Morava jako ráj rybářů: Tipy na nejlepší rybářské revíry

0
129

Vše na KAPRY v AKCI

Morava jako ráj rybářů

Tipy na nejlepší rybářské revíry

Morava je pro mnoho rybářů rájem, nabízí totiž širokou škálu možností pro rybolov. V této části najdete tipy na nejlepší rybářské revíry na Moravě.

 • Rybník Kouřimský – Tato lokalita se nachází nedaleko Brna a je oblíbená pro svou bohatou populaci kaprů, candátů a štik.
 • Rybník Podhradie – Nachází se v blízkosti města Olomouc a poskytuje perfektní podmínky pro lov štik, jeseterů a sumců.
 • Žlebská přehrada – Tato přehrada je známá především pro rybolov okounů, sandrů a sumců. Je ideální pro rybáře, kteří preferují lov na feeder.
 • Moštěnka – Řeka Moštěnka nabízí úžasné možnosti pro lov lososovité ryby, jako je pstruh duhový a lipan podhorní.
 • Přehrada Plumlov – Toto je jedna z největších přehrad na Moravě a je populární mezi rybáři díky hojným výskytům candátů, línů a kaprů.

Pro vstup na rybářské revíry na Moravě je potřeba mít rybářský lístek a dodržovat pravidla stanovená revírním řádem.

rybarina

Morava jako ráj rybářů: Tipy na nejlepší rybářské revíry

Znáte-li Moravu, znáte-li nejlepší revíry pro rybaření

Na jižní Moravě se nachází mnoho krásných a bohatých revírů pro rybaření. Pokud jste vášnivými rybáři, nebo se teprve chystáte vyzkoušet tento relaxační a zábavný sport, Morava je pro vás ideálním místem. Zde najdete několik tipů na nejlepší rybářské revíry, které stojí za návštěvu, ať už se jedná o rybolov z lodě, břehu nebo z vody.

Rybolov na řece Moravě

Jedním z tradičních míst pro břehový rybolov na Moravě je řeka Dyje. Tato řeka je bohatá na různé druhy ryb, včetně pstruha obecného, kapra, sumce či lína. Nejlepší období pro rybolov na Dyji je jaro a podzim, kdy ryby jsou aktivní a snadněji se chytají. Doporučujeme navštívit město Znojmo, které je výchozím bodem mnoha rybářských výprav.

Na jižní Moravě se také nachází rybník Nesyt, který je vhodný pro rybolov zejména kaprů. Díky klidnému prostředí a bohatému rybolovu se zde většinou uskutečňují i různé rybářské závody, které přilákají nadšence z celého regionu.

Rybářství na Vodní nádrži Dalešice

Vodní nádrž Dalešice v okrese Třebíč je jedním z největších rybářských revírů v České republice. Zde je možné rybařit z lodi, břehu i z vody. V nádrži najdete velké množství druhů ryb, jako je štika, candát, jeseter, kapr a další. Toto místo je velmi oblíbené mezi rybáři díky své rozloze a dostupnosti. Pro rybáře jsou zde také k dispozici moderní vybavené přístaviště a příjemné ubytování v okolí.

Gičská přehrada – rybolov z lodi

Kdo si přeje rybařit zejména z lodi, neměl by vynechat Gičskou přehradu. Nachází se blízko města Brno a poskytuje skvělé podmínky pro rybolov kaprů, candátů, štik nebo sumců. Jezero je plné úkrytů a změn pod vodou, což představuje výzvu dokonalého zakousnutí. Mnozí rybáři se sem vrací znovu a znovu, protože přehrada nabízí opravdu velké ryby s potenciálem zachytit rekordy.

Závěr

Morava je skutečným rájem pro vášnivé rybáře. Výše zmíněné revíry jsou pouze některými z mnoha skvělých míst, která lze na Moravě objevit. Záleží hlavně na vašich osobních preferencích, zda dáváte přednost rybolovu z břehu, lodi nebo přívlači. Bez ohledu na váš zvolený styl, připravte si rybářský náčiní a vydejte se pátrat po svém rybářském dobrodružství v této malebné části České republiky.

