Smažená ryba v těstíčku – tradiční jídlo, které chutná všem

0
117


Smažená ryba v těstíčku

Smažená ryba v těstíčku je tradiční jídlo, které chutná všem. Je to oblíbené jídlo v české kuchyni, které se obvykle podává s bramborovým salátem nebo hranolkami.


rybareni
O tradičním jídle

Smažená ryba v těstíčku je tradiční české jídlo, které se v České republice podává již po několik generací. Jedná se o oblíbené jídlo, které chutná všem a je známé pro svou chutnost a jednoduchou přípravu.

Příprava

Příprava smažené ryby v těstíčku je poměrně jednoduchá. Nejdřív se ryba naklepá, následně se obalí v mouce, poté ve slepičím vejci a nakonec ještě v strouhankách. Poté se ryba smaží na pánvi do zlatavé barvy. K přípravě se obvykle používají sladkovodní ryby, jako třeba štika, kapr, nebo candát.

Tradiční podávání

Smažená ryba v těstíčku se tradičně podává s bramborovým salátem či restovanými brambory. Toto jídlo je oblíbené jak doma, tak i v českých restauracích a hospodách.

Recepty

Pokud máte zájem vyzkoušet připravit smaženou rybu v těstíčku doma, můžete si najít recepty na specializovaných webových stránkách či kuchařkách. Smažení ryby v těstíčku je skvělý způsob, jak si vychutnat tradiční českou kuchyni i z pohodlí domova.

Recept na smaženou rybu v těstíčku

ryby

Smažená ryba v těstíčku

Smažená ryba v těstíčku je lahodné pokrm, který se často podává v restauracích nebo se připravuje doma. Tento tradiční recept je oblíbený zejména v české kuchyni.

Ingredience

Pro přípravu smažené ryby v těstíčku budete potřebovat čerstvé ryby (např. štika, okoun nebo candát), mouku, vejce, sůl, pepř a olej na smažení.

Příprava

Rybu očistěte, odkostěte a nakrájejte na menší kousky. Následně je obalte v mouce a poté ve smíchaném vajíčku se solí a pepřem. Nakonec smažte rybu na rozpáleném oleji do zlatova.

Pro více informací se podívejte na Wikipedii.


rybarina
Tradiční jídlo, které chutná všem

Smažená ryba v těstíčku je oblíbené tradiční jídlo v české kuchyni. Jedná se o kousky ryby, které jsou obaleny v těstíčku a poté smaženy. Toto jídlo chutná skvěle a je oblíbené u všech věkových kategorií.


Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE