Chytré nástrahy pro lov sumce na rousnice

0
111

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

Chytré nástrahy pro lov sumce na rousnice

Pokud patříte mezi vášnivé rybáře a zajímá vás lov sumce na rousnice, rozhodně nezapomeňte na správnou výbavu rybářského náčiní. Kromě kvalitního prutu, navijáku a vlasce jsou klíčové také nástrahy, které dokáží nalákat ryby a zvýšit šanci na úlovek.

Mezi nejčastější a velmi účinné nástrahy pro lov sumce na rousnice patří například velká koule chleba namočeného v řepkovém oleji, masové kousky, krevety či živá rybka.

Další chytrou nástrahou je tzv. “montáž karbaníka”, která spočívá v použití dvou háčků propojených ocelovým vlascem. Na jeden háček je navlečena větší nástraha (např. kus masa), na druhý pak menší (např. kukurice či kousek sýra). Touto nástrahou dokážete velmi rychle nalákat sumce a zvýšit tak šanci na úlovek.

V případě, že chcete být opravdu připraveni na lov sumců na rousnice, nezapomeňte ani na vhodné návnady, jako je např. tekutý kapří protein, hranolky připravené ze stejných surovin jako nástraha nebo i speciální aroma příchutě.

Mějte však na paměti, že při lovu sumce na rousnice je třeba být trpělivý a pečlivě plánovat svou výpravu na ryby. S vhodnou výbavou a správnou nástrahou však můžete získat úlovek snů.

rybarske obleceni

Chytré nástrahy pro lov sumce na rousnice

Sumec patří mezi nejoblíbenější ryby, které se vyskytují v našich řekách. Pokud patříte mezi rybáře, kteří milují lov sumce, určitě nezapomeňte na rousnice, které jsou jednou z nejúčinnějších nástrah pro tuto rybu.

Co jsou rousnice?

Rousnice jsou drobní korýši, kteří se přirozeně vyskytují v řekách. Jsou oblíbenou potravou sumců, proto jsou i pro lov této ryby tak účinné. Rousnice jsou k dostání v mnoha specializovaných rybářských prodejnách, ale můžete si je i sami chytit v řece.

Proč jsou rousnice účinné?

Jednou z nejdůležitějších vlastností rousnic je jejich vůně a chuť. Ty lákají sumce a jsou schopné je nalákat i z velké dálky.

Rousnice také mohou být použity jako živá nástraha nebo jako nástraha na šňůru. Pokud je budete používat jako živou nástrahu, dejte si pozor na to, aby byla správně umístěna na háčku a aby byla stále živá a plná energie.

Jak na to?

Prvním krokem pro úspěšný lov sumce na rousnice je správné vybavení. Kromě rousnic budete potřebovat kvalitní prut, naviják a šnůru. Pokud se rozhodnete použít rousnice jako živou nástrahu, doporučuje se použít háčky s trojitým očkem.

Při lovu sumce na rousnice je důležité mít trpělivost. Sumci se totiž nechají nalákat až po delší době. Je proto důležité vydržet a nevzdávat se příliš brzy. Pokud budete trpěliví a správně použijete rousnice, budete mít větší šanci na úspěšný úlovek.

Tipy a triky

Pokud chcete být ještě úspěšnější při lovu sumce na rousnice, můžete využít některé z následujících tipů:

 • Použijte hodně rousnic. Sumec potřebuje ke krmnému zdroji přistupovat aktivně. Musí mít pocit, že je mnoho rousnic a že musí rychle lovit, aby se najedl.
 • Pracujte s hloubkou. Sumci se nejčastěji vyskytují v hlubších vodách. Doporučuje se proto rousnice položit na dno a pracovat s ní v různých hloubkách.
 • Zvolte správnou velikost rousnic. Sumci mají různou velikost úst, proto bude záležet na velikosti rousnic, které použijete. Doporučuje se použít menší rousnice.

Jak vidíte, lov sumce na rousnice není nic složitého. Stačí si jen koupit nebo chytit rousnice, mít trpělivost a vybavení, a můžete se těšit na krásný úlovek. Tak si přejeme hodně štěstí a příjemný rybářský zážitek!

