Pečený kapr na zelenině – zdravý a chutný pokrm na vánočním stole

0
14
Pečený kapr na zelenině – zdravý a chutný pokrm na vánočním stole

Pečený kapr na zelenině je tradiční pokrm, který se často podává během Vánoc. Tento chutný pokrm je plný zdravých ingrediencí a je skvělou volbou pro celou rodinu. Kapr je lehce stravitelný a bohatý na esenciální mastné kyseliny, zatímco zelenina dodává výtečnou chuť a hodně vlákniny. Tento recept je také snadný na přípravu a může se stát hvězdou vašeho vánočního stolu.


rybareni
Pečený kapr na zelenině – zdravý a chutný pokrm na vánočním stole

Vánoční svátky jsou spojené s bohatými a chutnými pokrmy, které si můžeme vychutnat s rodinou a přáteli. Jedním z tradičních pokrmů, který se na vánočních stolech nejčastěji objevuje, je pečený kapr na zelenině. Tento pokrm je nejen chutný, ale také zdravý a vhodný pro celou rodinu.

Tradiční recept na pečený kapr na zelenině

Ingredience:

 • 1 kapr (cca 2 kg)
 • 3 mrkve
 • 2 cibule
 • 1 petrželová kořen
 • 4 brambory
 • sůl
 • pepř
 • majoránka
 • česnek
 • olej

Postup:

 1. Kapr se zbaví šupin, vykostí a očistí.
 2. Zeleninu oloupeme a nakrájíme na menší kousky.
 3. Do kapra vložíme nakrájenou zeleninu a dochutíme solí, pepřem, majoránkou a česnekem.
 4. Kapr se položí na pečicí papír a zakápeme olejem.
 5. Přikryjeme druhým pečicím papírem a pečeme cca 1,5 hodiny na 180°C.

Zdravé a chutné jídlo pro vánoční svátky

Pečený kapr na zelenině je skvělou volbou pro vánoční stůl, protože obsahuje hodně zdravých ingrediencí. Kapr je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které jsou prospěšné pro srdce a cévy. Zelenina pak dodává tělu důležité vitamíny a minerály. Celkově se jedná o lehké jídlo, které není příliš těžké na trávení a přispívá k dobrému zdravotnímu stavu.

Pokud hledáte inspiraci na vánoční recepty, určitě vyzkoušejte pečený kapr na zelenině. Vaši rodinu a hosty jistě potěšíte zdravým a chutným jídlem, které si můžete vychutnat společně. Přejeme vám dobrou chuť a krásné svátky!

Zdroj: vareni.cz


ryby


Kapr pečený na zelenině

Kapr pečený na zelenině je lahodné české tradiční jídlo, které si získalo oblibu u mnoha lidí. Tato pochoutka se připravuje zejména během vánočních svátků, kdy se podává jako hlavní chod.

Jak připravit kapra pečeného na zelenině?

Nejprve je potřeba kapra vyčistit a očistit. Poté se zelenina (brambory, cibule, mrkev, petržel) naseká na menší kousky a vloží se do pekáče. Kapra osolíme, opepříme a položíme na zeleninu. Přidáme trochu vody a zalijeme olejem. Poté pečeme v předehřáté troubě asi 30 minut a následně odkryjeme, aby se kapr zezlatil.

Pro více informací o kapru můžete navštívit tuto stránku na Wikipedii.


rybarina


Pečený kapr na zelenině – zdravý a chutný pokrm na vánočním stole

Pečený kapr na zelenině je skvělou volbou pro vánoční stůl. Kromě toho, že je velmi chutný, je také zdravý díky obsahu zeleniny. Tento tradiční pokrm je oblíbený u mnoha rodin a jistě potěší i vaše hosty.


Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE