Luhačovická přehrada rybolov

0
2202

Luhačovická přehrada rybolov – Prostředí okolo soukromého revíru přehrada Luhačovice naprostý klid a pohodu. Přehrada se nachází v úpatí Bílých Karpat, takže o nádhernou přírodu není nouze! Navíc břehy okolo soukromého revíru jsou příjemně travnaté a je z nich velice dobrý přístup až k vodě. I proto patří Luhačovická přehrada k TOP revírům v naší zemi. Na soukromém revíru přehrada Luhačovice si mohou rybáři zachytat za velice příznivé ceny. Návštěvníci tohoto soukromého revíru jistě ocení i řadu příjemných služeb, které zpohodlní celý lov.

Luhačovická přehrada je velice dobře zarybněná. Rybáři tady mohou ulovit celou řadu rybích druhů nejrůznějších velikostí. Na tomto revíru pochopitelně nechybí ani kapitální ryby. Rybáři tady mohou ulovit nádherné kapry nebo amury. Samozřejmě na své si tady přijdou i milovníci dravých ryb, protože v přehradě žijí i nádherní dravci! Takže už na nic nečekejte a přijeďte si sem zachytat!

Rybářům, i ostatním návštěvníkům Luhačovic, nabízíme ubytování v Penzionu rybářská chata, která leží jen pár metrů od Luhačovické přehrady. Naším cílem je všem kamarádům rybářům nabídnout kvalitně zarybněný revír v atraktivní lokalitě lázeňského města Luhačovice. Sami se přesvědčte o tom, jak krásná je naše voda po celkovém odbahnění a jak bohaté úlovky a trofeje zde získáte.

 

Luhačovická přehrada – Ryby

Candát, Kapr, Lín, Okoun, Štika

 

Luhačovická přehrada – Ceny povolenek

Dospělí                         Mládež (do 15 let)
MP roční 5000,-Kč          MP roční 2500,-Kč
MP týdenní 1200,-Kč      MP týdenní 600,-Kč
MP třídenní 800,-Kč        MP třídenní 400,-Kč
MP denní 300,-Kč           MP denní 150,-Kč

 

Luhačovická přehrada – Způsob lovu

Kaprařina, Přívlač, “chyť a pusť”, “chyť a vezmi”

 

Luhačovická přehrada – Ubytování v okolí

 

Luhačovická přehrada – Služby

Občerstvení, Parkoviště, Správce na místě, Ubytování

 

Luhačovická přehrada – Kontakt

Sídlo: Rybářská chata
Pozlovice 95
PSČ: 763 26

hospodář tel.: 731 615 550

 

Luhačovická přehrada – mapa

Rozloha revíru: 36 ha

Kraj: Zlínský

 UBYTOVÁNÍ V BLÍZKOSTI PŘEHRADY

NEJLEPŠÍ UBYTOVÁNÍ V BLÍZKOSTI REVÍRU

Luhačovická přehrada – Pravidla a omezení

 • Při lovu udicí na položenou i plavanou, musí být lovící u prutů přítomen tak, aby s nimi mohl manipulovat a byl okamžitě dosažitelný.
 • Oprávněné osoby k lovu ryb na revírech RSLZ Luhačovice, musí mít u sebe povolenku k rybolovu, platný státní rybářský lístek a věrohodný průkaz totožnosti s fotografií.
 • Osoby oprávněné k lovu ryb jsou povinny kontrolním orgánům RSLZ poskytnou v případě potřeby podporu a pomoc, dodržovat na svém stanovišti pořádek a podřídit se rozhodnutím kontrolních orgánů.
 • Před započetím lovu je lovící povinen na svém stanovišti v okruhu 5 metrů zabezpečit, udržovat pořádek a toto zajistit i při svém odchodu od vody.
 • Neházejte uhynulé ryby do popelnic a kontejnerů umístěných v okolí přehrady.
 • Zákaz stanování u vody, povoleny jsou pouze přístřešky do 2,5 m v průměru bez podsady.
 • Po ukončení denní doby lovu nesmí být přístřešky u vody.
 • Místa k lovu nesmí být vyhrazována.
 • Zákaz rozdělávání ohňů na březích přehrady.

 

Zákazy, omezení a výjimky

 • Pravidla pro lov candáta. Při lovu candáta je povinností lovícího, mírového candáta zasáčkovat a v daný den pro něj končí lov dravců s výjimkou lovu na umělou nástrahu přívlačí. Candáta nedosahujícího nejnižší povolené míry, je lovící povinen okamžitě po vylovení šetrně vyháčkovat nebo odstřihnout. Lovící si může ponechat jednoho candáta denně , 2 ks na týden a celkem 10 ks na kalendářní rok . Toto ustanovení platí pro držitele krátkodobých i ročních povolenek. U třídenní povolenky platí možnost ponechání 1 ks candáta. Nešetrné zacházení s ulovenou rybou bude důvodem k okamžitému odebrání povolenky.
 • Denní úlovek kapra na obou revírech je 1 kus, v kalendářním roce pak 25 kusů – platí pro držitele ročních povolenek. Ulovením dvou ušlechtilých ryb, případně kapra a jedné ušlechtilé ryby, nebo dosažením součtu hmotností 7 kg úlovku končí v daný den pro rybáře lov.
 • V jarním období tj.od 1.1.-30.4. je stanoven týdenní úlovek kapra na 4 kusy a od 1.5.-31.12.  na 5 kusů na lovící osobu a týden. Pro držitele ročních povolenek začíná týden pondělím a končí nedělí.
 • Denní úlovek lína je omezen na 4 kusy na lovící osobu a den.
 • HORNÍ MÍRA KAPRAJE 65  CM.  PŘI ULOVENÍ KAPRA  NAD HORNÍ MÍRU, JE LOVEC POVINEN RYBU ŠETRNĚ VRÁTIT VODĚ A ZAZNAMENAT ÚLOVEK S POZNÁMKOU – VRÁCEN VODĚ. PLATÍ NA REVÍRU ŠČÁVNICE 1A.
 • Ihned po zasáčkování ryby , která má stanovenou míru, je lovící povinen tuto rybu zapsat nesmazatelným způsobem do povolenky. Pokud rybář přeruší v daný den lov, nebo rybu odnese od vody, musí zapsat novou docházku. V případě ukončení lovu, je povinností lovícího odnést ulovené ryby od vody.
 • Zákaz používání protihrotů na háčku. Výjimkou je lovu dravců na živou rybku na plavanou (protihrot stačí zamáčknout).
 • Jeseter malý je celoročně hájený. Po ulovení, je povinností ihned jej šetrně pustit.
 • Je povinností každého rybáře, lovícího na Luhačovické přehradě, použít plněnou podložku pod rybu, pokud rybu vylovína břeh. Podložka musí být před tím než se na ni položí ryba, mokrá a dostatečně velká, aby ryba nepřesahovala žádnou částí těla z podložky. Porušení tohoto nařízení se bude klasifikovat jako špatné zacházení s rybou a bude následovat odebrání povolenky k lovu
 • Přísný zákaz zakrmování na revíru Ščávnice 1A , povoleno vnadění, pouze pokud je pevnou součástí součástí  udice-krmítko, PVA systém. Vnadící směsi se na revíru Ščávnice 1A  použijí v množství max. 3 litry na oprávněnou lovící osobu za den.
 • Lov ryb na revíru Ščávnice 1A – PŘEHRADA se provádí pouze z pevného břehu.
 • Povinností lovícího je používání únikových montáží. Přísný zákaz používání montáží typu helikoptéra , srkačka  a podobně, které neumožní při utržení rybě volný pohyb.
 • Jako nástražní rybky je přísně zakázáno používat tyto druhy ryb: cejn velký, cejnek malý karas stříbřitý a střevlička východní. Zároveň je přísně zakázáno tyto druhy ryb při ulovení vracet zpět do vody!
 • Zákaz zabíjení a kuchání ryb u vody.
 • Přísný zákaz darování a prodeje ryb,  porušení bude postihováno stejně jako pytláctví pro lovce i obdarovaného .

 

Nejnižší povolené míry:

Mník jednovousý 30 cm Bolen dravý 40 cm
Candát obecný 50 cm Úhoř říční 55 cm
Kapr obecný  – potok 45 cm Pstruh obecný potoční 25 cm
Kapr obecný dolní míra – přehrada 45 cm Pstruh duhový americký 25 cm
Kapr obecný horní míra – přehrada do 65 cm Jelec tloušť 25 cm
Lín obecný 30 cm Siven americký 25 cm
Lipan podhorní 30 cm Štika obecná 50 cm
Sumec velký 70 cm Parma obecná 40 cm
Podoustev 25 cm Ostroretka stěhovavá 30 cm

 

 

Rybolov mládeže:

Mládež od 8 do 15 let včetně, může lovit na vodách mimopstruhových na jeden prut pod dozorem osoby starší 18 let. Povolenku může mládež této kategorie obdržet po absolvování 1. ročníku rybářského kroužku. Mládež do 15 let nesmí lovit na živou rybku, přívlač je povolena.  Mládeži od 8 do 15 let může být vydána povolenka v rozsahu svazové povolenky.

Denní doby lovu 
MĚSÍC DOBA LOVU
leden, únor, listopad, prosinec Od 7°° do18°°
březen Od 5°° do 21°°
duben, září, říjen Od6°° do 22°°
květen, červen, červenec, srpen Od 4°° do24°°

 

BEZ KOMENTÁŘE