Zdroj: Rybaření.info

rybarina

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

Chytré nástrahy pro lov sumce na rousnice – Často kladené otázky

Co jsou rousnice?

Rousnice jsou přírodní nástrahy používané při lovu sumce. Jsou to dlouhé vlákna vytržené z klénů bavlníku nebo lnu.

Jakou velikost rousnic vybrat?

Velikost rousnic záleží na velikosti sumce a proudu, ve kterém se nachází. Většinou se doporučuje používat rousnice o délce 30 až 50 cm.

Jak se správně navazují rousnice na háček?

Nejdříve se vezme asi 10 až 15 rousnic a zkrátí se u nich konce tak, aby měly všechny stejnou délku. Poté se na háček naváže vlasec, který se provleče mezi jednotlivými rousnicemi.

Jaké jsou nejlepší podmínky pro lov sumce na rousnice?

Nejlepší podmínky pro lov sumce na rousnice jsou v noci, kdy sumci jsou nejaktivnější. Dále je nutné vybrat vhodné místo s hloubkou vody minimálně 3 metry, kde je dostatek úkrytů pro sumce.

Na co si dát pozor při používání rousnic?

Při používání rousnic je třeba dávat pozor na silný proud a na překážky v řece, které by mohly rousnice zachytit. Dále je vhodné rousnice průběžně kontrolovat a případně nahrazovat novými, aby byly stále svěží a atraktivní pro sumce.

ryby

Lov sumce na Rousnice

Strategie lovu sumce

Lov sumce na Rousnice může být užitečným rybolovem pro každého milovníka této druhu ryb. Nejlepší strategie pro lovení sumce na Rousnice je použití silných návnad a rybářských udic. Použití vhodného návnady jako jsou fluorokarbonové nebo kevlarové vlasce se ukázalo být účinným při lovu této druhu ryb. Základem úspěchu je také použití správné výbavy a techniky.

Rousnice

Rousnice jsou řeky, které se nacházejí v České republice. Tyto řeky jsou ideálním místem pro lov sumce na Rousnice. Rousnice mají řadu přítoků, které poskytují útočiště pro sumce. Pokud hledáte místo pro lov sumce, Rousnice jsou dobrým výběrem.

Sumec obecný

Sumec obecný (Silurus glanis) je velká druh ryby, která patří do čeledi sumcovitých. Tento druh ryby žije hlavně v řekách a jezero. Sumec obecný může dorůst až do délky 5 metrů a váhy kolem 300 kg. Pokud chcete lovit sumce na Rousnice, musíte být připraveni na to, že se z vody může vynořit obrovská šelma.

Závěr

Lov sumce na Rousnice je jednou z nejzábavnějších rybářských aktivit v České republice. Pokud chcete mít úspěch při lovu této druhu ryby, je důležité použít vhodné návnady a techniky a najít vhodné místo pro lov. Doufáme, že v tomto článku se vám podařilo získat užitečné informace a budete mít úspěch v lovu sumce na Rousnice.

Pro více informací o lovu sumce navštivte Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sumec_obecn%C3%BD.

rybarina

Chytré nástrahy pro lov sumce na rousnice

Úvod

 • Sumec říční – jeden z největších dravých ryb
 • Populární sportovní rybaření
 • Rousnice – oblíbená nástraha pro sumce

Chytré nástrahy pro lov sumce na rousnice

 • Použití živých rousnic – preferováno v chladnějších měsících
 • Použití sádla – lákavá vůně, ale nástraha se snadno odře
 • Použití polystyrenových kuliček – naléhání na dně, rychlejší aktivace sumce
 • Použití návnady s vůní – atraktivní pro sumce, ale pozor na přemíru
 • Použití plovoucích rousnic – zamezení častým zakousnutím do dna
 • Použití silného háčku – zvyšuje pravděpodobnost úspěšného zaháčkování

Závěr

 • Výběr správné nástrahy závisí na ročním období a způsobu lovu
 • Zkoušejte různé druhy nástrah a sledujte chování sumců
 • Respektujte platné zákony a šetřete rybníky a řeky

Vše na SUMCAŘINU v AKCI

Sumcařina

BEZ KOMENTÁŘE