Top 5 přívlačových nástrah na kapry: úspěšné chytání na jezeře i řece

0
27

Vláčecí nástrahy v AKCI

Top 5 přívlačových nástrah na kapry: úspěšné chytání na jezeře i řece

Pokud se chcete vydat na chytání na kapry a chcete být úspěšní, je důležité zvolit správnou nástrahu. V následujícím článku vám přinášíme Top 5 přívlačových nástrah na kapry, které jsou úspěšné jak na jezeře, tak i na řece.

1. Boilie – jedna z nejoblíbenějších nástrah mezi rybáři. Jedná se o malou kulatou kuličku, která se může měnit ve velikosti i vůni. Je to naprosto univerzální nástraha, která funguje po celý rok.

2. Wobbler – tato nástraha se dokonale přizpůsobuje podmínkám, ve kterých rybář chytá. Jeho pohyb vzbuzuje zvědavost kaprů a vysokou pravděpodobností si na něj sedají.

3. Pop-up – tato nástraha se používá velmi často na odlehčených montážích. Je velmi lehká a jak už název napovídá, plave na hladině. Vysoká pravděpodobnost, že ji kapři okamžitě poznají a odloží se na ni.

4. Měkká nástraha – tuto nástrahu mohou někteří rybáři považovat za naprosto klasickou. Jsou to různé varianty a výrobci se snaží přinést co nejzajímavější varianty pro kapry.

5. Partikle mix – více druhů semen, hrachu, kompotů a dalších ingrediencí. Tato směs dokáže pomoci k lovu kaprů v horším lovném období. Výrazně zvyšuje šance na úspěšný záběr.

S těmito nástrahami byste měli dosáhnout dobrých výsledků jak na řece, tak na jezeře, ovšem vše záleží na mnoha faktorech – počasí, hloubka, reakce ryb apod. Proto je důležité experimentovat a zkoušet stále nové varianty.

rybareni

Top 5 přívlačových nástrah na kapry: úspěšné chytání na jezeře i řece

1. Boilies

Boilies jsou velmi oblíbenou přívlačovou nástrahou na kapry. Jde o malé kuličky, které jsou vyrobeny z různých druhů mouky a proteinů. Boilies se prodávají v mnoha různých chutích a velikostech a lze je použít jak na jezeře tak i na řece. Bohužel, boilies jsou poměrně drahé a ne vždy jsou úspěšné.

2. Pelety

Pelety jsou další velmi oblíbenou přívlačovou nástrahou na kapry. Tyto malé kuličky jsou vyrobeny z mnoha různých druhů mouky, proteinů a olejů. Pelety se běžně používají v kombinaci s boilies a jsou účinné jak na jezeře tak i na řece.

3. Mais

Mais se používá jako přívlačová nástraha na kapry zejména v letních měsících. Tato nástraha je velmi levná a lze ji snadno zakoupit v jakémkoli obchodě s rybářským vybavením. Pro úspěšné chytání na mais se doporučuje použít menší kroupy.

4. Guľatice

Kromě pelet a boilies lze do vody vhodit i guľatice. Tyto kuličky jsou poměrně měkké a dobře slouží jako přívlačová nástraha na kapry. Guľatice se používají zejména při chytání na řece, protože se v proudící vodě dobře drží na háčku.

5. Pop up

Pop up je speciální druh přívlačové nástrahy na kapry, která se vyznačuje plovoucí schopností. Tato nástraha se prodává v různých velikostech a chutích a bývá velmi účinná, zejména při chytání na jezeře.

Použitím těchto pěti přívlačových nástrah máte větší šanci na úspěšné chytání kaprů, ať už na jezeře nebo na řece. Všechny přívlačové nástrahy jsou k dostání v obchodech s rybářským vybavením, a pokud nevíte kterou nástrahu zvolit, rádi Vám s výběrem pomůžeme.

Zdroj: Rybářské potřeby RychtěříkyTop 5 přívlačových nástrah na kapry: úspěšné chytání na jezeře i řece

1. Boilies

Boilies jsou velmi oblíbené mezi rybáři k lovu velkých kaprů na přívlač. Existuje mnoho různých druhů a příchutí, takže si každý rybář může vybrat podle svého vkusu a podle podmínek v místě, kde chytá.

2. Pop-ups

Pop-ups jsou nástrahy, které se umisťují na háček pomocí speciálního stojánku nebo háčkovací jehly a poté se potopí do vody. Jejich velikost a barva jsou zásadní pro úspěšnost lovu, protože kapři se při záběru snaží nástrahu testovat, zda je skutečná a plná chuti.

3. Přírodní nástrahy

Vždy můžete vyzkoušet také přírodní nástrahy, jako jsou třeba červi nebo kukuřice. Tyto nástrahy jsou levnější než umělé, ale dokážou také přinést dobré výsledky v některých podmínkách a situacích.

4. Plovoucí nástrahy

Plovoucí nástrahy jsou velmi účinné k lovu v mělkých vodách, kde jsou kapři aktivní na hladině. Použití těchto nástrah na prutu s jemnými vlasci je klíčem k úspěchu.

5. Gumičky, kroužky a háčky s olověnou hlavičkou

Toto spojení umožňuje hodit nástrahu na větší vzdálenosti a s větší přesností. Hmotnost olověné hlavičky se dá přizpůsobit podmínkám a hloubce, kde se kapři nacházejí a při správném použití dokáže tato nástraha přinést skvělé výsledky.

rybyPřívlačové nástrahy pro úspěšné rybaření

Přívlačové rybaření je oblíbená a účinná metoda pro lovení ryb. Abychom se však mohli na ryby úspěšně chytit, je důležité používat kvalitní přívlačové nástrahy.

Typy přívlačových nástrah

Existuje mnoho typů přívlačových nástrah, které se liší svým tvarem, barvou i materiálem, ze kterého jsou vyrobeny.

 • Hloubková nástraha
 • Plavoucí nástraha
 • Potápivá nástraha
 • Jig
 • Wobbler
 • Gumička

Je důležité si vybrat takovou nástrahu, která bude co nejlépe odpovídat rybám, které chcete chytit a podmínkám, ve kterých lovení probíhá.

Známé značky přívlačových nástrah

Na trhu je mnoho značek, které se věnují výrobě kvalitních přívlačových nástrah. Mezi nejznámější z nich patří:

 • Rapala
 • Savage Gear
 • Spro
 • Cormoran

Při výběru nástrahy je vždy dobré se nechat inspirovat zkušenými rybáři nebo se poradit s prodejcem.

Zjistěte více o přívlačových nástrahách na Wikipedii


rybarinaÚspěšné chytání na jezeře i řece

Top 5 přívlačových nástrah na kapry:

 • Hloubkový nástrahový rybářský větřík
 • Spinnerbait
 • Šnekovka
 • Swimbait
 • Bladebait
Přívlač

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