Magnet fishing – kde a jak z hlubin lovit poklady?

0
8

Magnet fishing, neboli magnetický lov či rybolov je novodobou zábavou k vodě. Jen místo ryb lovíte děravé hrnce, utopená jízdní kola, rezavé dráty, ale občas třeba i něco cennějšího, jako je například starý trezor nebo tajemné schránky. Zjistěte v článku, kde a jak lovit.

Jak magnetický lov pokladů funguje

Magnet přivázaný na laně spustíte či vhodíte do hlubin rybníka, řeky, jezera i městského potoka. Táhnete pár metrů po dně a pak zase magnet na laně vytáhnete z vody. Ověříte, jestli se k němu přicvaklo něco kovového. Pokud ne, zkoušíte to dál. Po dalším ponoření magnetu o pár metrů vedle, anebo příště na jiném místě, to třeba vyjde.

Co na magnet fishing potřebujete? Magnet, lano a pár drobností

Jak už z názvu této kratochvíle vyplývá, potřebujete hlavně magnet. Musí mít velkou magnetickou sílu. V úvahu tedy přichází jedině silný neodymový magnet na magnet fishing. Ten bývá zapouzdřený v ocelovém pouzdře pro větší odolnost a má jedno nebo dvě oka na přivázání lana.

Další důležitou součástí je pevné lano o nosnosti několika set kilogramů. Není vhodné horolezecké lano, protože moc pruží.

Do výbavy se vám hodí také kýbl na úlovky, antibakteriální gel na ruce, ochranné rukavice, foťák či mobil na záznam případných úlovků či přivolání pomoci – to až z vody vytáhnete nevybuchlou munici, což se také může stát. V takovém případě hned volejte Policii ČR. Pyrotechnik nález zajistí.

Kam vyrazit na lov pokladů s magnetem

Než s magnetem do terénu vyrazíte, je dobré trochu plánovat. Nejvíce „pokladů“ a předmětů ve vodě bývá v místech, kde se v minulosti pohybovalo hodně lidí, anebo se tam pohybují i teď. Uprostřed polí u řeky toho asi moc nenajdete. Mnohem větší šanci budete mít u mola v přístavu nebo třeba na nábřeží ve městě.

Archeologické nálezy patří do muzea

Kromě nálezů střelných zbraní a munice, které mohou být nebezpečné pro vás i okolí, platí ještě jedno omezení. Případné historické nálezy je třeba hlásit místně příslušnému muzeu. Alespoň tak je to psáno v zákoně.

Po lovu magnet očistěte a lano osušte

Až svoji výpravu za poklady ukončíte, neodymový magnet pro magnet fishing opláchněte čistou vodou a nechte oschnout. Stejně tak lano, aby vám vydrželo co nejdéle.

Načerpejte další tipy o magnetickém rybolovu

Kde sehnat tipy na výbavu, techniku lovu, tipy na lokality? Zalovte na webu Unimagnet.cz, případně na specializovaném webu pro magnet fishing.

BEZ KOMENTÁŘE