Tradiční česká kuchyně: Recept na smaženého kapra na česneku

0
104Tradiční česká kuchyně

Recept na smaženého kapra na česneku

Tradiční česká kuchyně je známá svými chutnými pokrmy. Jedním z nejznámějších tradičních českých jídel je smažený kapr na česneku. Tento recept je oblíbený zejména o Vánocích, kdy se kapr tradičně podává jako hlavní chod.

Příprava smaženého kapra na česneku je jednoduchá. Nejprve se kapr očistí a nakrájí na porce. Poté se osolí, opepří a obalí v mouce. Na rozpáleném oleji se kapr smaží dozlatova z obou stran. Poté se přidá na kousky nakrájený česnek a krátce se osmaží spolu se sýrem, který se rozpustí a vytvoří krémovou omáčku.

Smažený kapr na česneku se podává s bramborovým salátem nebo vařenými bramborami a okurkou. Toto tradiční české jídlo je slavnostní a chutné.


rybareni


Tradiční česká kuchyně: Recept na smaženého kapra na česneku

O receptu:

Smažený kapr na česneku je jedním z nejznámějších pokrmů české kuchyně, který je neodmyslitelnou součástí vánočních svátků. Tento tradiční recept se připravuje ze sladkovodního kapra s přídavkem česneku a je oblíbeným jídlem hlavně v Česku během vánočního období.

Ingredience:

 • 1 kapr (asi 1,5 kg)
 • 4 stroužky česneku
 • 200 g hladké mouky
 • 200 g strouhanky
 • sůl
 • pepř
 • olej na smažení

Postup:

 1. Kapra očistěte, opláchněte pod tekoucí vodou a osušte kuchyňským papírem.
 2. Pokrájejte stroužky česneku na tenké plátky.
 3. V kapřích břišní dutině udělejte řezy a do nich vložte plátky česneku.
 4. Posolte a opepřete kapra z obou stran.
 5. Mouku smíchejte se strouhankou a nechte si tuto směs připravenou na talíři.
 6. Kapra obalte ve směsi mouky a strouhanky tak, aby byl celý ryba dostatečně pokrytá.
 7. V hlubokém hrnci nebo pánvi rozpálte dostatečné množství oleje.
 8. Přidejte kapra a smažte ho z obou stran dozlatova. To by mělo trvat přibližně 8-10 minut na každé straně, v závislosti na velikosti kapra.
 9. Hotového smaženého kapra vyjměte z oleje a nechte ho okapat na kuchyňském papíru, aby se zbavil přebytečného tuku.
 10. Podávejte s citronem a vařenými bramborami.

Tip:

Chcete-li dosáhnout křupavé kůrčičky na smaženém kaprovi, rybu před smažením nechte dostatečně oschnout nebo ji můžete obalit v mouce a strouhance ještě jednou.

Pokud hledáte nějaké inspirace v české kuchyni, doporučuji navštívit stránku Tradiční česká kuchyně, kde najdete mnoho dalších zajímavých receptů a informací o tradičních českých jídlech.

rybySmažený kapr na česneku

Příprava

Smažený kapr na česneku je tradiční české vánoční jídlo, které se připravuje z kapra, česneku a dalších ingrediencí. Kapra nejprve očistíme, zbavíme šupin, vnitřnosti vyjmuté, nakrájíme na porce a osolíme.

Poté si připravíme zálivku z hladké mouky, vody, soli a česneku. Česnek oloupeme a prolisujeme nebo nastrouháme na jemném struhadle. Zálivku promícháme tak, aby nebyly přítomny žádné hrudky a přidáme do ní česnek.

V pánvi rozehřejeme olej, do kterého ponoříme porce kapra obalené v mouce nebo strouhance. Kapr se smaží z obou stran do zlatova. Poté ho vyjmeme a necháme okapat na papírovém ubrousku.

Servírování

Smažený kapr na česneku se podává s vařenými bramborami, které můžeme přelít rozpuštěným máslem nebo přidat k němu nastrouhaný chřest. Dále můžeme připravit salát, například z kyselého zelí nebo okurky.

Tradiční doba podávání smaženého kapra na česneku je kolem vánočních svátků, zejména 24. prosince.

Pro více informací o smaženém kapru můžete navštívit článek na Wikipedii.


rybarina

Tradiční česká kuchyně

Tradiční česká kuchyně je bohatá na chutné pokrmy, které jsou spojeny s českou kulturou a tradicemi. Jedním z nejoblíbenějších receptů je smažený kapr na česneku.

Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE