Pstruh na grilu – jak ho připravit jako profík?

0
113


Pstruh na grilu – jak ho připravit jako profík?

Pstruh na grilu patří mezi oblíbené pokrmy v letních měsících. Pokud chcete připravit pstruha jako profesionál, měli byste si připravit několik důležitých ingrediencí a dodržet správné postupy.


rybareni
Jak připravit pstruha na grilu jako profík

Pstruh na grilu je skvělou volbou pro letní grilování. Pokud chcete připravit pstruha jako opravdový profík, následující tipy a triky vám pomohou vytvořit lahodný pokrm, který si vaši hosté jistě oblíbí.

Vyberte čerstvého pstruha

Je důležité vybrat čerstvého pstruha pro grilování. Vyhněte se pstruhům s nepříjemným zápachem nebo kalnýma očima. Ideální je koupit pstruha z rybího trhu, kde je zaručena čerstvost.

Příprava pstruha

Nejdříve vyčistěte a omyjte pstruha. Poté ho osušte papírovým ubrouskem a důkladně osolte a opepřete z obou stran.

Grilování

Před grilováním je důležité dobře připravit gril. Grilujte pstruha přímo nad ohněm asi 4-5 minut z každé strany, dokud maso není pevné a lehce zlatavé.

Podávání

Pstruha můžete podávat s citronem a bylinkami jako je čerstvá petržel nebo koriandr. Jako přílohu se hodí grilovaná zelenina nebo brambory.

S těmito jednoduchými kroky a trochou trpělivosti můžete připravit pstruha na grilu jako opravdový profík a ohromit vaše hosty.

Zdroj: www.jakgrilovat.cz


ryby

Sure, here’s an example of a short article about “pstruh na grilu” in Czech:


Pstruh na grilu

Pstruh na grilu je lahodné jídlo, které si můžete připravit při grilování s přáteli nebo rodinou. Máte-li rádi ryby, pak je grilovaný pstruh skvělou volbou pro letní grilování.

Jak připravit pstruha na grilu

Pro přípravu pstruha na grilu si připravte čerstvé ryby, olivový olej, česnek, citron, sůl a čerstvě mletý pepř. Rybu očistěte a opláchněte tekoucí vodou. Poté jí osušte a vložte do vhodné marinády, ve které nechte rybu odpočívat alespoň hodinu.

Grilujte pstruha na středně rozpáleném grilu asi 6-8 minut na každé straně, dokud ryba není zlatě hnědá a měkká. Podávejte s citronem a petrželkou.

Pro další informace o přípravě pstruha na grilu navštivte Wikipedie.


rybarina


Jak připravit pstruha na grilu jako profík?

  • Vyčistěte pstruha a odstraňte střeva, případně šupiny.
  • Natřete pstruha olejem a osolte a opepřete podle chuti.
  • Grilujte pstruha na středně vysoké teplotě asi 5-7 minut z každé strany.
  • Servírujte s bylinkovým máslem nebo čerstvými bylinkami.


Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE