Zavážecí loďky na hladině často vypadají jako hračky pro děti. Brázdí vodu, opisují kruhy – a jen málokdo ví, že pod sebe “trousí“ množství chutného jídla pro šupináče. Rádi byste svou rybářskou výbavu rozšířili právě o takový kousek, nebo jen jednoduše zjišťujete, co by vám zavážecí loďky mohly nabídnout? Na všechny otázky vám odpovíme v následujícím článku.

Pro si vlastně pořídit zavážecí loďku?

Investice do něčeho takové se zdá zbytečná, když si v ČR můžete doslova na každém rohu půjčit člun a obětovat trochu vlastního času a úsilí. Tak jednoduché to ale není. Ukážeme vám, co si od investice do zavážecí loďky slibovat.

Zapomeňte na rozplašený úlovek

Dobré zavážecí lodičky jsou tiché. Jen lehce rozvíří hladinu a nevyplaší tak ryby v lovném místě. A to znamená více úlovků pro jejich spokojené majitele.

Snadná aplikace bodového krmení

Potřebujete jednoduše nahnat maximum potenciální kořisti do jednoho místa? Bodové krmení zvládají šikovné zavážecí loďky na jedničku.

Přesné zavážení krmení

Na rozdíl od člunů nevytváří zavážecí lodičky slepé oblouky ani jiná hluchá místa. Za pomoci vlastní šikovnosti nebo s přispěním GPS jednoduše dopravíte návnadu přesně tam, kam chcete.

Dokonalé utajení lovného místa

Při používání zavážecí loďky není třeba instalovat bójky, veškerá navigace se může odehrávat jen za pomoci GPS. Nikdo tak nebudete vědět, odkud ty své kapitální cejny vždycky nosíte.

Přesné umístění montáží

Kromě rozvážení návnady můžete této šikovné technice svěřit i rozmístění montáží. Opět rychle a bezpracně.

Zavážecí loďky vám ušetří spoustu peněz

Nevěříte? Půjdeme si to teď všechno spočítat. Tak především nemusíte utrácet za člun, ani se zdržovat jeho foukáním a následným vypouštěním. Nejste také závislí ani na nejbližší půjčovně rybářské techniky či kamarádovi, který podobné zařízení vlastní.

Nepotřebujete navíc kaprovou ani tyčovou bójku – opět trocha financí do kapsy a o utajované stránce věci jsme už mluvili. A nebudete plýtvat ani krmivem, protože ode dneška ho vždycky dostanete jenom tam, kam opravdu potřebujete.

A nesmíme zapomenout ani na vaše nervy. I ty si můžete díky použití zavážecí loďky značně pošetřit, a jen tak mimochodem její používání je zábava. Zatraceně velká zábava a dokonalý relax. Doopravdy.

Nejlevnější zavážecí lodičky – na co se zaměřit?

Teď vás už určitě zajímá, kolik taková hračička stojí. Opravdoví profíci se nebudou zdráhat vám doporučit exkluzivní modely klidně za 30 000 Kč i více, pro běžné potřeby českého rybáře je však něco podobného přehnané. Nicméně pod částku 10 000 Kč také chodit nedoporučujeme. Vždyť zavážecí loďka je něco, co vás bude na výpravách doprovázet řadu let, takže se rozhodně vyplatí investovat do kvality.

Od levných kousků příliš funkcí nečekejte

Nejméně utratíte, pokud chodíte nejčastěji rybařit na jen málo zarostlé vodní plochy. V takovém případě se nemusíte ohlížet na to, zda má váš zvolený model ochranný kryt vrtule, chránící ji před namotáním vodního rostlinstva nebo silonu.

Základní loďky poznáte také podle jednoduchého ovládání a absence sonaru a GPS. V jejich případě se musíte spolehnout jen a jen na své znalosti a dovednosti. Zpravidla jde o modely tzv. jednoruční s jednoduchým joystickem, které dokáže dokáže ovládat i dítě. Pro začátek jde rozhodně o dobrou volbu, co však mohou zavážecí loďky nabídnout fajnšmekrům v oboru?

Proč si připlatit za vychytávky navíc?

Možná si myslíte, že vám základní provedení bohatě postačí. My však však ukážeme, že se v řadě případů rozhodně vyplatí zašátrat v peněžence o něco hlouběji.

Zavážecí loďka s GPS

Rozhodně nejužitečnějším doplňkovým vybavením u zavážecí loďky je GPS. Díky němu můžete svůj lovný revír zasypávat chutnou krmí i za deště, mlhy nebo třeba v zimě. A opravdoví profíci zvládnou celou operaci z pohodlí svého bivaku, aniž by na hladinu museli fyzicky vidět.

GPS vám také umožní uložit si pozice výhodných krmných míst pro pozdější použití. A investujete-li navíc i do zabudovaného sonaru, snadno určíte ta nejlepší třeba za pomoci skenování reliéfu dna nebo jeho průřezu. Můžete také dokonce s trochou šikovnosti monitorovat pohyb ryb v lovném místě a být vždy o krok například před svou kořistí!

 

TIP - NEJLEPŠÍ LOĎKA NA TRHU
Sports Zavážecí loďka PRISMA 5 + sonar + GPS Prisma


Zavážecí loďka s možností vyvážení dvou montáží a krmiva ve dvou zásobnících na jezerech a řekách s manuálním nebo automatickým ovládáním. Zavážecí loďka se sonarem a GPS je vhodná pro kapraře, ale i lovců dravců ať už na živou nebo mrtvou rybku. Loďka se může plavit plně automaticky podle GPS a ukládat do paměti až 9 pozic s vašimi lovnou místy. Dokáže vypočítat vzdálenost plavby a čas potřebný na vyvezení nástrah. Pomocí sonaru dokážete prozkoumat trasy plavby a lovné místa, vše můžete sledovat na obrazovce dálkového ovladače.

Zavážecí loďka Prisma je vybavena LED osvětlením, alarmem signalizujícím nízké napětí baterie a alarmem slabého signálu dálkového ovládání. Loďka je za běžného provozu nerozbitná, vodotěsná, s ochranou pohonu proti zamotání v rostlinách.

Přednosti a novinky na loďkách PRISMA

- měření barometrického tlaku

- zobrazení změn barometrického tlaku za posledních 12 hodin

- zobrazení úspěšnosti lovu v závislosti na tlaku

- jednodušší nastavení

- loďka je spárována, zkalibrovaná z výroby a je připravena k rychlé použití

- automatické ukládání a zobrazení GPS polohy první pozice po zaměření

- zobrazení aktuální GPS pozice loďky při plavbě

- 8 pozic na označení lovných míst - zobrazení polohy jednotlivých bodů

Parametry Zavážecí loďky:

1 .. 4.33MHZ plně digitální duplexní dálkové ovládání

2 .. Ovládání: Manuální pomocí joysticku - Joysticku nebo

automatické - autopilot

3 .. Dva samostatné zásobníky s kapacitou 1,5kg na krmení a dva závěsy na

vyvážení montáží

4 .. Osvětlení na dálkové ovládání

5 .. Alarm nízkého napětí a slabého signálu

6 .. Kryt pohonu vůči zamotání v rostlinách, vodotěsná, za běžných

podmínek nerozbitná

7 .. Dálkové ovládání s LCD displejem pro zobrazení potřebných údajů

jako např. stav zásobníků a závěsů montáží, kapacita baterií loďky a

dálkového ovládání, síla signálu - při použití sonaru a GPS navigátoru

zobrazení směru plavby, vzdálenost, čas plavby, hloubku a teplotu vody,

vykreslení vodního sloupce a ryb sonarem

8 .. Dosah minimálně 500 metrů, maximálně cca 750 metrů

9 .. GSP dokáže do paměti uložit 9 různých bodů-lovných míst a dokáže

samostatně loďku navádět k cíli

10 .. přepočítává vzdálenost přímé plavby a aktuální provozní čas

11 .. sonar můžete sledovat situaci pod hladinou během plavby a sledovat lovné místo.

12 .. Napájení dvěma bateriemi 12V / 5Ah 

13 .. Rozměry lodě: 63,5x43,5x24cm, hmotnost 8,7kg


5/5

Klady:
 • Reálný a otestován dosah do 750m
 • neplaší krmné místo
 • Rychlý a kvalitní servis na Slovensku
Zápory:
 • Vyšší cena

AKCE

Sports PRISMA 5 + sonar + GPS Prisma

Zavážecí loďka nové generace, kombinace Zavážecí loďka se sonarem a GPS a měřením barometrického tlaku, určováním aktivity ryb, loďka vhodná pro kapraře ale i lovců na dravců na vyvážení nástrahový rybek. 

Dva jsou lepší než jeden

Zatímco s loďkou opatřenou jedním zásobníkem a jedním klipem na montáž vždy „ošéfujete” jen jedno lovné místo, bude-li váš model mít obojí dvakrát, obsáhnete najednou mnohem větší plochu. Tady samozřejmě záleží na tom, zda rybaříte ve velkém často nebo jen občas.

Větší a složitější loďky se už zpravidla nedají ovládat jednou rukou, budete potřebovat mnohem nápaditější systém, zahrnující tlačítka i joystick. Brázdit jednou rukou hladinu a v druhé držet prut už tak nejspíš nepůjde.

Co si ještě pořídit k zavážecím loďkám?

Rozhodně se nespoléhejte jen na obyčejné zpravidla lithiové baterie, jež se dodávají spolu se zavážecími loďkami. Pořiďte si k nim ještě set akumulátorů, díky nimž zajistíte své loďce delší výdrž i použití. Ideální jsou rovnou dva kousky – zatímco se jeden nabíjí, druhý plní vaše přání na hladině rybníka.

Doporučujeme také zakoupení praktické a odolné přepravní tašky – přece jen zavážecí loďky nejsou vybavením za pár korun. A jejich ochrana při přepravě na místo nám může ušetřit spoustu starostí s následnou opravou. A to se rozhodně vyplatí.

TIP - NEJLEPŠÍ POMĚR - CENA / VÝKON
Sports Zavážecí loďka Sports M1


Zavážecí loďka Sports M1

Kompaktní zavážecí loďka se všemi možnostmi, které potřebujete při lovu kaprů s hmotností jen 7,8kg včetně baterií, což řadí M1 mezi nejlehčí lodě ve své třídě, avšak při zachování vynikající stability během plavby a to i při velkých vlnách. Díky katamaránovému tvaru a rozměru, pohodlně přepravoví na lovné místo až 2kg krmných směsí. Díky pokročilému mechanismu je vybavena i extra systémem pro uvolnění háčku při exportu montáže.

Toto malé a velmi výkonné plavidlo je vybaveno dvěma motory, které jsou řízeny nezávisle na sobě, což předurčuje k vynikajícím manévrovacím schopnostem a zároveň má malý otočný radius. Motory jsou chráněny před rozstinami s vylepšenou mřížkou, která současně zabraňuje zamotání vlasů při vývozu montáže.

Technické specifikace:
 • Nosnost 2kg
 • Dva samostatně ovladatelné zásobníky
 • Dva bezúdržbové motory
 • Chrániče lodního šroubu
 • Až 1,5 hodiny jízdy při plném výkonu
 • Dosah 400m
 • 2 jasné svítidla na přídi člunu
 • 2 jasně modré LED diody na zrcadle člunu
 • Indikátor baterie pomocí 2 LED diod
 • Sklopná pružná anténa pro loď
 • Držadlo na přenášení
Parametry:
 • Frekvence 2,4 GHz
 • 1.2V 1500mah dobíjecí baterie ovladače
 • Celková hmotnost 7,8 kg včetně baterie a ovladače
 • Velikost: 55 - 38 - 23
 • Manuál k použití
Balení obsahuje:
 • 1ks Zavázací loďka
 • 1ks Dálkový ovladač
 • 1ks Nabíjecí baterie pro loďku
 • 1ks Nabíječka pro loďku

4/5

Klady:
 • Nosnost 2kg
 • Dosah 400m
 • Dva bezúdržbové motory
Zápory:
 • Absence GPS

AKCE

Sports M1

Menší, ale velmi výkonná loď, která se může pochlubit vynikající manévrovací schopností a dobrou stabilitou i ve velkých vlnách. Pohodlně dopravte krmnou směs do oblasti lovu až do 400 m.

BEZ KOMENTÁŘE