Kapří hranolky jako gastronomický zázrak – návod od Martina Pohlreicha

0
159


Kapří hranolky jako gastronomický zázrak – návod od Martina Pohlreicha

Kapří hranolky jsou jedinečným pokrmem, kterým se proslavil český šéfkuchař Martin Pohlreich. Tyto lahodné hranolky jsou vyrobeny z čerstvého kapra a speciálně upravené brambory, což dává tomuto pokrmu jedinečnou chuť a texturu. Martin Pohlreich sdílí svůj unikátní recept na tyto hranolky, které se staly celosvětovým fenoménem.


rybareni
Kapří hranolky jako gastronomický zázrak

Kapří hranolky jsou jedním z těch pokrmů, které můžeme považovat za gastronomický zázrak. Jejich křupavost, jemná chuť a příprava je opravdu unikátní. Proto jsem se rozhodl podělit se s vámi o návod od Martina Pohlreicha, jak připravit tyto lahodné hranolky.

Ingredience

 • kapří filet
 • brambory
 • sůl
 • pepř
 • olej

Postup

 1. Nejprve si připravíme kapří filet a nakrájíme ho na tenké plátky.
 2. Brambory oloupeme a nakrájíme na hranolky.
 3. Plátky kapra osolíme a opepříme.
 4. Poté smícháme brambory s olejem a pečeme je v troubě na 200 stupňů, dokud nejsou zlatavé.
 5. V další míse smícháme plátky kapra s olejem, solí a pepřem a necháme je chvíli odpočívat.
 6. Kapří plátky poté vyndáme a osušíme na papírovém ubrousku.
 7. Pokud se brambory již začínají zlatit, můžeme přidat kapra a pečeme dozlatova.
 8. Hotové kapří hranolky podáváme s citronem a čerstvým petrželem.

Doufám, že vám tato receptura pomohla a že si pochutnáte na vlastnoručně připravených kapřích hranolkách. Pro více informací můžete navštívit webovou stránku martinpohlreich.cz.


rybyKapří hranolky Pohlreich

Kapří hranolky jsou tradiční české jídlo, které si získalo popularitu díky svému skvělému chuti a jednoduché přípravě. Jedná se o směs kapřího masa a brambor, která se smaží na pánvi dozlatova.

Historie

Tato lahodná pochoutka je oblíbená zejména během vánočních svátků, kdy je kapří maso hojně k dostání. Jedná se o tradiční české jídlo, které se vyrábí již po staletí.

Příprava

Pro přípravu kapřích hranolek podle receptu od Pohlreicha budete potřebovat kapří maso, brambory, mouku, vejce, petrželku, sůl a pepř. Postupně smíchejte všechny ingredience a vytvořte z nich těsto, které následně smažte na pánvi dozlatova. Hotové hranolky můžete podávat s domácí tatarskou omáčkou a čerstvým chlebem.

Pro více informací o kapřích hranolkách navštivte prosím Wikipedii.


rybarina


Kapří hranolky jako gastronomický zázrak – návod od Martina Pohlreicha

Tento článek se zaměřuje na recept a návod od Martina Pohlreicha na přípravu lahodných kapřích hranolků. Pohlreichův recept je považován za gastronomický zázrak a je oblíbený mezi milovníky rybí kuchyně. Recept je snadno dostupný a jeho postup je výborně vysvětlený.

Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE