Neodolatelný losos bez kůže – tajemství přípravy odhaleno

0
96

Neodolatelný losos bez kůže – tajemství přípravy odhaleno

Vítejte na našem webu, kde se podělíme o tajemství přípravy neodolatelného lososa bez kůže. Pokud jste fanouškem rybích specialit, rozhodně si nenechte ujít náš zaručený recept!

rybareniNeodolatelný losos bez kůže – tajemství přípravy odhaleno

Jak připravit neodolatelný losos bez kůže

Losos je oblíbenou rybou mezi gurmány po celém světě. Šťavnaté a chutné maso z něj udělá skvělého společníka na talíři. Jedním z populárních způsobů přípravy lososa je bez kůže. Pokud se vám podaří připravit ho tak, aby měl jemnou a křupavou kůži, stane se z něj pokrm, který si zamilujete. Zde je postup, jak toho dosáhnout:

 1. Koupě kvalitního lososa
 2. Je důležité začít s kvalitním zdrojem ryby. Kupujte lososa, který má čerstvý vzhled a lesklou šupinatou kůži. Dále je důležité se ujistit, že ryba byla správně a s ohledem na životní prostředí chována.

 3. Nanošení soli
 4. Před pečením je dobré pokropit lososa jemně solí. Sůl pomáhá extrahovat přebytečnou vlhkost, což je klíčové pro vytvoření křupavé kůže. Nezapomeňte použít mořskou sůl nebo hrubou sůl pro zvýraznění chuti.

 5. Předehřátí pánve s olejem
 6. Poté, co jste osolili lososa, připravte si pánvičku a zahřejte ji na střední teplotu. Přidejte trochu oleje a nechte ho rozpálit.

 7. Kůži lososa položte dolů
 8. Po zahřátí pánve položte lososa kůží dolů. Nechte ho opékat asi 4-5 minut, dokud se kůže nezačne křupavě ruměnit.

 9. Pokračujte pečením na druhé straně
 10. Poté, co je kůže dostatečně křupavá, opatrně otočte lososa na druhou stranu a pokračujte v pečení. Zbytek masa by měl být růžový a naprosto připravený na podávání.

Recept na lososa bez kůže s bylinkovým máslem

Níže najdete odkaz na web s receptem na lososa bez kůže s bylinkovým máslem.
Recept na lososa bez kůže s bylinkovým máslem

Doufám, že vám tento postup připravy lososa bez kůže pomohl. Užijte si tento výtečný pokrm plný chutí a spojující se salátem nebo přílohou dle vlastního výběru.


rybyLosos bez kůže recept

Co budete potřebovat:

 • 1 lososový filet
 • sůl a pepř dle chuti
 • čerstvé bylinky (např. petržel, koriandr nebo bazalka)
 • citronová šťáva
 • olivový olej

Postup přípravy:

 1. Na začátku si připravte lososový filet a odstraňte z něj kůži. Důkladně ho omyjte pod tekoucí vodou a osušte papírovým ubrouskem.
 2. Následně posolte a opepřete filet dle své chuti. Dbejte na to, aby byl losos správně dochucen, ale ne příliš slaný či pálivý.
 3. Pak si připravte čerstvé bylinky, které chcete použít. Můžete si vybrat z petržele, koriandru nebo bazalky. Jemně nasekejte bylinky na menší kousky.
 4. Nyní přidělejte citronovou šťávu na filet. Dobře potřete šťávou celý povrch lososa.
 5. Na pánev nalijte trochu olivového oleje a rozehřejte ho. Poté ještě více potřete šťávou a posypte nasekanými bylinkami.
 6. Filet dejte na rozpálenou pánvičku s kůží dolů. Smažte ho po dobu 3-4 minut na středním ohni.
 7. Poté opatrně otočte filet, tak aby byl bez kůže nahoru, a smažte dalších 3-4 minut. Losos by měl být uvnitř krásně růžový a šťavnatý.
 8. Hotový losos bez kůže podávejte ihned a doplňte podle chuti přílohou nebo zeleninovým salátem.

Více informací o lososu můžete najít na stránce Wikipedia – Losos.


rybarina

Neodolatelný losos bez kůže – tajemství přípravy odhaleno

Nabízíme vám unikátní recept na přípravu neodolatelného lososa bez kůže. Tento pokrm je naprosto dokonalým vyjádřením chuťových kvalit lososa. S naším tajemstvím přípravy budete schopni připravit šťavnatý losos bez kůže, který se rozpustí na jazyku. Připravte si své ingredience a poznáte skutečné umění vaření.

Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE