Vyzkoušejte netradiční přílohu k kaprovi na víně

0
124Vyzkoušejte netradiční přílohu k kaprovi na víně

Ochutnejte prvotřídní kombinaci

Když si představíme tradiční českou kuchyni, velmi často se nám vybaví kapr na víně. Tento tradiční vánoční pokrm se podává s bramborovým salátem nebo pečenými bramborami. Ale co kdybyste zkusili něco nového a netradičního?

Doporučujeme přidat jako přílohu k vašemu kaprovi na víně šťouchanou sladkou bramborovou kaši se špenátem a křenem. Tato kombinace přináší do jídla svěží chuť a zajímavou texturu, která se skvěle doplňuje s vínem.

Příprava této přílohy je snadná a rychlá. Stačí uvařit oloupané brambory ve slané vodě, přidat špenát a vařit, dokud brambory nezměknou. Poté smíchejte všechny ingredience dohromady, přidejte lžíci křenu a osolte a okořeňte podle své chuti.

Pokud chcete připravit něco nového a originálního na vánočním stole, vyzkoušejte tuto netradiční přílohu k vašemu kaprovi na víně. Těšíme se na vaše ohlasy a doufáme, že si tuto prvotřídní kombinaci pochutnáte!


rybareni


Vyzkoušejte netradiční přílohu k kaprovi na víně

Příloha k tradičnímu pokrmu

Kapři na vánoční svátky jsou v české kuchyni velmi oblíbeným pokrmem. Tradičně se podávají s bramborovým salátem, ale co kdybyste vyzkoušeli něco netradičního? Dopřejte své chuťové buňky malou dovolenou a připravte si výjimečnou přílohu k vašemu kaprovi na víně.

Směs pštrosích vejc a fazolového pyré

Pokud si chcete dopřát něco originálního a překvapivého, zkuste připravit směs pštrosích vejc a fazolového pyré. Tato příloha má svůj původ v tradiční africké kuchyni, kde jsou oba ingredience běžnou součástí mnoha pokrmů.

Pro přípravu směsi budete potřebovat:

  • 4 pštrosí vejce
  • 400 g fazolového pyré
  • sůl a pepř podle chuti
  • olivový olej

Postup:

  1. Ve vhodném hrnci si připravte fazolové pyré.
  2. V samoobsluze si kupte pštrosí vejce. Rozšlehejte je do mísy, přidávejte sůl a pepř podle chuti.
  3. Na pánvi rozehřejte trochu olivového oleje a smažte rozšlehaná vejce. Opatrně je otočte, aby se udělaly z obou stran.
  4. Vmíchejte fazolové pyré do rozšlehaných pštrosích vajec. Pořádně promíchejte tak, aby se obě ingredience spojily.
  5. Pokud je třeba, dochuťte solí a pepřem. Případně si přidávejte další koření podle svého gusta.

Tato netradiční příloha bude skvěle ladit s kaprem na víně a překvapí vaše hosty nejen originálním vzhledem, ale také chutí.

Další užitečné odkazy

Pokud vás zaujala tato netradiční příloha a rádi byste se dozvěděli více o pštrosích vejcích a africké kuchyni, doporučuji navštívit tyto webové stránky:

www.pstrosivejce.cz – Informace a recepty věnované pštrosímu vejci

www.africkakuchyne.cz – Web s recepty a informacemi o tradiční africké kuchyni


rybyKapr na víně

Úvod

Kapr na víně je tradiční české pokrm, jehož příprava se datuje až do středověku. Touto kombinací chutí se dá kapr vyzdvihnout na úplně novou úroveň.

Příprava kapra na víně

Pro přípravu kapra na víně je třeba nejprve vybrat čerstvého a kvalitního kapra. Důležité je připravit si veškeré potřebné suroviny a nástroje. Kapra je vhodné vykuchat a důkladně propláchnout pod tekoucí vodou. Poté můžeme přejít k marinování.

Marinování kapra

Marinování je klíčovým krokem pro dosažení bohaté chuti kapra na víně. V misce smíchejte víno, koření, zeleninu a bylinky podle svého gusta. Vytvořenou marinádou potřete celé tělo kapra a nechte ho odležet minimálně dvě hodiny, ideálně přes noc, v chladu.

Příprava pekáče a pečení

Při přípravě kapra na víně je důležitý také správný pekáč. Pekáč by měl být vyšší, aby bylo možné nalít dostatek vína do dna. Kapra položte do pekáče a zalijte ho červeným vínem. Přidejte na kolečka nakrájenou cibuli, mrkev, petržel a několik bobkových listů. Pekáč zakryjte a dejte péct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů Celsia po dobu přibližně 60 minut, nebo dokud kapr není dokonale propečený.

Podávání kapra na víně

Kapr na víně se nejčastěji podává s bramborovým salátem a křupavými topinky. Při servírování ozdobte pokrm čerstvou petrželí nebo citronem podle vlastního vkusu. Lahodnou úpravou kapra na víně si lahodí především milovníci rybích specialit.

Odkaz na relevantní článek o kapru

Pro více informací o kapru navštivte stránku Kapr obecný na Wikipedii.


rybarina

Vyzkoušejte netradiční přílohu k kaprovi na víně

Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