Stříbrný karas: jaké jsou jeho preference a jak ho správně nalákat?

0
91

Vláčecí nástrahy v AKCI

Stříbrný karas: Jaké jsou jeho preference a jak ho správně nalákat?

Stříbrný karas je oblíbenou rybou mezi rybáři poblíž sladkovodních řek a jezer. Má rád klidnou vodu a místa s dostatečným množstvím rostlin, které mu poskytují dostatek úkrytu. Pokud chcete uspět při lovu stříbrného krase, je důležité znát jeho preference a správně ho nalákat.

Stříbrný karas je známý svou preferencí živé potravy. Když se rozhodnete lovit tuto rybu, je dobré si připravit dostatek žížal, červů, hmyzu nebo malých vodních živočichů jako návnadu. Tyto živé lákadla jsou neodolatelná pro stříbrného krase a jistě přilákají jeho pozornost.

Důležitým faktorem pro úspěšný lov stříbrného krase je volba správného háčku a montáže. Doporučuje se použití tenkého háčku a jemného výběru. Takový háček zajistí, že návnada bude vypadat co nejpřirozeněji a stříbrný karas nebude mít podezření.

Chcete-li nalákat stříbrného krase, je také důležité najít pro něj vhodné místo. Vyberte klidnou vodu s dostatečným množstvím rostlin a úkrytů. Stříbrný karas totiž preferuje místa, kde se může bezpečně skrýt a relaxovat. Pokud máte možnost, zkuste najít místa poblíž travnatých břehů nebo vodních rostlin, která jsou oblíbenou lokalitou pro tuto rybu.

Pamatujte, že stříbrný karas je opatrný a chytrý. Vaše trpělivost a pozornost budou klíčem k úspěšnému lovu této krásné ryby. Dodržováním jeho preferencí a nalákání ho správnou návnadou budete mít vyšší šance na úspěch. Takže vyrazte na vodu a zkuste nalákat stříbrného krase!

rybareniStříbrný karas:

Jaké jsou jeho preference a jak ho správně nalákat?

Stříbrný karas (Carassius auratus) je oblíbenou rybou mezi rybáři v České republice. Je vhodným cílem jak pro rekreační, tak i profesionální rybaření. Pokud chcete úspěšně nalákat stříbrného karase, je důležité znát jeho preference a dávat pozor na správné nástrahy.

1. Stanoviště:

Stříbrný karas preferuje klidná a teplá místa s dostatkem rostlin. Je oblíbený na jezerech, rybnících a mělkých říčních tocích. Rád se ukrývá v husté vegetaci, proto je vhodné lovit ho poblíž leknínů, rákosí či vodních květů.

2. Potrava:

Tato dravá ryba se živí převážně vodními hmyzem, larvami hmyzu, řasami a drobnými korýši. Můžete využít tuto informaci při výběru nástrahy.

3. Nástrahy:

Pokud chcete nalákat stříbrného karase, můžete vyzkoušet několik druhů nástrah. Jako úspěšné se jeví malé umělé voblery, žížaly, červy, hmyz nebo ploutvonožci. Někdy můžete využít také plavoucí granule či pelety. Nástrahu je vhodné umístit poblíž vegetace, kde se karas přirozeně ukrývá. Ujistěte se, že máte vhodné náčiní, které vám umožní správně nastraženou nástrahu.

4. Krmení:

Pro zvýšení úspěšnosti lovu můžete také krmit před lovením stříbrného karase. Kvalitním krmením můžete přitáhnout ryby do vašeho lovného místa a udržet je tam déle. Vhodnými krmivy jsou pelety nebo boilies, které můžete zakoupit v specializovaných prodejnách.

5. Technika lovu:

Stříbrný karas je známý tím, že často zapírá. Abyste byli úspěšní při lovu, je důležité správně rozpoznat „nához“ ryby a rychle zahájit běh se zapřením. Držte si koncovou část prutu volnou, takže vám ryba neprovyklí prut. Zároveň se setrvačníkovým navijákem upevněte rybu na vzdalované místo. Prut by měl být dostatečně pevný, aby zvládnul potenciálně silné táhnutí stříbrného karase.

Závěr:

Stříbrný karas je zajímavá a oblíbená ryba, kterou můžete úspěšně lovit. Dodržování jeho preferencí a používání vhodných nástrah jsou klíčové pro zvýšení šancí na úspěch. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek trpělivosti a prozkoumejte si lokality, kde je stříbrný karas často spatřován.

Pro více informací o rybolovu a rybách navštivte prosím ryby-lov.cz.
Stříbrný karas – Často kladené otázky (FAQs)

Jaké jsou preference stříbrného karase a jak ho správně nalákat?

 • 1. Jakou potravu preferuje stříbrný karas?

Stříbrný karas se živí zejména drobnými vodními živočichy, hmyzem a řasami. Doporučuje se využívat potravu, která je co nejblíže jeho přirozené stravě. Mezi vhodné potravinové zdroje můžeme zařadit kousky žížal, larvy hmyzu, malé červy nebo i speciálně vyrobenou karasovou potravu, kterou lze zakoupit v rybářských obchodech.

 • 2. Jak nalákat stříbrného karase?

Pro správné nalákání stříbrného karase je vhodné použít následující techniky:

 1. Plovoucí nástraha: Použití různých plovoucích nástrah, jako například chleba, plovoucí boilies nebo kukuřice, může být účinné při nalákání stříbrného karase.
 2. Plavaná nástraha: Využití plavajících nástrah, například pelet, doplněných o atraktivní vůně nebo příchutě, může přitáhnout stříbrného karase k místu, kde se nacházíte.
 3. Tip pro přitahování: Před nahazováním nástrahy do vody je vhodné použít speciální lákadla nebo tekutiny, které mají silnou vůni a lákají ryby.

Pamatujte si, že pravidelné krmení vybranými potravinami na určitém místě může také pomoci přitáhnout stříbrného karase na dané místo.

ryby

Ryba Karas Stříbřitý

Karas stříbřitý (Cyprinus carpio) je sladkovodní ryba patřící do čeledi kaprovitých. Je jednou z nejrozšířenějších ryb v České republice a ve střední Evropě. Tato ryba se vyznačuje stříbřitým zbarvením a má oblý tvar těla. Dosahuje délky až 60 cm a hmotnosti kolem 3 kg.

Výskyt a stanoviště

Karas stříbřitý se vyskytuje téměř všude, od stojatých a pomalu tekoucích vod po rychle tekoucí řeky. Nejčastěji se nachází ve větších rybnících, jezerech a říčních tocích s dostatečným množstvím rostlin a potravy. Tato ryba upřednostňuje klidnější a teplejší vody.

Chov a výživa

Karasy stříbřité se chovají jednak pro rybářské účely, jako sportovní rybolov, ale také pro profesionální chovy. Jsou velmi odolné a nenáročné na podmínky chovu. Jejich výživa se skládá především z drobných vodních živočichů, hmyzu, řas a rostlinného materiálu.

Zajímavosti

Stříbřitý karas může dosahovat velkých rozměrů, až 1 metr délky a hmotnosti přes 30 kg. Nejstarší zaznamenaný karas se dožil úctyhodných 38 let. Rybáři ho často vyhledávají pro své bojové vlastnosti během chytání na vláčku.

Pokud máte zájem o další informace o rybě karas stříbřitý, můžete si přečíst článek na Wikipedii.

rybarina

Stříbrný karas: Jaké jsou jeho preference a jak ho správně nalákat?

 • Preferuje klidné a teplé sladkovodní prostředí.
 • Je aktivní v ranních a večerních hodinách.
 • Jeho oblíbeným potravním zdrojem jsou hmyz, bezobratlí a vodní rostliny.
 • Pro správné nalákání stříbrného karase je vhodné používat atraktivní nástrahy jako umělé mouchy, larvy nebo pečlivě vybrané nástrahy na bázi rostlinného původu.
 • Jejich preferovaná hloubka se pohybuje kolem 1 až 3 metrů.
 • Stříbrný karas je oblíbenou rybou pro sportovní rybolov.

Rybí druhy

BEZ KOMENTÁŘE