Luxusní grilovaný tuňák: Jak připravit hořlavou specialitu přímo od moře

0
102

Luxusní grilovaný tuňák: Jak připravit hořlavou specialitu přímo od moře

Vítejte na našem webovém místě! Rádi bychom vás přivítali na naší stránce, kde vám představíme jedinečnou chuťovou lahůdku – luxusní grilovaný tuňák.

Toto vysoce hodnocené jídlo je připravováno z čerstvého tuňáka, který byl právě vytažen přímo z moře. Jemné maso tuňáka je bohaté na živiny a chutná přímo jako luxus.

Grilovaný tuňák je specialitou, která zaručeně rozproudí váš osturňovač. S ohněm se tu nešetří, protože tuňák si zaslouží ohromit svého konzumenta.

Příprava luxusního grilovaného tuňáka je jednoduchá. Potřebujete tuňáka, olivový olej, sůl, pepř a vaši grilovací vášeň. Nejdříve tuňáka očistíte a nakrájíte na steaky. Poté ho osolíte, opepříte a potřete olivovým olejem. Pak již jen stačí naladit svou grilovací plochu na vysokou teplotu a tuňáka na ni položit. Grilujte tuňáka z každé strany po dobu 2-3 minut, aby zůstal uvnitř šťavnatý.

U luxusního grilovaného tuňáka doporučujeme servírovat čerstvým limetkovým dresinkem, tmavou sojovou omáčkou a neodmyslitelným přílohou – čerstvou zeleninovou salátem.

Jsme přesvědčeni, že luxusní grilovaný tuňák bude perfektním spojením mezi vaším jazykem a Nebem samotným. Přicházíte na chuť něčeho opravdu výjimečného. Připravte si svou grilovací plochu, zapalte oheň a ochutnejte tuňáka, který zanechává dlouhodobé dojmy.

rybareniLuxusní grilovaný tuňák: Jak připravit hořlavou specialitu přímo od moře

Ingredience

 • Tuňák (čerstvý a kvalitní) – 500 gramů
 • Sójaová omáčka – 4 polévkové lžíce
 • Med – 2 polévkové lžíce
 • Česnek (nasekaný) – 2 stroužky
 • Čerstvě namletý pepř – 1/2 lžičky
 • Olivový olej – 2 lžíce
 • Čerstvá petrželka (nasekaná) – 1/4 hrnku

Příprava

 1. Smíchejte sójaovou omáčku, med, nasekaný česnek, pepř, olivový olej a nasekanou petrželku v misce.
 2. Tuňáka očistěte a nakrájejte na stejné kusy (asi 2 cm tloušťky).
 3. Namáčejte kusy tuňáka do připravené marinády a nechte je odpočívat v lednici minimálně 30 minut až 1 hodinu.
 4. Přistupte k předehřátí grilu na střední výkon.
 5. Grilujte tuňáka na předehřátém grilu z každé strany asi 2-3 minuty, dokud nezískáte vnitřní stupeň propečení podle vašeho gusta.
 6. Hotový tuňák vyjměte z grilu a nechte jej krátce odpočinout.
 7. Servírujte grilovaný tuňák s přílohou dle vlastního výběru, například čerstvým salátem nebo grilovanou zeleninou.

Grilovaný tuňák připravený touto recepturou je skvělým jídlem na letní grilovačky u moře. Zkombinujte ho s osvěžujícím vínem nebo pivem a užijte si skvělou chvíli s rodinou a přáteli.

Pro více informací o luxusních mořských specialitách a inspiraci můžete navštívit webové stránky www.luxusnimorskespeciality.cz.


ryby
Grilovaný tuňák – vynikající pochoutka

Příprava grilovaného tuňáka

Grilovaný tuňák je jedním z nejoblíbenějších pokrmů pro milovníky mořských plodů. Jeho příprava je jednoduchá a výsledek stojí za to.

Pro začátek potřebujete kvalitní kousky tuňáka, které budou sloužit jako základ vaší pochoutky. Můžete použít marinádu, která dodá rybě vynikající chuť. Vhodné jsou například bylinky, česnek, citronová šťáva či sójová omáčka.

Sezónu grilování tuňáka lze naplánovat na jaro či léto, kdy je ryba v nejlepší kvalitě. Nezapomeňte rybu předem osolit a nechte ji odpočinout v marinádě. Po několika hodinách můžete přistoupit k grilování.

Grilování tuňáka

Gril je předem zahřejte, aby byl dostatečně rozpálený před položením ryby na pláty. Není třeba rybu obracet příliš často, stačí jednou za čas, aby se grilování rovnoměrně rozložilo.

Grilovaný tuňák je nejlepší, když je uprostřed stále růžový, což značí, že je uvnitř šťavnatý. Příliš dlouhé grilování by mohlo rybu vysušit.

Podávání a doprovodné přílohy

Hotový grilovaný tuňák podávejte ihned když ještě třáslivý. Můžete ho ozdobit citronovými plátky nebo petrželkou pro zvýraznění atraktivního vzhledu.

Doprovodte rybu křupavou čerstvou zeleninou jako jsou fazolky, listový salát nebo batáty. Skvěle se také hodí kousky čerstvého chleba. Mnoho lidí preferuje k tuňákovému steakům pikantní omáčky, které jim dodají na chuti.

Odkaz na Wikipedii

Pro více informací o tuňáku můžete navštívit tento odkaz na Wikipedii.


rybarina

Luxusní grilovaný tuňák: Jak připravit hořlavou specialitu přímo od moře

Tento článek vám přináší jednoduchý návod na přípravu luxusního grilovaného tuňáka, který je úžasnou specialitou přímo z moře. Tuňák, který má tu správnou chuť a konzistenci, je dokonalým pokrmem pro milovníky mořských plodů.

Pro začátek, důležité je mít čerstvý tuňák. Proto doporučujeme vybrat si ho přímo z moře nebo od důvěryhodného rybáře. Tuňák by měl být čerstvý, s průsvitně růžovým masem.

Než začnete připravovat tuňáka, nechte jej okořenit. Použijte směs soli, pepře a ostatních oblíbených bylinek, které mu dodají výjimečnou chuť. Nezapomeňte také zastavit alespoň hodinu nebo déle v chladničce, aby se období marinace plně propojilo.

Při přípravě se zaměřte na grilování. Doporučujeme použít rošt s vyšší teplotou, aby se tuňák rychle a správně upekl. Srdcový teplota by měla dosáhnout 55 °C, aby byl uvnitř stále mírně růžový a šťavnatý.

Po upečení nechte tuňáka pár minut odpočinout. Poté ho nakrájejte na plátky podél vláken s ostrým nožem. Podávejte ho horkého s citronovou omáčkou a přílohami dle vašeho výběru.

Doufáme, že si pochutnáte na této luxusní grilované specialitě tuňáka. Je to skvělá pocta přímo moři!

Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE