Štika z domácího přírodního rybníka – pár dobrých receptů

0
335

Štika z domácího přírodního rybníka – pár dobrých receptů

Pokud máte doma rybník s přirozenou vodou a lovíte v něm ryby, můžete si vychutnat skvělou chuť čerstvé štiky. Je to ryba, která je oblíbená zejména na českých stolních. Přinášíme vám pár dobrých receptů, jak štiku zpracovat.

1. Klasická smažená štika
Štiku omyjeme, osušíme a nakrájíme na kousky. Osolíme, obalíme v mouce a orestujeme na oleji ze všech stran. Podáváme s vařenými bramborami nebo rýží a s kyselým okurkami.

2. Pečená štika s bylinkami
Štiku omyjeme a osušíme, nakrájíme na kousky. Polijeme citronovou šťávou a posypeme bylinkami (rozmarýn, tymián, saturejku). Obalíme v pikantní strouhance a pečeme v troubě na 180 stupňů Celsia asi 20 minut. Podáváme s bramborami a zeleninovým salátem.

3. Pikantní ragú ze štiky
Na oleji osmahneme cibuli a nadrobno nakrájenou papriku. Přidáme kostky štiky a orestujeme. Přidáme lžíci rajského protlaku, trochu ketchupu, papriku, kmín, sůl, pepř a trochu másla. Restujeme, dokud se omáčka nesplyne. Podáváme s rýží.

Štika z domácího přírodního rybníka je zdravá a chutná. Vyzkoušejte tyto recepty a připravte si skvělou večeři pro svou rodinu a přátele. Bon appétit!

rybareni

Štika z domácího přírodního rybníka – pár dobrých receptů

Štika v bílém víně

Jeden z nejoblíbenějších způsobů přípravy štiky je její vývar v bílém víně.
Na přípravu budete potřebovat 2 štiky, 1 cibuli, 3 mrkve,
2 bobkové listy, 2 lžíce rajčatového protlaku, 1 sklenku bílého vína,
1 lžíci oleje, sůl, pepř, a kmín.

Nejprve oloupejte cibuli a nakrájejte ji na tenké plátky. Na pánev dejte lžíci oleje a nechte ji zahřát. Přidejte cibuli a restujte, dokud nebude měkká a sklovitá.

Oloupejte mrkev a nakrájejte ji na kolečka. Do hrnce nalijte litr vody, přidejte mrkev, bobkový list a 1/2 lžičky kmínu. Dejte hrnec na stove a nechte vše vařit, dokud se mrkev nezměkne.

Na pánev s cibulí vložte štiku nakrájenou na kostičky. Restujte ji po obou stranách, dokud neztvrdne. Poté přidejte rajčatový protlak a restujte další 2 minuty. Přidejte sklenku bílého vína a nechte vše vařit, dokud se alkohol neodpaří.

Zbývá už jen oddělit maso z ryby a vložit ho do vývaru s mrkví. Můžete dochutit solí, pepřem a kmínem dle své chuti.

Štika na česneku

Pokud jste fanouškem česneku, doporučujeme vyzkoušet štiku na česneku.
Na přípravu budete potřebovat 1 štiku, 6 stroužků česneku,
olej na pečení, sůl, a pepř.

Nejdříve štiku omyjte, osušte a nakrájejte ji na plátky. Pak si oloupejte a nakrájejte česnek na drobné kousky.

Rozehřejte olej na pánvi a přidejte česnek. Nechte ho chvíli smažit, ale pozor, aby se nepřipálil. Následně přidejte štiku a dochuťte solí a pepřem.
Smažte štiku z obou stran, dokud nebude zlatavě hnědá.

Pečená štika s bylinkami

Tento recept je ideální pro milovníky bylinek. Na přípravu budete potřebovat 1 štiku,
4 stroužky česneku, 1 lžíci oleje z olivových ořechů,
2 lžíce bylinkové směsi (rozmarýn, tymián, meduňka),
1 citron, sůl, pepř.

Nejprve si rozehřejte troubu na 200 stupňů. Poté si připravte štiku. Rozprostřete ji na pečící papír a na ni nasypte bylinkovou směs. Nakrájejte citron na kolečka a položte je na rybu. Přidejte olivový olej a česnek.

Posypte štiku solí a pepřem a dávejte ji péct do trouby asi 30 minut, dokud nebude zlatavá. Hotovou štiku můžete podávat s vaší oblíbenou přílohou.

Pokud máte zájem o více receptů a tipů na přípravu štiky z domácího přírodního rybníka, navštivte prosím tuto stránku.

ryby

Štika recepty

Štika – ryba pro gurmány

Štika je ryba, která patří k oblíbeným pochoutkám mnoha gurmánů. Pokud jste fanouškem této ryby, máte štěstí, že existuje mnoho receptů, jak si ji připravit. Štika má bílé a vláknité maso, které se během pečení rozpadá a skvěle chutná. Čtěte dál a najděte tipy na způsoby, jak si připravit štiku například s bylinkami, s česnekem nebo pečenou v troubě.

Recepty na štiku

Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak připravit štiku, je ji osmažit. Můžete použít kořenovou zeleninu a bylinky jako rozmarýn, tymián a petrželku. Abyste získali skvělou chuť a křupavost, můžete štiku nejdříve obalit v mouce a smažit ji na pánvi.

Další možností je připravit štiku v troubě. Nejprve ji namažte olivovým olejem a posypte jí solí a pepřem. Poté ji pečte v troubě při teplotě 180 stupňů asi 25 minut. Když je hotová, polijte ji trochou citronové šťávy a posypte čerstvou petrželkou.

Pokud máte rádi česnek, můžete si připravit štiku s česnekem. Rozdrtěte česnek a smíchejte ho s olivovým olejem. Potřete směsí štiku z obou stran a pečte v troubě při teplotě 175 stupňů asi 30 minut.

Závěr

Doufáme, že vás naše tipy na štika recepty inspirují a vy si je vyzkoušíte. Štika je skvělou volbou pro ty, kteří si rádi vyzkouší nové recepty a občas si dopřejí něco výjimečného. Pokud chcete zjistit víc o štice, navštivte prosím stránku na Wikipedii.

Více informací o štice na Wikipedii

rybarina

Štika z domácího přírodního rybníka – pár dobrých receptů

Pro milovníky ryb a přírodních produktů může být štika z rybníka vlastní produkce skvělou volbou. Pokud ale nevíte, jak ji správně upravit, přinášíme vám pár dobrých receptů.

1. Štika na grilu – Štiku nakrájíme na filety, osolíme a okořeníme podle chuti. Poté ji opečeme na rozpáleném grilu z obou stran do zlatova.

2. Štika v pivním těstu – Štiku nakrájíme na menší kousky, osolíme a okořeníme, poté obalíme v těstíčku z piva a mouky. Opečeme ve vyhřátém oleji a podáváme s křenem a bramborovou kaší.

3. Štika v dršťkách – Štiku pokrájíme na menší kousky, osolíme a okořeníme, poté ji obalíme v třecí směsi z mouky a strouhanky a opečeme na oleji. Podáváme s bramborovým salátem a citronem.

Sledujte naše tipy na správnou přípravu a lahodné pochoutky s domácími přírodními surovinami nebudou mít pro vás žádná tajemství!

Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE