a začněte nové dobrodružství za rybami!


rybareniNaučte se rybolovem s ultralehkou přívlačí v českých vodách – začátečnický průvodce

Úvod

České vody jsou bohaté na různé druhy ryb, a pro mnoho lidí je rybolov oblíbenou aktivitou. Jednou z technik, která získává stále větší popularitu, je rybaření s ultralehkou přívlačí. Pokud jste začátečník a chcete se naučit tuto techniku, přinášíme vám zde kompletní průvodce.

Základní informace o rybolovu s ultralehkou přívlačí

Rybaření s ultralehkou přívlačí je metoda, při které používáte lehký prut, malý naviják a tenkou šňůru. Tato technika je především vhodná pro chytání menších ryb, jako jsou pstruzi, plotice či okouni. Výhodou je, že přívlačový prut je snadno ovladatelný a můžete tak přesně mířit a házet nástrahu na konkrétní místo, kde se nachází ryby.

Vybavení pro rybolov s ultralehkou přívlačí

Pro rybolov s ultralehkou přívlačí budete potřebovat následující vybavení:

 • Ultralehký přívlačový prut – s délkou kolem 1,8 metru
 • Malý naviják s vhodnou šňůrou – doporučuje se použít monofilní nebo pletenou šňůru o velikosti 0,1 až 0,2 mm
 • Různé druhy nástrah – například malé plovoucí či potápivé wobblery, gumové rybičky nebo přívlačové mušky
 • Plovoucí či váhavé nástrahy – můžete si vybrat podle preferencí a podmínek na rybách místě
 • Dobrá rybářská vesta s dostatkem kapes na uložení přívlačových boxíků, náhradních šňůr a dalšího drobného vybavení
 • Drobné nářadí – například kleště na odstranění háčků, nůžky na ostříhání šňůry či měřič ryb

Začátek rybolovu s ultralehkou přívlačí

Při výběru místa pro rybolov s ultralehkou přívlačí se zaměřte na klidnější úseky řeky nebo jezera. Ryby často pobývají poblíž kamenů, keřů nebo v porostech rákosí. Dobrou volbou je také hledat místa s teplou vodou, například u jezerních přítoků.

Jakmile se dostanete na vybrané místo, připravte si prut, naviják a nástrahu. Snažte se mít šňůru vždy napjatou, abyste cítili i ten nejmenší náraz na nástrahu. Při házení se snažte nástrahu co nejpřesněji umístit do zamýšleného místa vodní hladiny. Pokud vás ryba zaútočí, rychle a jistě zatáhněte, abyste zajistili úspěšný chyt.

Závěr

Rybolov s ultralehkou přívlačí je skvělým způsobem, jak si užít rybaření v českých vodách. S správným vybavením a technikou se můžete těšit na úspěšné a vzrušující zážitky. Nezapomeňte se vždy řídit platnými rybářskými předpisy a respektovat přírodu. Takže vezměte svůj prut a vydejte se na lov svého vysněného úlovku!

Pro další informace navštivte:

Naučte se více o rybolovu v České republice na webové stránce www.rybarske-destinace.cz.
Časté dotazy

Jaké jsou nejlepší místa pro rybolov s ultralehkou přívlačí v České republice?

Zde je několik nejpopulárnějších lokalit pro rybolov s ultralehkou přívlačí v České republice:

 • Vltava – zejména úseky u Prahy a okolí
 • Labe – například v okolí Hradce Králové
 • Šumava – různé jezera a řeky na Šumavě
 • Morava – hlavně kolem Olomouce a Prostějova

Jaké vybavení potřebuji pro rybolov s ultralehkou přívlačí?

Pro rybolov s ultralehkou přívlačí budete potřebovat následující vybavení:

 • Ultralehkou prutovou kombinaci
 • Kotoučové navijáky s vhodnou kapacitou šňůry
 • Speciální ultralehké nástrahy – blinkry, rotačky, měkké nástrahy
 • Háčky, olova, vázací materiály
 • Potravinářská váha a měřič na délku ryb
 • Návnady – kukuřice, boilies, peletky

Je rybolov s ultralehkou přívlačí vhodný i pro začátečníky?

Ano, rybolov s ultralehkou přívlačí je vhodný i pro začátečníky. Je to skvělý způsob, jak se seznámit s rybařením a zároveň si užít přírodu. Doporučuje se však pro začátečníky konzultovat s odborníky, získat potřebné povolení a dodržovat pravidla rybolovu.


rybyUltralehká přívlač

Co je ultralehká přívlač?

Ultralehká přívlač je způsob rybolovu, který se zaměřuje na lov ryb pomocí lehkých nástrah a přívlačových prutů. Tato technika je oblíbená mezi rybáři, kteří hledají zábavu a výzvu při rybaření.

Vybavení a techniky ultralehké přívlače

Pro ultralehkou přívlač je typické používání speciálních prutů, navijáků a nástrah. Pruty jsou navrženy tak, aby byly lehké, snadno ovladatelné a pružné. Navijáky mají menší odpor, což umožňuje daleké a přesné vrhání. Kromě toho jsou používány jemné rybářské šňůry, které minimalizují viditelnost a jsou vhodné pro malé ryby.

Mezi oblíbené techniky ultralehké přívlače patří “jerking”, “twitching” a “trikolóra”. Všechny tyto techniky napodobují pohyb živé potravy a jsou efektivní při vyprovokování reakce ryb.

Použití ultralehké přívlače

Ultralehká přívlač se často používá při lovu menších druhů ryb, jako jsou pstruzi, okouni, candáti nebo štiky. Technika je ideální při rybaření na menších řekách, jezerech a potocích, kde se tyto druhy ryb běžně vyskytují.

Výhody ultralehké přívlače

Ultralehká přívlač nabízí několik výhod pro rybáře. Pruty jsou lehké a snadno přenosné, což usnadňuje pohyb a rybaření na různých místech. Díky menšímu vybavení je také snazší balit do batohu nebo brašny.

Další výhodou je zvýšená citlivost při záběru. Díky jemným nástrahám a prutům rybáři snadno rozpoznají, kdy ryba kousne. To přináší nejen více zábavy, ale také zlepšuje úspěšnost ulovení ryb.

Více informací na Wikipedii

Chcete vědět více o ultralehké přívlači? Navštivte prosím [Wikipedia stránku o ultralehké přívlači](https://cs.wikipedia.org/wiki/Ultralehk%C3%A1_p%C5%99%C3%ADvla%C4%8D).


rybarina


Naučte se rybolovem s ultralehkou přívlačí v českých vodách – začátečnický průvodce

Obsah:

 • Základní informace o rybolovu s ultralehkou přívlačí
 • Vybavení potřebné pro rybolov
 • Výběr správného rybářského místa
 • Techniky a nástrahy používané při ultralehkém přívlačení
 • Praktické tipy a triky pro efektivní rybolov
 • Zacházení s ulovenou rybou a její záchranářství
 • Informace o nejčastějších druzích ryb v českých vodách
Přívlač

BEZ KOMENTÁŘE