Vychutnejte si pečeného kapra s netradičními přílohami

0
99


Přejděte na kostru zde:

Vychutnejte si pečeného kapra s netradičními přílohami.

rybareni

Vychutnejte si pečeného kapra s netradičními přílohami

Úvod

Pečený kapr je v české kuchyni tradičním vánočním pokrmem, který si zamilovali mnozí. Jeho chuť a vůně připomínají sváteční atmosféru a dodávají příjemnou pohodu. V tomto blogovém příspěvku vám ukážeme, jak si připravit pečeného kapra s netradičními přílohami, které oživí vánoční tabuli.

Recept na pečeného kapra

Ingredience:

 • 1 kapr
 • sůl a pepř podle chuti
 • česnekový prášek
 • olivový olej
 • čerstvé bylinky (např. rozmarýn, tymián)

Postup:

 1. Kapra očistěte a důkladně omyjte.
 2. Předehřejte troubu na 180 °C.
 3. Natřete kapra solí, pepřem a česnekovým práškem ze všech stran.
 4. Pořádně ho potřete olivovým olejem, aby nevyschl.
 5. Vnitřek kapra naplňte čerstvými bylinkami.
 6. Kapr položte na plech a pečte přibližně 30-40 minut, dokud nedosáhne vnitřní teploty 63 °C.
 7. Před podáváním nechte kapra krátce odpočinout a poté podávejte se zvolenými přílohami.

Netradiční přílohy k pečenému kaprovi

Pečený kapr chutná skvěle s různými přílohami. Zde jsme se zaměřili na ty netradiční, které vám mohou přidat do kulinářského repertoáru něco nového.

Bramborová šarfátka s křenem

Brambory jsou klasikou mezi přílohami, ale tato verze je trochu zvláštní. Nastrouhejte brambory na jemném struhadle, osolte a osušte. Poté smíchejte s nastrouhaným křenem a vytvarujte menší Šarfátka. Pečte v troubě při 200 °C, dokud nebudou zlatavě hnědá.

Fenyklová pěna

Fenykl nakrájejte na tenké plátky a dejte do hrnce s máslem. Přidejte špetku soli a zalijte mlékem. Vařte do změknutí. Poté vše rozmixujte na jemnou pěnu. Podávejte jako přílohu k pečenému kaprovi.

Závěr

Vychutnávání si pečeného kapra s netradičními přílohami může přinést vařečkou nové dojmy do vánočních svátků. Vyzkoušejte naše recepty a překvapte své hosty. Bude to chutný zážitek, který si budete dlouho pamatovat.

Pro více informací o přípravě tradičních českých vánočních jídel se můžete podívat na Vanocni-jidlo.cz.

ryby


Pečený kapr – Tradiční české jídlo

O pečeném kaprovi

Pečený kapr je tradičním českým jídlem, které se často podává během Vánoc. Kapr je oblíbenou rybou v české kuchyni a pečená varianta je jednou z nejoblíbenějších.

Příprava pečeného kapra

Příprava pečeného kapra je poměrně jednoduchá. Kapra je potřeba očistit a vykuchat, poté ho důkladně osolit a okořenit dle vlastního gusta. Následně je kapr dán do pekáče a pečen v troubě při teplotě kolem 180 stupňů Celsia. Doba pečení se odvíjí od velikosti kapra, ale obvykle trvá kolem 45 minut až 1 hodiny.

Servírování pečeného kapra

Pečený kapr se často podává s bramborovým salátem, šťouchanými bramborami nebo rýží. K jídlu se také hodí kyselé zelí, které dokáže dokonale doplnit chuťový zážitek z pečeného kapra.

Historie pečeného kapra

Pečený kapr má dlouhou historii v české kuchyni. Již od 19. století se kapři začali chovat ve speciálních rybnících, kde byli až do Vánoc přikrmováni obilím. Tato tradice se udržela dodnes a každoročně se čeští chovatelé starají o dostatečné množství kaprů pro vánoční trh.

Spojení s Vánoci

Pečený kapr je v české tradici spojován s Vánocemi. Mnoho rodin si před Vánoci pořizuje živého kapra, kterého poté před svátky zabíjí a pečeně si ho po slavnostní večeři vychutnávají.

Pro více informací o pečeném kaprovi můžete navštívit Wikipedia stránku.


rybarinaVychutnejte si pečeného kapra s netradičními přílohami

Pokud máte rádi ryby, nechte se okouzlit naším receptem na výborně připraveného pečeného kapra. Kvalitní kapr se promění v lahodné a šťavnaté maso s výraznou chuťovou paletou. Dopřejte si jej spolu s netradičními přílohami a zážitek z jídla bude nezapomenutelný.


Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE