Ryba Síh Ostronosý – Přírodní habitát a vhodné podmínky chovu

0
197

Vláčecí nástrahy v AKCI

Ryba síh ostronosý – Přírodní habitát a vhodné podmínky chovu

Ryba síh ostronosý (Pseudorasbora parva) je sladkovodní ryba původem z východní Asie. Tato malá rybka se vyskytuje v řekách, jezerech a bažinách s klidnými a teplými vodami. Její přirozený habitat zahrnuje Čínu, Japonsko, Koreu a další oblasti východní Asie.

Ryba síh ostronosý je oblíbená mezi akvaristy díky své pestré zbarvení a aktivnímu chování. Její tělo je protáhlé a bočně zploštělé, což jí umožňuje snadné pohybování v mezirostlinném prostředí. Tato ryba je také velmi mírumilovná a dobře se snáší s dalšími druhy ryb. Její potravu tvoří drobný plankton, larvy hmyzu a různé mikroorganismy.

Pro úspěšné chování ryb síh ostronosý je důležité vytvořit jim vhodné podmínky. Akvárium by mělo být dostatečně prostorné s minimálním objemem 20 litrů na jednoho jedince. Ryby preferují mírně kyselou vodu s teplotou okolo 20-25 °C. Vhodné je také zřídit jim dostatek úkrytů ze živých nebo umělých rostlin a drobných předmětů.

Světlo v akváriu by mělo být mírně tlumené, aby se ryby cítily pohodlně a nepříliš vystresovaně. Doporučuje se pravidelně udržovat čistotu vody a provádět pravidelné výměny části vody, aby se zachovala kvalita prostředí pro ryby. Krmení by mělo být pravidelné a rozmanité, zahrnující kvalitní granule, živý a mražený plankton, drobné červy a řasy.

Ryba síh ostronosý je hezkou a nenáročnou rybou, která může být vhodnou volbou pro začínající akvaristy. Dodržení vhodných podmínek chovu a pravidelná péče zajistí zdraví a pohodu těchto ryb.

rybareni
Ryba Síh Ostronosý – Přírodní habitát

Ostronosý síh (Pangasianodon hypophthalmus), známý také jako plaséček, je sladkovodní ryba původem z řeky Mekong v jihovýchodní Asii. V těchto tropických vodách se vyskytuje především v Thajsku, Kambodži, Laosu a Vietnamu. Kromě toho byl úspěšně introdukován do dalších oblastí, jako je například Čína.

Přirozené prostředí

Síh ostronosý preferuje tekoucí řeky, říční ramena a jezera s hustým porostem vodní vegetace. V podsouvislosti s jeho původním prostředím je důležité udržovat vhodné podmínky při chovu této ryby i v zajetí.

Vhodné podmínky chovu

Pro úspěšné chování síha ostronosého je třeba mít dostatečně velkou akvárium nebo rybník s minimálním objemem 1000 litrů. Voda by měla být dobře filtrovaná a pravidelně kontrolovaná, v ideálním případě by měla být středně tvrdá s pH kolem 6,5 až 7,5.

Tato ryba preferuje teplotu vody 25-29 °C a má ráda mírně kyselé pH. Zajistěte dostatečné osvětlení a prostorné prostředí s úkryty a útočišti.

Další informace

Pro více informací o síhu ostronosém a jeho chovu se můžete podívat na tuto webovou stránku.


Často kladené otázky – Ryba Síh Ostronosý

Přírodní habitát

Síh ostronosý (latinsky Ancistrus dolichopterus) je druh sladkovodní ryby, která je původem z Jižní Ameriky. Je často nalezená v řekách a jezerech v Amazonii a Orinoku. Obvykle se vyskytuje v oblastech s hustou vegetací a skalnatým dnem. Tato ryba preferuje teplou vodu s teplotou mezi 24-28 °C, pH v rozmezí 6-7 a tvrdost vody kolem 5-15 dGH.

Vhodné podmínky chovu

Pro úspěšné chování ryby Síh Ostronosý je důležité zajistit podmínky, které co nejvíce připomínají její přirozený habitat. Je vhodné poskytnout akvárium s dostatečně velkým prostorem, který obsahuje úkryty ve formě kamenů, kořenů a rostlin. Rovněž je důležité zajistit dobrou filtraci a pravidelné monitorování kvality vody. Ryba Síh Ostronosý je vegetariánem, proto je vhodné poskytnout jí příslušnou stravu, která obsahuje řasy a rostlinné zelené krmivo.


rybyOstronosý síh – Fascinující druh ryby

Ostronosý síh – Popis

Ostronosý síh (Sturisoma aureum) je druh sladkovodní ryby patřící do čeledi Loricariidae. Tato ryba je známá svým výrazným tvarem těla, který připomíná klacek a ostré bodliny na hlavě. Je velmi oblíbená mezi akvaristy díky svému exotickému vzhledu.

Přírodní prostředí

Ostronosý síh pochází z tropických oblastí Jižní Ameriky, konkrétně z povodí řeky Amazonky. Obývá bahnité a zakalené říční dno, kde se živí převážně řasami a detritem. Je přizpůsobený na život ve střední až silněji proudící vodě. Pro svou potřebu ventilace břišní ploutve vyčnívá nad hladinu, což dodává rybě velmi specifický vzhled.

Péče v akváriu

Pokud se rozhodnete chovat ostronosé síhy, je důležité jim poskytnout vhodné prostředí v akváriu. Doporučuje se akvárium s dostatečně velkým objemem (minimálně 100 litrů), které má zakryté dno tvořené jemným pískem a skalnaté útvary pro úkryt. Ryba preferuje mírně kyselou vodu (pH 6,5-7,5) a teplotu kolem 24-28 stupňů Celsia. Je vhodné zajistit dostatečný proud vody a silný filtr, který udrží vodu čistou.

Chování a krmení

Ostronosí síhové jsou noční druhy ryb, které se přes den nejčastěji skrývají mezi skalami nebo rostlinami. Při večerním krmení jsou aktivní a živě se pohybují po akváriu. Jejich strava by měla obsahovat hlavně rostlinné složky, jako jsou zelené řasy, řasy vláknité, listy salátu nebo řapíkatých rostlin. Doplňkem stravy mohou být i kvalitní granule nebo tablety speciálně určené pro dna akvária.

Více informací o ostronosém síhu na Wikipedii


rybarina

Ryba Síh Ostronosý – Přírodní habitát a vhodné podmínky chovu

  • Počátek života: Ryba Síh Ostronosý (Pangasianodon hypophthalmus) pochází z řek Mekong a Čao Phraya v jihovýchodní Asii.
  • Biologie: Je to sladkovodní druh, který se vyznačuje vysokou růstovou schopností a může dosáhnout délky až 3 metry.
  • Habitát: V přírodě se ryba Síh Ostronosý vyskytuje v teplých vodách s mírně kyselým Ph a značnou hodnotou kyslíku.
  • Chov v nádrži: Pro správný chov této ryby je nutné zajistit dostatečně velkou vodní nádrž, ideálně se substrátem představujícím tok savan. Doporučuje se udržovat teplotu vody mezi 25-30 °C.
  • Strava: Ryba Síh Ostronosý je všežravec a v přírodě se živí různými druhy planktonu a malými rybami. Vazebnou potravou v nádrži je možné použít živou nebo mraženou potravu a také granule speciálně vyrobené pro tuto rybu.
  • Údržba nádrže: Častá výměna vody a kontrola kvality vody jsou klíčové pro udržení zdravého prostředí pro rybu Síh Ostronosý. Vhodná filtrace a aerace jsou také nezbytné.
  • Rybí druhy

    BEZ KOMENTÁŘE