Lihovarský rybník – Moravskoslezský kraj

0
2884

Lihovarský rybník – Moravskoslezský kraj – Na soukromém revíru Lihovarský rybník si mohou rybáři zachytat za velice příznivé ceny. Na revíru Lihovarský rybník mohou rybáři lovit 24 hodin. Návštěvníci tohoto soukromého revíru jistě ocení i řadu dalších příjemných služeb, které zpohodlní celý lov. Prostředí okolo soukromého revíru Lihovarský rybník nabízí naprostý klid a pohodu. Okolo rybníku roste hustá vegetace, která rybářům poskytuje ty nejlepší podmínky pro odpočinek a pohodový rybolov. Navíc břehy okolo soukromého revíru Lihovarský rybník jsou příjemně travnaté a je z nich velice dobrý přístup až k vodě.

Lihovarského rybníku sahá do 50 tých let minulého století, kdy byla v údolí potoka Opusta na jihu od obce Bohuslavice vybudována kaskáda rybníků na bažinatých loukách. První z rybníků v soustavě je právě Lihovarský rybník rozkládající se pod bývalým lihovarem. Následují rybníky Chobot, Bobrov, Rakovec, Bezedno a poslední v soustavě kaskádovitých rybníků je Přehyně.

Lihovarský rybník se svou výměrou 4ha byl od počátku jeho existence určen k chovu tržního kapra. V polovině 80tých let minulého století byl tento rybník bývalým Státním statkem Hlučín odbahněn. Po této akci zůstaly v rybníce dva podélné ostrovy, které dnes slouží jako ideální hnízdiště pro spousty druhů ptáků. V neposlední řadě jsou tyto ostrovy ideální i pro chov ryb. Podél ostrovů se nalézají rozsáhlé mělčiny se spoustou přirozené potravy a dále z ostrovů vyrůstá bujná vegetace, která zasahuje do vodní hladiny a tím pádem vytváří přirozený kryt pro ryby.

Dneska je Lihovarský rybník využíván jako tzv. Soukromá klubová voda za účelem sportovního rybolovu a oddechu. Loví se zde zejména moderní metodou “chyť a pusť”, tak aby zde rybí obsádka byla co nejvíce zachována v přirozené rovnováze.

 

Lihovarský rybník – Moravskoslezský kraj – Ryby

Kapr

 

Lihovarský rybník – Moravskoslezský kraj – Ceny povolenek

e-hostenky fungují obdobně jako jakýkoliv nákup v e-shopu a platby jsou příjmány pouze převodem.
Registrujete si svůj účet na webu LR, v kalendáři si vyberete volný termín, přejdete do sekce rezervovat místo, vyplníte potřebné údaje o rezervaci a rezervaci potvrdíte. Vaše rezervace po kontrole jestli je lovné místo v daném termínu volné bude přijata do systému a kopie Vaši hostenky Vám bude odeslána na email.
Vaše hostenka je nyní ve statusu čeká na platbu. Status můžete vidět v sekci moje rezervace. Hostenka čeká na platbu 72hodin. Poté je automaticky stornována
Po přijetí platby se status Vaši hostenky změní na platba přijata, opět vám příjde email o platběa a nyní je vaše hostenka platná.
V případě kontroly u vody se prokážete číslem hostenky, které je schodné s variabilním symbolem platby.cena e-hostenky se odvíjí od počtu dnů (hodin) návštěvy a počtu prutů ve vodě. základní e-hostenka je 24hodin / 2pruty ve vodě za 300Kč

 

Lihovarský rybník – Moravskoslezský kraj – Způsob lovu

Kaprařina, “chyť a pusť”

 

Lihovarský rybník – Moravskoslezský kraj – Služby

Noční lov, Parkoviště, Přístupné pro ZTP, Správce na místě, Stany

 

Lihovarský rybník – Moravskoslezský kraj – ubytování

Námi odzkoušené a doporučené ubytování:

Chata Pod kostelem – Rybařina Moravskoslezský kraj

Chata Pod kostelem – Rybařina Moravskoslezský kraj – Nabízené chaty jsou součástí střediska Makar. Jedná se o 8 l. chatu a 6 l. chatu. Chata pro 8 osob je rozdělena na dva pokoje po 4 lůžkách a 6 l. chata je rozdělena na 4 l. a 2 l. pokoj. Všechny pokoje v chatách se pronajímají zvlášť.

Žádný komentář

Rybářská chata Kružberk – Rybařina Moravskoslezský kraj

Rybářská chata Kružberk – Rybařina Moravskoslezský kraj – Rybářská chata stojí u lesa na samostatném a listnatým lesem ohraničeném pozemku v obci Kružberk u řeky Moravice. Chata je umístěna v turisticky atraktivní lokalitě Nízkého Jeseníku, nedaleko vodní nádrže Kružberk. V blízkém okolí chaty je celá řada turisticky zajímavých míst (např. zřícenina hradu Vikštejn, větrný mlýn v

Žádný komentář

Lihovarský rybník- Moravskoslezský kraj – Kontakt

Lihovarský rybník

 • Velký dvůr
 • Bohuslavice u Hlučína
 • CZECH REPUBLIC
 • Loc: 49°56’32.349″N, 18°7’43.166″E
 • Webové stránky: www.lihovarskyrybnik.cz

Rybníkář

 • Ing.Bc. Stejskal Hynek
 • +420 724 985 851
 • lihovarskyrybnik@lihovarskyrybnik.cz

 

Lihovarský rybník – Moravskoslezský kraj – mapa

Kraj: Moravskoslezský

Rozloha: 4 ha

Ubytování v blízkosti revíru

Lihovarský rybník – Moravskoslezský kraj – Pravidla a omezení

 

Hosté:  

 1. Rybář smí používat k lovu nejvýše dvou prutů s očky a navijáky.
 2. Při  jakékoliv způsobu  lovu  musí  být  podběrák  v  rozloženém stavu (délka ramen min. 80cm).
 3. Rybář musí mít při lovu háčky bez protihrotu, desinfekci, metr,  podběrák, rybářskou  povolenku a průkaz totožnosti. Je zakázáno používat montáže tzv. krmítka. Koncová udice musí být složena minimálně z jednoho metru hadičky nebo olověné šňůry.
 4. Doby lovu:doba lovu je stanovena: od 0,00 do 24,00 hod (tj. nonstop).
 5. Je povoleno u vody tábořit a stanovat (v rámci normy).
 6. Je povoleno označovaní   (krmných)   míst  bójkami, zavážení nástrah a krmení.
 7. Zákaz lovu dravých ryb.
 8. Kontrolu dodržování rybářského řádu na Lihovarském rybníku  u všech lovících smí provádět (kromě osob uvedených v zákoně č.99/2004) nájemce rybníku (rybníkář), vlastník rybníku a dále všichni, kterým písemným povolením (povolenkou) umožnil  nájemce právo kontroly a rybolovu. V případě zjištění přestupku proti tomuto rybářskému řádu, bude lovícímu odebrána povolenka k lovu ryb.
 9. Zakazuje se používat při lovu ryb prostředků výbušných, otravných nebo omamných. Používat bodců, samoseků, střílet ryby, lovit do ruky a ok. Sbírat jikry, užívat  k lovu elektřinu, chytat v místech, kde se ryby nahromadily za mimořádně nízkého stavu vody, chytat ryby shromážděné ke tření. Vyhrazovat si místa k rybolovu!! Poškozovat okolní přírodu!! Používat jako opěrky prutů vidličky uřezané ze stromů,nebo keřů!! Znečišťovat odpadky revír a jeho okolí!!  Zapůjčit povolenku jiné osobě!! Lovit na více prutů než je povoleno!! Dále je zakázáno chovat se u vody a v  průběhu samotného rybolovu v rozporu s dobrými mravy. Další zákazy a nařízení viz zákon č. 99/2004 sb. §13.
 10. Pokud  rybář  uloví trofejního kapra může se sním vyfotografovat (natočit), a poté jej musí bezpodmínečně vrátit vodě, zákaz sakování ryb.
 11. Každý host musí mít podložku pod kapra, na které může manipulovat s případným úlovkem. Tato podložka musí být před položením ryby vždy navlhčena.

Další revíry v kraji:

Jezero Nebesák – Moravskoslezský kraj

Jezero Nebesák – Moravskoslezský kraj – Soukromé jezero Nebesák nacházející se v obci Horní Suchá, 5km od Havířova, nabízí všem sportovním rybářům možnost sportovního rybolovu na jezeře Nebesák, známého také pod názvem „Remíza“. Toto 8,6ha velké jezero s nádherně čistou vodou a hloubkou 1-9 metrů je bohatě zarybněno (kapr, amur, lín, štika, candát, úhoř, pstruh duhový,

Žádný komentář

Soukromý revír Davidův mlýn

Soukromý revír Davidův mlýn – Prostředí okolo soukromého revíru Davidův Mlýn nabízí naprostý klid a pohodu. Okolo rybníku roste hustá vegetace, která rybářům poskytuje ty nejlepší podmínky pro odpočinek a pohodový rybolov. Navíc břehy okolo soukromého revíru Davidův Mlýn jsou příjemně travnaté a je z nich velice dobrý přístup až k vodě. Na soukromém revíru Davidův Mlýn si mohou rybáři zachytat

Žádný komentář

Rybník Benátky – Moravskoslezský kraj

Rybník Benátky – Moravskoslezský kraj – Soukromý rybářský revír s rozlohou cca. 0,8 ha, který do roku 2013 využíval český rybářský svaz a byl znám pod názvem – revír Odra 2b. Rybník se nachází v obci Nová ves, blízko zastávky Vodárna, je tudíž velmi dobře dostupný jak automobilem tak MHD. Prostředí okolo soukromého revíru rybník Benátky

Žádný komentář

Rybník Míčovec – Moravskoslezský kraj

Rybník Míčovec – Moravskoslezský kraj – Tento revír se nachází v obci Stonava, kousek od dolu Darkov. Má tvar pravidelného obdelníku a lze chytat ze všech stran. Stále zarybňován trofejními kusy. Soukromý revír rybník Míčovec je malebná nádrž, na které naleznete klid a pohodu. Rybník Míčovec je perfektně zarybněný nádhernými rybami. Rybník Míčovec tak rybářům nabízí

Žádný komentář

Lihovarský rybník – Moravskoslezský kraj

Lihovarský rybník – Moravskoslezský kraj – Na soukromém revíru Lihovarský rybník si mohou rybáři zachytat za velice příznivé ceny. Na revíru Lihovarský rybník mohou rybáři lovit 24 hodin. Návštěvníci tohoto soukromého revíru jistě ocení i řadu dalších příjemných služeb, které zpohodlní celý lov. Prostředí okolo soukromého revíru Lihovarský rybník nabízí naprostý klid a pohodu. Okolo rybníku roste hustá vegetace, která rybářům

Žádný komentář

BEZ KOMENTÁŘE