7) 10 nejlepších míst pro rybaření autem v Českém ráji

0
108

Vše na KAPRY v AKCI10 nejlepších míst pro rybaření autem v Českém ráji

V Českém ráji se nachází mnoho malebných a klidných míst, která jsou ideální pro rybaření autem. Zde je seznam 10 nejlepších míst:

 1. Přehrada Dlouhé Stráně
 2. Rybník Lhota
 3. Rybník Hrubá Skála
 4. Rybník Vranov
 5. Rybník Pískovna
 6. Řeka Jizera
 7. Řeka Kamenice
 8. Řeka Ploučnice
 9. Rybník Machovo jezero
 10. Řeka Mumlava

Tato místa nabízejí příjemné prostředí pro relaxaci a rybaření. Pokud máte rádi klid a přírodu, neměli byste si tato místa nechat ujít.


rybarina


10 nejlepších míst pro rybaření autem v Českém ráji

1. Ještědská přehrada

Ještědská přehrada leží nedaleko Liberce a je ideálním místem pro rybáře, kteří rádi loví kapry a candáty. Plážové plochy kolem přehrady jsou vhodné pro pikniky s rodinou.

Odkaz na webovou stránku Ještědské přehrady

2. Máchovo jezero

Máchovo jezero je jedním z nejpopulárnějších rekreačních oblastí v Českém ráji. Zde si rybáři mohou užít krásné prostředí a chytat různé druhy ryb, včetně štik, candátů, štikozubců a línií. V okolí jezera je také mnoho dalších aktivit jako cyklistika a turistika.

Odkaz na webovou stránku Máchova jezera

3. Údolní nádrž Souš

Údolní nádrž Souš je klidným místem, kam se mohou rybáři vydat pro odpočinek a relaxaci. Zde je možné chytat kapry, candáty, línie a další druhy ryb. Pro milovníky vodních rostlin je tato lokalita také zvlášť atraktivní.

Odkaz na webovou stránku Údolní nádrže Souš

4. Přehrada Kravaře

Přehrada Kravaře se nachází na řece Opavě a nabízí skvělé možnosti pro rybolov. Zde se rybáři mohou těšit na úlovky jako kapři, candáti, cejni a další. Přehrada je také oblíbenou lokalitou pro vodní sporty a turistiku.

Odkaz na webovou stránku Přehrady Kravaře

5. Přehrada Žermanice

Přehrada Žermanice je impozantní vodní plochou, která je rybářsky i turisticky atraktivní. V této přehradě se mohou rybáři těšit na bohatý výskyt dravců, kaprů, boleňů a dalších ryb. Okolní příroda láká na procházky a cyklistické výlety.

Odkaz na webovou stránku Přehrady Žermanice

6. Přehrada Slezská Harta

Přehrada Slezská Harta nabízí dobrý potenciál pro rybolov zejména kaprů, candátů a štik. Na této přehradě se také pravidelně pořádají rybářské soutěže, které jsou oblíbené mezi nadšenci.

Odkaz na webovou stránku Přehrady Slezská Harta

7. Vranovská přehrada

Vranovská přehrada je jednou z největších přehradních nádrží v České republice a nabízí skvělé možnosti pro rybolov. Lovit zde můžete kapry, štiky, candáty a další druhy ryb. Okolní příroda a malebné skalní útvary dělají z Vranovské přehrady populární turistickou destinaci.

Odkaz na webovou stránku Vranovské přehrady

8. Přehrada Lipno

Přehrada Lipno je nejen oblíbeným rekreačním místem, ale také skvělou lokalitou pro ryby. Zde se mohou rybáři těšit na úlovky jako sumci, candáti, štiky a další druhy ryb. Přehrada Lipno nabízí také mnoho vodních sportů a cykloturistiku.

Odkaz na webovou stránku Přehrady Lipno

9. Přehrada Švihov

Přehrada Švihov je správným místem pro rybáře, kteří mají rádi klid a přírodu. Zde si můžete chytat kapry, sumce, štiky a další ryby. Okolí přehrady nabízí skvělé podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Odkaz na webovou stránku Přehrady Švihov

10. Přehrada Rozkoš

Přehrada Rozkoš leží na řece Úpa a nabízí kvalitní rybolov pro rybáře všech úrovní. Zejména zde mohou rybáři chytat kapry, candáty, štiky a okouny. Okolí přehrady je obklopeno krásnou přírodou a je ideálním místem pro relaxaci a turistiku.

Odkaz na webovou stránku Přehrady Rozkoš


Vše na KAPRY v AKCI

Časté dotazy o rybaření autem v Českém ráji

1) Jaké jsou nejlepší místa pro rybaření autem v Českém ráji?

Český ráj je plný skvělých míst pro rybaření autem. Mezi deset nejlepších míst patří:

 • Jezero Máchovo
 • Rybník Jinolice
 • Rybník Hrouda
 • Rybník Vidlák
 • řeka Jizera
 • Rybník Věžák
 • Rybník Kankov
 • Rybník Čeřovka
 • Rybník Pilák
 • Rybník Borek

2) Jaká povolenka je potřebná pro rybaření v Českém ráji?

Pro rybaření v Českém ráji je třeba mít platnou povolenku.

3) Kde mohu zakoupit povolenku pro rybaření v Českém ráji?

Povolenku pro rybaření v Českém ráji můžete zakoupit na vybraných prodejních místech, jako jsou rybářské obchody, turistická centra nebo na internetu.

4) Jaké druhy ryb jsou v Českém ráji nejčastěji chytány?

V Českém ráji jsou nejčastěji chytány druhy ryb, jako jsou štika, candát, kapr, amur, cejn, okoun a lín.

5) Existují omezení pro rybaření v Českém ráji?

Ano, existují omezení pro rybaření v Českém ráji. Je důležité dodržovat platné zákony a předpisy týkající se rybaření, jako jsou limity ulovených ryb a lhůty rybolovného období.

ryby

Kam na ryby autem v České republice

Oblíbená místa pro rybaření

Česká republika je pro rybáře rájem, a pokud rádi cestujete autem, máte na výběr mnoho nádherných míst, kam se vypravit na ryby. Zde je pár doporučení:

1. Lipno

U jezera Lipno najdete mnoho příležitostí pro rybaření v okolních přítocích a zálivech. Milovníci kaprů zde nebudou zklamáni.

2. Šumava

Pohoří Šumava nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také bohatství rybníků a řek. Zdejší vodstva jsou vhodná pro lov štik, okounů a lososů.

3. Jižní Čechy

Kraje v jižní části Čech jsou známé svými rybníky a rybářskými revíry. Oblíbené jsou například rybníky Rožmberk, Dehtář nebo Bezdrev.

Pokud se chcete dozvědět více o populárních lokalitách, navštivte prosím stránku na Wikipedii.

rybarina

10 nejlepších míst pro rybaření autem v Českém ráji

Zde jsou 10 nejlepších míst pro rybaření, kam se můžete dostat autem v Českém ráji. Každé z těchto míst nabízí krásnou přírodu, bohatou fauna i flóru a také skvělou možnost rybolovu.

Vše na KAPRY v AKCI

Rybaření v Čechách a na Moravě

BEZ KOMENTÁŘE