6) Kam na ryby autem: Odkryjte skryté rybářské perly Moravy

0
111

Vše na KAPRY v AKCI

6) Kam na ryby autem: Odkryjte skryté rybářské perly Moravy

Víte, že Morava je plná skvělých rybářských lokalit, které můžete objevit autem? Pokud jste vášnivý rybář a rádi zkoumáte nová místa, tak se připojte k nám na naší cestě za rybářskými perly Moravy!

Naše tajemství spočívá ve skrytých rybnících, jezerech a řekách, které se nacházejí v této malebné části České republiky. Sestavili jsme pro vás seznam nejlepších míst, kam se vydat autem, abyste se mohli ponořit do světa rybaření a přírody.

Začněte svou cestu naše výlet nejkrásnějších rybníků v okolí Brna. Tato oblast je známá svými bohatými zásobami slunečnicových kaprů a candátů. Poté se přesuňte do překrásného kraje Břeclav, kde se můžete těšit na ryby jako je candát, sumec nebo cejni.

Další zastávka je na jihu Moravy, kde se nachází největší moravská přehrada – Nové Mlýny. Tento vodní systém nabízí mnoho skvělých rybářských lokalit, ať už se jedná o lov na břehu nebo z nafukovacích lodí.

Pokud máte rádi velké ryby, neměli byste vynechat návštěvu přehrady Vranov. Tato lokalita je známá svými velkými sumci, které jsou výzvou pro každého rybáře. Nádherné prostředí vám navíc poskytne pohodovou atmosféru a relaxaci.

Na konci naší cesty se dostanete do pohraniční oblasti Znojemska, kde je mnoho malebných rybníků s bohatou rybí populací. Milovníci pstruhů zde najdou například významný revír pro lov pstruha obecného.

Takže, pokud hledáte nová místa pro rybaření a zároveň cestování autem, Morava je tu pro vás! Připojte se k nám na našem dobrodružství za skrytými rybářskými perlami a objevte krásu této části České republiky.

rybarinaKam na ryby autem: Odkryjte skryté rybářské perly Moravy

1. Jesenická přehrada

Jesenická přehrada se nachází v blízkosti obce Šumperk. Je jednou z největších přehradních nádrží na Moravě a nabízí vynikající příležitosti pro rybaření. Přehrada je bohatá na kapry, štiky, candáty a další druhy ryb. V okolí je také možnost ubytování a restaurací, které nabízejí výbornou rybí specialitu. Pro více informací navštivte webové stránky Jesenické přehrady.

2. Vodní nádrž Kružberk

Vodní nádrž Kružberk se nachází na řece Moravě nedaleko Olomouce. Tato přehrada je známá svým bohatým rybím bestandem, včetně kaprů, štik, okounů a dalších druhů. Rybáři zde mají možnost vyhladit své dovednosti a užít si skvělého rybolovu. Vodní nádrž Kružberk také poskytuje různé služby pro rybáře, jako je pronájem lodí a ubytování. Pro více informací navštivte webové stránky Vodní nádrže Kružberk.

3. Vodní nádrž Vranov

Vodní nádrž Vranov se nachází na řece Dyji u obce Vranov nad Dyjí. Je to jedno z nejkrásnějších míst na Moravě, kde můžete relaxovat a rybařit at the same time. Přehrada je domovem mnoha druhů ryb, včetně kaprů, candátů, tloušťů a dalších. Pokud chcete vyzkoušet lov ryb na této nádrži, nezapomeňte si předem zajistit rybářskou povolenku. Vodní nádrž Vranov nabízí také mnoho rekreačních možností a ubytování. Navštivte webové stránky Vodní nádrže Vranov pro více informací.

4. Vodní nádrž Mušov

Vodní nádrž Mušov se nachází na řece Dyji nedaleko Mikulova. Je to oblíbené místo pro rybáře, protože nabízí širokou škálu druhů ryb, včetně sumců, kaprů, štik a dalších. Rybolov je zde možný jak z břehu, tak z lodí. Vodní nádrž Mušov je součástí chráněné krajinné oblasti Pálava, což z ní dělá ideální místo nejen pro rybaření, ale také pro poznávání krás přírody. Pro více informací a rezervaci ubytování navštivte webové stránky Vodní nádrže Mušov.

5. Vodní nádrž Nové Mlýny

Vodní nádrž Nové Mlýny se nachází v Jihomoravském kraji nedaleko obce Pavlov. Je to jedna z největších vodních ploch v České republice a nabízí výborné rybářské možnosti. Lovit zde můžete kapry, candáty, štiky a mnoho dalších druhů ryb. Okolní krajina je také ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Pokud si přejete trávit více času v okolí, existuje možnost ubytování v nedalekém kempu nebo hotelu. Vyberte si webové stránky Vodních nádrží Nové Mlýny pro další informace.

6. Vodní nádrž Dalešice

Vodní nádrž Dalešice se nachází na řece Jihlava nedaleko města Třebíč. Je to oblíbené místo pro rybáře, kteří sem míří především pro lov kaprů, sumců, štik a dalších druhů ryb. Vodní nádrž Dalešice nabízí možnosti kempování, ubytování a výborné restaurace s rybími specialitami. Pro více informací navštivte webové stránky Vodní nádrže Dalešice.


Vše na KAPRY v AKCI

Kam na ryby autem: Odkryjte skryté rybářské perly Moravy

1) Kde se nachází nejlepší rybářské lokality na Moravě?

Najlepší rybářské lokality na Moravě se nachází na různých místech, včetně řek, jezer a rybníků. Některé z nejpopulárnějších lokalit zahrnují Brněnskou přehradu, Vírskou přehradu a rybníky v Pálavském regionu.

2) Jaký je nejlepší čas na rybaření na Moravě?

Nejlepší čas na rybaření na Moravě závisí na ročním období a druhu ryb, které chcete lovit. Obecně se doporučuje jaro a podzim, kdy je ryba nejaktivnější. Nicméně každá lokalita může mít své specifické sezóny, takže je dobré se informovat předem.

3) Potřebuji rybářský lístek na Moravě?

Ano, pro rybaření na Moravě je obvykle vyžadován rybářský lístek. Lístek můžete zakoupit v místní rybářské asociaci nebo na příslušném úřadě. Existují také možnosti krátkodobých lístků pro turisty, kteří chtějí zkusit rybařit na krátkou dobu.

4) Jaké jsou nejčastější druhy ryb na Moravě?

Mezi nejčastější druhy ryb, které najdete na Moravě, patří kapr, candát, štika, sumec a okoun. Každá lokalita však může mít specifické druhy, takže se můžete setkat i s jinými rybami.

5) Jaká je limitace rybářského úlovku na Moravě?

Limitace rybářského úlovku na Moravě se liší podle druhu ryb, velikosti a lokalit. Je důležité se seznámit s platnými pravidly daného místa a dodržovat je. Obecně je dobré dodržovat princip “Chyť a pusť” a respektovat udržitelnost rybářství.

rybyKam na ryby autem

Chystáte se na ryby autem a hledáte nejlepší místa v Česku? Přinášíme vám přehled několika skvělých destinací, kam se vydat s rybářským prutem a svým vlastním vozem.

1. Lipno

Jezero Lipno je jednou z nejoblíbenějších lokalit pro rybolov v Česku. S výskytem štik, candátů, kaprů a dalších druhů je zde rybaření lákavou aktivitou pro každého nadšence. Pokud se rozhodnete navštívit Lipno, nezapomeňte seznámit se s platnými rybářskými pravidly a povolenkami.

2. Šumava

Národní park Šumava je rájem pro přírodní i rybářské nadšence. Rozsáhlé rybníky, jako například Prášily nebo Laka, poskytují ideální prostředí pro rybolov kaprů, pstruhů či línií. Nezapomeňte si vzít vše potřebné – rybářskou výbavu, platné povolenky a respektovat přírodní zákony.

3. Morava

Vinohradské jezero a Nové Mlýny jsou jen dvěma z mnoha rybářských lokalit na Moravě. Rybaření na těchto místech nabízí nejen velkou šanci na úlovek, ale také krásné prostředí a výhledy na okolní krajinu. Projděte si říční rybářství na možnosti a omezení před cestou na ryby.

Pro více informací o rybolovu a rybářství navštivte stránku rybářství na Wikipedii.


rybarina

Kam na ryby autem: Odkryjte skryté rybářské perly Moravy

Vše na KAPRY v AKCI

Rybaření v Čechách a na Moravě

BEZ KOMENTÁŘE