Kapr po mlynářsku – tradiční české jídlo

0
99


Kapr po mlynářsku

Kapr po mlynářsku je jedním z nejtradičnějších českých jídel. Tento pokrm se připravuje z kapra, který je jednou z nejběžnějších sladkovodních ryb v České republice.

Kapr po mlynářsku se připravuje tak, že se kapr nejprve očistí od šupin a vnějších částí. Poté se ryba nakrájí na filé a osolí. Další ingrediencí je cibule, která se nakrájí nadrobno a osmaží na pánvi spolu s houbami. Poté se přidá trochu mouky a zalije vybraným vývarem.

Celý pokrm se poté dusí a vaří, dokud ryba není měkká. K přípravě se často používá také červené víno, které dodá jídlu výraznou chuť. Kapr po mlynářsku se podává s bramborami, nebo s houskovým knedlíkem a kyselým zelím.

Toto tradiční české jídlo je často podáváno o Vánocích, kdy je konzumace kapra tradiční součástí českého svátku. Kapr po mlynářsku je oblíbeným jídlem nejen mezi Čechy, ale i mezi turisty, kteří si rádi vychutnávají autentické chutě české kuchyně.


rybareni

Kapr po mlynářsku – tradiční české jídlo

Historie Kapra po mlynářsku

Kapr po mlynářsku je tradičním českým jídlem, které se neodmyslitelně spojuje s vánočním obdobím. Toto chutné jídlo se připravuje převážně z kapra, který je jednou z nejtypičtějších ryb v české kuchyni.

Příprava jídla

Pokud se rozhodnete Kapra po mlynářsku připravit, musíte nejdříve získat vhodnou rybu. Kapra si můžete koupit na rybím trhu nebo v obchodě s potravinami. Poté rybu očistíte a vykostíte. Rybu nakrájíte na porce a osolíte.

Na přípravu Kapra po mlynářsku budete potřebovat následující ingredience:

 • 1 kapr (asi 1 kg)
 • 2 cibule
 • 4 stroužky česneku
 • 50 g másla
 • 2 lžíce hladké mouky
 • 500 ml rybího vývaru
 • 250 ml bílého vína
 • Šťáva z 1 citronu
 • 1 lžička cukru
 • 1 lžička majoránky
 • 1 lžička kmínu
 • Sůl a pepř podle chuti

Postup přípravy:

 1. Cibuli a česnek oloupejte a nakrájejte na jemné kostičky.
 2. Na pánvi rozpusťte máslo a opékejte na něm cibuli a česnek, dokud nezezlátne.
 3. Přidejte mouku a důkladně promíchejte.
 4. S postupným přidáváním rybího vývaru a vína vytvořte omáčku. Nezapomeňte neustále míchat, aby se vám omáčka pořádně zahustila.
 5. Po zahustění přidejte šťávu z citronu, cukr, majoránku a kmín. Promíchejte.
 6. Maso z kapra vložte do omáčky, přikryjte pokličkou a vařte přibližně 20-25 minut, dokud kapr nezměkne.
 7. Na závěr ochuťte solí a pepřem podle chuti.

Podávání

Kapr po mlynářsku se tradičně podává s bramborovým salátem nebo klasickým vařeným bramborem. Můžete ho také ozdobit na talíři petrželkou a plátky citronu. Jako nápoj doporučujeme zvolit kvalitní české pivo či bílé víno.

Relevantní webová stránka

Pro další informace o Kapru po mlynářsku můžete navštívit následující odkaz: tradicniczechcuisine.com

Závěr

Kapr po mlynářsku je chutným a tradičním českým jídlem. Jeho příprava je snadná a výsledkem je lahodné jídlo, které potěší každého milovníka rybích specialit. Neustále si uchovává svou popularitu a patří k nejčastěji konzumovaným jídlům během vánočních svátků v České republice.

ryby


Kapr po mlynářsku

Tradiční české vánoční jídlo

Kapr po mlynářsku je jedním z tradičních českých vánočních jídel. Tento pokrm se připravuje z kapra, který je nakrájený na porce a smažený v mouce. Poté je kapr zalitý cibulovou omáčkou a podávaný s bramborovým salátem.

Text bude doplněný odchozím odkazem na relevantní stránku na Wikipedii, která poskytuje další informace o kapru po mlynářsku. Zde je odkaz na Wikipedii.


rybarina

Kapr po mlynářsku – tradiční české jídlo

Kapr po mlynářsku je tradiční české jídlo, které se často podává během vánočních svátků. Tento pokrm se připravuje z kapra, který se podává s kysaným zelím a bramborami. Kromě toho je zde také řada dalších ingrediencí, jako jsou cibule, koření a sušené ovoce, které dodávají jídlu bohatou chuť. Kapra je nejprve zbaveno šupin a vnitřností, poté se nakrájí na kousky, které se smaží na cibulce a koření. Po přidání vody a sušeného ovoce se celý pokrm dusí, dokud kapr nezměkne. Výsledkem je chutný a sýtejší pokrm, který je oblíbený mezi českými rodinami během vánočních slavností.

Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE