Fox Horizon X5 – Jak vypadá high-endový prut od jednoho z největších a nejvýznamnějších hráčů na trhu s rybářským vybavením? Takhle…

Je nejlepším důkazem významu a odkazu třídy Warrior, která se stala svého druhu standardem, že často odváděla pozornost i od dražších modelů. Tato konkrétní řada stála více než desetiletí pevně rozkročená nad trhem s levnými kaprařskými pruty. Nezdá se, že by v tomto segmentu firma jakkoliv ztrácela svoji pozici, a nyní si ji chce upevnit i na druhém konci spektra – v oblasti drahých nástrojů. Tyto snahy vrcholí uvedením nové řady Horizon X5 na trh.

Značka Horizon již nějakou dobu vítězí u těch rybářů, kteří vyžadují dokonalost u rybaření na velkou vzdálenost. A zdá se, že díky této nové modelové řadě se u nich tyto pocity ještě prohloubí. Jak však vylepšíte prut tak dokonalý jako je Horizon XT? Přece skrze inovace technologií a soustředěním se na věčný problém dlouhého nahazování – pruty musí být pevnější, tenčí, lehčí a s možností rychleji nahodit znovu, lépe a dále.

Fox Horizon X5 a technologie

Když se vývojový tým, vedený známou dvojicí Shaun McSpadden a Scott Day, rozmýšlel, kterým směrem se dát při vývoji blanku pro nový Horizon, bylo jasné, že bude třeba zaměřit se na technologii karbonového pláště. Proces vypadal tak, že navršili několik uhlíkových vrstev (doplněných technologií nanovláken) v různých směrech a které jsou k sobě v průběhu procesu svázány elektronickými vazbami.

Výsledkem je, že blanky X5 se rychle vrací do linie, což umožňuje vaší hlavní šňůře projet přes očka v nerovnější možné linii, čímž se redukuje tření a šňůra tak není bržděná.

Shaun a Scott jsou samozřejmě v první řadě sami rybáři, dobře si proto pamatují zásadní schopnosti předchozích „Horizonů“. Pro firmy je jednoduché tlačit na stále delší a delší nahazovací vzdálenost, problematika je ale mnohem komplexnější a u Foxu si to moc dobře uvědomují.

A víte co? Ty pruty i dobře vypadají! Mluvíme o navijáku 18 mm Fuji DPS, decentní černé omotávce po celé délce a další nenápadné, přesto elegantní, kosmetické úpravy (jsme si jistí, že je budete milovat).

 

Fox Horizon X5 a pevnost

Pruty jsou také pevné, profitují z 1k uhlíkové omotávky po celé délce blanku i z vychytávek jako posílené karbonové power-joint spojky (jedná se o push-over spojky posílené navíc o karbonovou omotávku). „K-Series“ očka jsou lehká a pevná, umožňující vám jít s prutem až na hranu, zatímco se prut pohybuje vzduchem rychleji než kdy předtím.

Jak byste od tohoto výrobce očekávali, modelová řada je dostatečně široká na to, abyste si vybrali ze slušného počtu modelů právě ten, který nejvíce vyhovuje vašemu rybářskému stylu. Nestandardní, zkrácená konstrukce je to pravé pro ty, kteří preferují jednoduše elegantní vzhled. Vybírat si mohou z následujících verzí: 12ft/3.25lb, 12ft 6in/3.5lb, 12ft/3.75lb a 13ft/3.75lb. Všechny modely jsou k dispozici také s oblíbenou, plnou Duplon rukojetí.

Protože u Foxu o nás dobře vědí, že máme slabost pro rybářské vybavení, uvedli také odpovídající spodové a markerové pruty. Mají vícesměrová nanovlákna, interlaminární pryskyřici i posílené spojky, což z nich činí působivou zbraň, která s vašimi rybářskými pruty vytvoří dokonalý tým. Jedná se o opravdu komplexní modelovou řadu!

 

Fox Horizon X5 – Parametry

Vlastnost Hodnota
Délka 3,66 m (12 ft)
Zátěž 3,25 lb
Počet dílů 2
Počet oček 6

 

• uhlík s vysokým modulem s multidirektivními nanovlákny a interlaminární pryskyřicí
• Carbon Film 1K
• Rychlá akce, která přidává vzdálenost a přesnost i pro nejdelší hody
• Výborná padající akce
• carbon klouby = pro vyšší pevnost v kloubech
• Sedlo navijáku Fuji DPS

PŘEHLED RECENZE
Fox Horizon X5
9.9
Sdílejte
Předchozí článekRybník Lhéta - rybařina Jihomoravský kraj
Další článekNaviják Shimano Stradic FK 2500HG - Recenze
Rabářem jsem od 7 let a budu jim navždy. „V každém muži je skryta ctižádost - přechytračit ryby a ženy.“

BEZ KOMENTÁŘE