Jaké vlastnosti musí mít rybářský prut pro rybolov na hrázi?

0
207

Rybářské pruty v AKCI

Jaké vlastnosti musí mít rybářský prut pro rybolov na hrázi?

Pokud chcete úspěšně rybařit na hrázi, je důležité mít vhodný rybářský prut. Ten by měl splňovat určité vlastnosti, které vám umožní úspěšně chytit rybu.

 • Délka – Rybářský prut pro rybolov na hrázi by měl mít přibližně délku kolem 3 – 3,3 metru. Tato délka umožní dostatečnou oporu při zdolávání silných ryb.
 • Akce – Akce prutu označuje, jak se prut ohýbá při zátahu ryby. Pro rybolov na hrázi je vhodnější prut s akcí středně rychlou nebo rychlou, který má pevný a citlivý blank.
 • Základní materiál – Nejčastěji se používají pruty z uhlíkových vláken, které jsou lehké a pevné. Materiál by měl být kvalitní a odolný proti poškození.
 • Počet nebojíkových prstenců – Nebojíkové prstence slouží k vedení vlasce a minimalizují jeho tření o prut. Pro hrázi by měl mít prut minimálně 6 – 7 nebojíkových prstenců.

Pokud vyberete vhodný rybářský prut pro rybolov na hrázi, budete mít větší šanci na úspěšný úlovek. Je důležité myslet i na další vybavení, jako jsou navijáky, vlasec či nástrahy.

rybarske obleceniJaké vlastnosti musí mít rybářský prut pro rybolov na hrázi?

Důležité faktory při výběru rybářského prutu pro hrázi

Rybářský prut je jeden z nejdůležitějších nástrojů pro úspěšný rybolov na hrázi. Pokud chcete mít úspěšný rybolov, musíte si vybrat správný typ prutu. Následující faktory jsou klíčové pro výběr správného rybářského prutu pro rybolov na hrázi:

Délka prutu

Délka prutu je důležitý faktor při výběru rybářského prutu pro hrázi. Obecně platí, že kratší prut je vhodný pro rybolov na menších vodách a delší prut je vhodný pro rybolov na větších vodách. Pro hrázi jsou obvykle vhodné pruty o délce od 2,7 do 3,6 metru.

Akce prutu

Akce prutu se týká toho, jak prut reaguje na zatížení. Rybářské pruty jsou obvykle klasifikovány jako rychlé, středně rychlé nebo pomalé akce. Pro rybolov na hrázi jsou vhodné pruty s rychlou akcí, které mají dostatečnou sílu na zvládnutí větších ryb.

Typ prutu

Existují různé typy rybářských prutů, jako jsou například pruty s teleskopickou konstrukcí, spinningové pruty, přívlačové pruty nebo feederové pruty. Pro rybolov na hrázi jsou vhodné především feederové pruty, které vám umožní rybolov na větší vzdálenosti.

Stupeň tuhosti

Stupeň tuhosti prutu představuje to, jak prut reaguje na zatížení. Pro hrázi jsou vhodné pruty s tuhým středem, aby se vám podařilo úspěšně zvládnout větší ryby.

Závěr

Když si vybíráte rybářský prut pro rybolov na hrázi, musíte brát v úvahu několik faktorů, jako je délka a akce prutu, typ prutu, stupeň tuhosti a mnoho dalších. Vyberte si prut, který bude odpovídat vašim potřebám a který vám pomůže dosáhnout úspěchu v rybolovu.

Pro další informace o rybářských prutech a dalších rybářských potřebách navštivte rybicka.cz.Rybářské pruty v AKCI

Jaké vlastnosti musí mít rybářský prut pro rybolov na hrázi?

Délka prutu

Rybářský prut pro rybolov na hrázi by měl být delší než prut používaný na jiných typech vod. Ideální délka by měla být mezi 4 a 4,5 metru.

Tuhost prutu

Tuhost rybářského prutu pro rybolov na hrázi závisí na velikosti ryb, které se chystáte lovit. Pokud budete lovit větší ryby, jako jsou sumci nebo jesetery, potřebujete tužší prut, aby zvládl větší váhu.

Typ prutu

Pro rybolov na hrázi se obvykle používají pruty typu feeder. Tyto pruty mají speciální vrhací kroužky, které usnadňují práci s nástrahou a házení na větší vzdálenost.

Kvalita materiálu

Použitý materiál má také vliv na výkon rybářského prutu. Vyberte si prut vyrobený z kvalitního materiálu, který bude odolný vůči opotřebení a vlhkosti.

Typ rukojeti

Rukojeť rybářského prutu by měla být pohodlná a ergonomická, aby se dobře držela a minimalizovala únava ruky při dlouhodobém lovu. Existují různé typy rukojetí, zvolte si ten, který vám nejvíce vyhovuje.

ryby

Rybářské pruty pro rybolov v přehradách

Různé typy rybářských prutů pro rybolov v přehradách

Pokud jste rybář a rádi chodíte lovit ryby do přehrad, jistě víte, že potřebujete speciální rybářské pruty, které jsou přizpůsobeny tomuto typu rybolovu. Existuje mnoho typů rybářských prutů, které jsou vhodné pro rybolov v přehradách.

Mezi nejoblíbenější patří též feederové pruty. Ty jsou velmi populární díky možnosti většího dosahu. Navíc jsou velmi citlivé a dobře vám umožní registrace jak středníčku tak i kapra, který se vám přiblíží.

Tipy na výběr rybářského prutu pro rybolov v přehradách

Při výběru rybářského prutu pro rybolov v přehradách je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Je důležité zvolit správnou délku prutu a také zohlednit vlastnosti materiálu, ze kterého je prut vyroben.

Zvažte také, jakou velikost ryb hodláte lovit, protože některé modrce potřebují větší sílu než malé ryby. Při výběru rybářského prutu pro rybolov v přehradách je tedy třeba zvážit vaše individuální potřeby a preferenci.

Pokud si nejste jisti, který rybářský prut by byl nejlepší pro vás, doporučujeme návštěvu specializovaného obchodu, kde vám poradí odborníci.

Pro více informací o rybářských prutech a rybářských technikách je možné navštívit relevantní stránky na Wikipedii.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rybářský_prut

rybarina

Jaké vlastnosti musí mít rybářský prut pro rybolov na hrázi?

Délka prutu

 • Prut by měl být dostatečně dlouhý, aby bylo možné vhodně manipulovat s nástrahou a provést dostatečně daleký hod.
 • Obvykle se volí délky mezi 3 a 4 metry.

Akce prutu

 • Akce prutu se dělí na rychlou, střední a pomalou.
 • Pro rybolov na hrázi se hodí středně rychlá až rychlá akce, aby bylo možné efektivně odhodit nástrahu a rychle zareagovat na záběr.

Výkon prutu

 • Výkon prutu určuje, jak těžké nástrahy a ryby je možné s prutem lovit.
 • Pro rybolov na hrázi se obvykle volí pruty o výkonu 10 až 40 gramů pro lovení menších druhů ryb.

Materiál prutu

 • Nejčastěji se používají pruty z grafitových kompozitů, které jsou lehké, odolné a mají dobré akustické vlastnosti.
 • Další možností jsou pruty z uhlíkových vláken, které jsou ještě lehčí a mají vyšší tuhost.

Rybářské pruty v AKCI

Rybářské pruty

BEZ KOMENTÁŘE