Více informací o rybářských revírech na Moravě naleznete na webové stránce https://www.moravaribari.cz.

rybaření

Vše na KAPRY v AKCI

Často kladené otázky o Moravě jako ráji rybářů

1. Jaké jsou nejlepší rybářské revíry na Moravě?

Na Moravě existuje mnoho skvělých rybářských revírů. Některé z nejlepších zahrnují:

 • Řeka Dyje
 • Údolní nádrž Nové Mlýny
 • Rybník Olšovec
 • Rybník Vranovská přehrada

2. Jaké jsou tipy na úspěšné rybaření na Moravě?

Zde je několik tipů, které by vám mohly pomoci při rybaření na Moravě:

 • Zjistěte si předem pravidla a povolenky pro daný rybářský revír.
 • Používejte vhodné náčiní a nástrahy pro konkrétní druh ryb, který chcete chytat.
 • Ověřte si aktuální povětrnostní podmínky a teplotu vody.
 • Dbájte na správnou techniku házení a zacházení s rybou.
 • Respektujte přírodu a udržujte rybářské revíry čisté.

3. Kde si mohu zakoupit povolenku pro rybaření na Moravě?

Povolenky na rybaření na Moravě můžete zakoupit na místních informačních centrech, u autorizovaných prodejců rybářských povolenek nebo online na webových stránkách příslušného správce revíru.

ryby

Kam na ryby na Moravě

Skvělá místa pro rybaření na Moravě

Na Moravě se nachází mnoho malebných lokalit, které jsou ideální pro rybaření.
Jedno ze skvělých míst je například přehrada Pálava, která se nachází v překrásném přírodním parku a nabízí mnoho druhů ryb, které zde můžete ulovit.
Další oblíbenou lokalitou je přehrada Brno, která je velmi dobře přístupná a přímo v centru města.
Na východě Moravy můžete navštívit Lipno, kde je možné se vydat na rybolov jak z lodě, tak také z břehu.

Vybavení a povolenky

Chcete-li se vydat na rybaření na Moravu, je důležité mít správné vybavení a také získat potřebné povolenky.
Kromě rybářského prutu a náčiní budete potřebovat také platnou rybářskou kartu.
Na internetu najdete různé společnosti, které vám tuto kartu vydají, nebo se můžete informovat u místních rybářských sdružení.

Užitečné informace

Na této Wikipedii naleznete další užitečné informace týkající se rybaření na přehradách v Česku.
Bude vám poskytnuta informace o povinnostech, pravidlech rybolovu a dalších zajímavostech spojených s rybařením na Moravě.

rybarina

Morava jako ráj rybářů: Tipy na nejlepší rybářské revíry

V tomto článku vám přinášíme informace o nejlepších rybářských revírech na Moravě. Pokud jste vášnivý rybář, tato oblast je pro vás jako ráj. Morava nabízí širokou škálu rybářských revírů, kde si můžete užít skvělé chytání.

V našem článku se dozvíte, jaké druhy ryb můžete na Moravě očekávat a jaké techniky rybolovu jsou na těchto revírech nejefektivnější. Rovněž získáte informace o dostupnosti, cenách a případných povolenkách na těchto revírech.

Nejlepší rybářské revíry na Moravě jsou oblíbené pro svou krásnou přírodu, klidné prostředí a skvělé možnosti na úspěšný rybolov. Bez ohledu na to, zda jste začátečník nebo zkušený rybář, vždy naleznete vhodný revír pro vaše potřeby.

Využijte tedy těchto tipů a vydejte se na Moravu, aby jste si užili svého oblíbeného koníčku v nádherném prostředí s bohatým rybím světem. Rybaření na Moravě vám přinese nezapomenutelné zážitky a radost z úspěšného chytání.

Vše na KAPRY v AKCI

Rybaření v Čechách a na Moravě

BEZ KOMENTÁŘE