Přehrada Seč: Skrytý rybářský ráj ve středu Čech

0
82

Vše na KAPRY v AKCI

Přehrada Seč: Skrytý rybářský ráj ve středu Čech

Přehrada Seč se nachází ve středu Čech, nedaleko města Hlinsko. Je to jedno z nejkrásnějších a nejmalebnějších míst v celé České republice. Tato přehrada láká jak milovníky přírody, tak i rybáře.

Přehrada je velká a rozkládá se na ploše přesahující 50 hektarů. Je obklopena malebnou krajinou a okouzlujícím lesním porostem. Díky své poloze a přirozenému prostředí je přehrada Seč domovem bohatého rybího života.

Rybáři zde najdou opravdový ráj. Přehrada je známá svou bohatou populací štik, okounů, candátů a dalších druhů ryb. Zdejší vody jsou plné života a poskytují skvělé podmínky pro rybolov.

Nejen rybáři, ale i turisté si zde najdou svůj zájem. Přehrada Seč nabízí mnoho možností pro relaxaci a rekreaci. Můžete se vydat na procházku kolem přehrady nebo využít cyklostezek a projížďky na kole. K dispozici jsou také půjčovny lodí, kde si můžete vypůjčit loďku a projížďku si užít na vlastní kůži.

Pokud hledáte klid a pohodu, přehrada Seč je ideálním místem k odpočinku. Užijte si krásy přírody a zažijte nezapomenutelné chvíle v tomto skrytém rybářském ráji ve středu Čech.

rybarina
Přehrada Seč: Skrytý rybářský ráj ve středu Čech

Úvod

Přehrada Seč se nachází ve středu Čech u města Chrudim a je jedním z nejpopulárnějších rybářských míst v této oblasti. Díky své krásné přírodě a bohatému rybolovu láká každý rok tisíce rybářů a turistů. V tomto blogovém příspěvku vám přiblížíme krásy a možnosti rybolovu na přehradě Seč.

Jak se tam dostat

Přehrada Seč je snadno dostupná automobilem z města Chrudim. Pokud přijíždíte z Prahy, vezměte dálnici D11 směrem na Hradec Králové a poté sjeďte na silnici E67 a pokračujte směrem na Chrudim. Přehrada se nachází asi 10 km od centra města. Pro všechny, kteří nemají vlastní auto, je možné využít také veřejnou dopravu – vlaky a autobusy jezdí pravidelně z Prahy a dalších českých měst do Chrudimi.

Rybářské možnosti

Přehrada Seč je známá svým bohatým rybolovem a je vhodná pro rybáře všech úrovní. Zde můžete chytit například kapry, candáty, štiky, sumce a další ryby. Rybolov je povolen pouze s platnou rybářskou kartou, kterou lze zakoupit u místních rybářských sdružení nebo online na webové stránce www.rybareni.cz.

Rybaření na přehradě

Přehrada Seč nabízí skvělé podmínky pro rybaření z lodě, břehu nebo z většího plováku. Pro rybaření z lodi je možné si půjčit člun na více místech u přehrady. Místní rybářská sdružení také pořádají soutěže a akce pro rybáře, kde lze získat zajímavé ceny.

Turistické atrakce v okolí

Pokud se rozhodnete navštívit přehradu Seč, nezapomeňte si udělat čas i na prohlídku okolních turistických atrakcí. V blízkosti se nachází například zámek Hrádek u Nechanic, Arboretum Bílá Lhota a malebné historické centrum města Chrudim. Pro milovníky přírody je zde také mnoho turistických tras a cyklostezek, které vás provedou malebným okolím přehrady.

Závěr

Přehrada Seč je skvělým místem pro rybáře i turisty, kteří si chtějí užít krásy české přírody. Nabízí bohatý rybolov a mnoho turistických atrakcí v okolí. Bez ohledu na váš rybářský zážitek a dovednosti, přehrada Seč vás určitě nadchne. Takže nasaďte si rybářský klobouk, vezměte si s sebou udici a vydejte se na krásný den strávený u vody!


Tento blogový příspěvek byl připraven ve spolupráci s Přehradou Seč Turistika s.r.o.


Vše na KAPRY v AKCI
Často kladené otázky – Přehrada Seč

1. Jaká je adresa Přehrady Seč?

Adresa Přehrady Seč je nalezena na:

Seč 1, 538 07 Seč, Česká republika

2. Jaké jsou možnosti parkování u Přehrady Seč?

Přehrada Seč nabízí dostatek parkovacích míst pro návštěvníky:

 • Placené parkoviště u vstupu
 • Bezplatná parkovací místa v okolí přehrady
  • 3. Mohu se v Přehradě Seč věnovat rybaření?

   Ano, Přehrada Seč je skrytým rybářským rájem ve středu Čech. Zde jsou k dispozici rybářské zóny a možnost půjčení loděk na rybolov. V rybníku jsou obvykle uloveny různé druhy ryb, včetně candátů, štik, amurů a dalších.


   ryby   Rybaření u přehrady Seč

   Přehrada Seč

   Přehrada Seč je jednou z nejoblíbenějších lokalit pro rybaření v České republice. Nachází se v Pardubickém kraji a vyhlášena byla již v roce 1969. S rozlohou přes 8 km² a maximální hloubkou dosahující 38 metrů poskytuje ideální podmínky pro rybaření.

   Ryby v přehradě Seč

   Přehrada Seč je známá velmi bohatým rybím obsádím. Mezi nejčastěji lověné druhy ryb patří kapr obecný, štika obecná, candát obecný, okoun říční nebo sumec velký. Milovníci rybolovu zde mohou také najít drobnější druhy jako je cejn, mník jednovousý či línička obecná.

   Rybaření na přehradě Seč

   Rybaření na přehradě Seč je vyhrazeno pouze pro držitele povolenky, kterou je nutné zakoupit předem. Rybáři mají možnost využívat buď břehy přehrady, nebo si pronajmout loďku pro rybolov.

   Pro více informací o přehradě Seč a rybaření zde můžete navštívit relevantní článek na Wikipedii.


   rybarina

   Přehrada Seč: Skrytý rybářský ráj ve středu Čech

   Přehrada Seč je jedním z nejkrásnějších a největších přehradních jezer ve středních Čechách. Nachází se v okrese Chrudim a je oblíbeným cílem turistů, milovníků přírody a především rybářů.

   Toto malebné jezero vzniklo ve 20. století v důsledku výstavby vodní nádrže na řece Chrudimce. Díky své poloze uprostřed českého venkova nabízí Sečská přehrada klidné a relaxační prostředí, ideální pro odpočinek a rekreaci.

   Přehrada Seč je také známá pro své bohaté rybí zásoby. Můžete zde nalézt a vyzkoušet různé druhy ryb, jako jsou kapři, štiky, candáti nebo sumci. Pro rybáře je zde připraveno mnoho pískových pláží, přístavišť a přírodních zákoutí, kde si mohou užít své oblíbené hobby.

   Okolí přehrady nabízí také mnoho možností pro turistiku a outdoorové aktivity. Můžete se vydat na pěší či cyklistické túry po blízkém okolí, navštívit nedaleké památky, jako je zámek Seč nebo si užít koupání a vodní sporty na jezeře.

   Přehrada Seč je skutečným rybářským rájem a tichým útočištěm pro ty, kteří touží po odpočinku v náručí přírody.

   Vše na KAPRY v AKCI

   Rybaření v Čechách a na Moravě

BEZ KOMENTÁŘE