Procházka po české kuchyni: Pojďte ochutnat výbornou pečenou štiku

0
98

Procházka po české kuchyni: Pojďte ochutnat výbornou pečenou štiku

Vítejte na naší virtuální procházce po české kuchyni! Dnes vás pozveme k ochutnání jednoho z našich tradičních pokrmů – výborné pečené štiky.

Česká kuchyně je proslavená svými chutnými a sýtými jídly, a pečená štika rozhodně patří mezi ně. Tento pokrm je připravován ze sladkovodní ryby štiky, která je typická svým delikátním masem a jemnou chutí.

Pro přípravu pečené štiky se nejprve ryba očistí a potom se ochutí solí, pepřem a dalšími bylinkami podle vašeho vkusu. Poté se štika obalí v mouce a opéká se na pánvi s máslem, až dozlatova. Nakonec se štika peče v troubě spolu s cibulí, mrkví a bramborami, aby získala šťavnatost a výraznou chuť.

Servírování pečené štiky obvykle zahrnuje přidání citrónové šťávy nebo tartaru na dochucení. Doporučujeme ji podávat s křupavým chlebem a čerstvými saláty jako přílohou.

Přijdete-li do České republiky, určitě nezapomeňte vyzkoušet tuto lahůdku. Pečená štika je nejen skvělou volbou pro milovníky rybích specialit, ale také příležitostí poznat tradiční českou kulturu a gastronomii.

Tak co ještě váháte? Přijďte a objevte lahodnou pečenou štiku a další pochoutky české kuchyně!

rybareniProcházka po české kuchyni: Pojďte ochutnat výbornou pečenou štiku

Úvod

Česká kuchyně je plná lahůdek a specialit, které stojí za ochutnání. Jedním z typických českých pokrmů je pečená štika, která se připravuje v mnoha podobách a je oblíbená mezi milovníky rybích pochoutek.

Počátky pečené štiky

Pečená štika je tradičním českým pokrmem, který má své kořeny v historii české kuchyně. Štiky se v Česku loví již po staletí, protože jsou hojně zastoupeny v našich řekách a jezerech. Díky svému chutnému a jemnému masu se staly oblíbeným rybím druhem pro pečení.

Příprava pečené štiky

Příprava pečené štiky je poměrně jednoduchá. Nejprve je třeba očistit rybu, odstranit střeva a šupiny. Poté ji nakrájíme na malé kousky nebo ponecháme jako celou rybu. Štiku pak můžeme osolit, okořenit podle chuti a přidat k ní čerstvé bylinky.

Pečení štiky

Pro pečení štiky můžeme použít různé metody. Nejčastěji se štika peče v troubě nebo na grilu. Při pečení v troubě je lepší použít pekáček, který štiku udrží vláčnou a šťavnatou. Dále je možné přidat do pekáče zeleninu nebo brambory, které se stanou skvělým doplňkem k rybě.

Podávání pečené štiky

Hotovou pečenou štiku podáváme s rýží, bramborami nebo dušenou zeleninou. Na talíři můžeme přidat čerstvé bylinky a plátek citrónu, který štiku ještě více oživí. Doporučuje se přidat také chléb nebo pečivo, které se skvěle hodí k tomuto rybímu pokrmu.

Závěr

Pečená štika je vynikajícím příkladem tradiční české kuchyně. Je oblíbenou a chutnou rybou, kterou určitě stojí za ochutnání. Pokud máte rádi ryby a českou kuchyni, určitě si ji nenechte ujít!

Zdroje:


ryby
Pečená štika – lahodná pochoutka z české kuchyně

Příprava pečené štiky

Pečená štika je vyhlášeným pokrmem v české kuchyni. K přípravě tohoto lahodného jídla je třeba si nejdříve pořídit čerstvou štiku, kterou očistíme a zbavíme šupin. Poté je možné ji několika způsoby marinovat podle vlastní představy, například ve směsi oleje, citronové šťávy, petržele, česneku a bylinek.

Pečení štiky

Po marinování štiky ji přendáme do pekáčku a pečeme v předehřáté troubě na teplotu 180 stupňů Celsius. Štika se peče až do doby, než je maso krásně šťavnaté a snadno se odděluje od kostí. Trvaní pečení se může lišit podle velikosti štiky, zpravidla se pohybuje kolem 30-40 minut.

Podávání pečené štiky

Hotovou pečenou štiku je možné podávat například s bramborovým salátem, vařenými bramborami, nebo svěže nařezanou zeleninou. K tomuto pokrmu se velmi hodí také čerstvý křen, který dodá jídlu ostrou chuť.

Více informací o štice

Pro detailní informace o štice se můžete podívat na Wikipedii.


rybarina

Procházka po české kuchyni

Pojďte ochutnat výbornou pečenou štiku v české kuchyni.

Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE