Návrat k tradičním chutím: pečený pstruh v troubě s kořením a zeleninou

0
109


Návrat k tradičním chutím: pečený pstruh v troubě s kořením a zeleninou

Tato tradiční chuťová kombinace přináší lahodný pečený pstruh, který je ochucený kořením a podávaný s čerstvou zeleninou. V tomto receptu se vracíme k tradičním metodám přípravy jídla, které nám přinášejí nezapomenutelné chuťové zážitky.


rybareni
Návrat k tradičním chutím: pečený pstruh v troubě s kořením a zeleninou

V dnešní době plné rychlého občerstvení a instantních jídel se stále více lidí obrací zpět ke tradičním receptům a chutím, které nám nabízí příroda. Jedním z těchto tradičních pokrmů je i pečený pstruh v troubě s kořením a zeleninou.

Ingredience:

 • 1 pstruh
 • sůl

Postup:

Nejprve si připravíme kořeněnou směs. Smícháme sůl, pepř, česnek granulovaný a strouhaný kmín. Tuto směs natřeme dovnitř pstruha a také ho obalíme zvenčí. Nakrájíme citrón a petržel a vložíme dovnitř pstruha.

Zeleninu oloupeme a nakrájíme na menší kousky. Položíme pstruha na pečící papír a kolem něj rozložíme nakrájenou zeleninu. Pečeme v troubě předehřáté na 180°C po dobu 25-30 minut, dokud pstruh nezíská zlatohnědou barvu.

Pěkně si na talíř nakrájíme pstruha a podáváme s pečenou zeleninou. Tento pokrm je plný tradičních chutí a určitě potěší nejen milovníky rybích pokrmů, ale i ty, kteří chtějí zkusit něco nového.

Odkaz na recept můžete najít na tradicni-jidla.cz.


ryby


Jak připravit skvělý pečený pstruh v troubě

Pečený pstruh v troubě je lahodné jídlo, které si zamilují všichni milovníci ryb. S tímto receptem budete schopni připravit skvělý jídlo, které vám rozproudí v ústech.

Ingredience:

 • 1 pstruh
 • sůl
 • citron
 • česnek
 • petrželka
 • olivový olej

Postup:

 1. Pstruha očistěte a omyjte.
 2. Natřete pstruha olejem a osolte a opepřete dle chuti.
 3. Do břišní dutiny dejte na plátky nakrájený citron a stroužky česneku a petrželku.
 4. Pstruha dejte na plech a pečte v troubě při 180 stupních celsia po dobu 30-40 minut.
 5. Podávejte s vaší oblíbenou přílohou a ozdobte bylinkami.

Pro více informací o pstruzích navštivte Wikipedii.


rybarina


Pečený pstruh v troubě s kořením a zeleninou

Návrat k tradičním chutím přináší jedinečný zážitek s pečeným pstruhem v troubě, který je ideální volbou pro milovníky čerstvé ryby a tradičních receptů. Jeho výrazná chuť spojená s nádechem koření a vůní čerstvé zeleniny vám zaručí skvělý gastronomický zážitek.


Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE