Kapr na grilu s kořeněnou omáčkou – recept na úžasnou chuť

0
111

Kapr na grilu s kořeněnou omáčkou – recept na úžasnou chuť

Ahoj a přivítám tě u tohoto skvělého receptu na kapra na grilu s kořeněnou omáčkou. Tento pokrm je oblíbeným tradičním jídlem nejen v České republice, ale také v mnoha dalších zemích.

Kapr na grilu je skvělým způsobem, jak si vychutnat čerstvost a chuť tohoto úžasného ryby. Grilování pomáhá zachovat měkkost masa a přidává příjemné aroma.

Ale co opravdu dělá tento recept výjimečným, je kořeněná omáčka. Tato omáčka je vyrobena z mixu různých aromatických bylin a koření, které dodávají kaprovi výraznou a bohatou chuť.

Chuťové koření v omáčce se skládá z česneku, čerstvého rozmarýnu, tymiánu a citronové šťávy. Tyto přísady se kombinují s olivovým olejem, solí a čerstvě mletým pepřem.

Než začnete grilovat kapra, je důležité omáčku dobře promíchat a nechat ji odpočinout alespoň hodinu, aby se koření stihlo propojit a uvolnit svou chuťovou sílu.

K propečení kapra na grilu bude trvat přibližně 15-20 minut na každé straně, dokud nezíská lákavou zlatohnědou barvu a měkkost uvnitř. Omáčku můžete použít buď jako samostatnou přílohu nebo ji můžete přelít přímo přes maso.

Věř mi, když říkám, že tento recept na kapra na grilu s kořeněnou omáčkou je opravdu úžasný. Jeho chutná kombinace ryby, grilování a kořeněné omáčky vám rozhodně nadchne chuťové buňky. Tak neváhej a vyzkoušej tento fantastický recept ještě dnes!

rybareni

Kapr na grilu s kořeněnou omáčkou – recept na úžasnou chuť

Přísady:

 • 1 kapr
 • 2 lžíce olivového oleje
 • 2 lžičky soli
 • 1 lžička mletého černého pepře
 • 1 lžíce čerstvého tymiánu
 • 1 citrón

Příprava:

 1. Nejprve si připravíme kořeněnou omáčku. Smíchejte olivový olej, sůl, pepř a čerstvý tymián v misce.
 2. Kapr očistěte a opatrně nakrájejte na steaky. Pokud kapra nechcete přímo grilovat, můžete použít grilovací
  rošt nebo speciální Nerezové pánev na grilování.
 3. Každý kus kapra potřete připravenou směsí koření a nechte 15-20 minut odležet.
 4. Gril předehřejte na střední teplotu. Načtěte kousky kapra na gril a grilujte z obou stran po dobu přibližně
  5-7 minut, dokud nejsou steaky dokonale opékané a uvnitř šťavnaté.
 5. Během grilování kapra můžete omáčku, kterou ještě zbývá, jemně potřít přes steaky na grilu.
 6. Pokud preferujete citronový přídech, tak vyšťavněte citrón přes kapry na steaku ještě před grilováním.
 7. Servírujte s čerstvými bylinkami a plátky citrónu.

Odkazy:

Získáte více informací o grilování kapra na webové stránce Grilování zábavou.

Keywords:

Kapr na grilu, kořeněná omáčka, recept, chuť, grilování, kapr, olivový olej, tymián, citrón

ryby

Kapr na grilu

Co je kapr na grilu?

Kapr na grilu je tradiční české jídlo, které se často připravuje při různých oslavách, jako jsou Vánoce nebo vánoční trhy. Grilování kapra je oblíbenou tradicí, která se předává z generace na generaci.

Jak připravit kapra na grilu?

Před samotným grilováním je důležité kapra důkladně vyčistit a odšupovat. Poté ho osolíme, opepříme a pokapeme citronovou šťávou. Nezapomeňte také na vnitřní stranu kapra vložit několik plátků česneku a petržele. Grilování probíhá přímo na mřížce nad žhavými uhlíky.

Jaká je správná doba grilování kapra?

Grilování kapra závisí na jeho velikosti, ale obecně se doporučuje grilovat přibližně 15 minut z každé strany. Důležité je pravidelně kapra obracet a kontrolovat, zda není příliš spálený nebo nedovařený.

Pro více informací o přípravě kapra na grilu můžete navštívit stránku o karpovi obecném na Wikipedii.

rybarina

Kapr na grilu s kořeněnou omáčkou – recept na úžasnou chuť

Nabízíme vám skvělý recept na kapra na grilu s kořeněnou omáčkou, která dodá rybě úžasnou chuť. Kapra nejprve očistíme a vykostíme. Poté připravíme kořeněnou omáčku, která se skládá z česneku, citronové šťávy, čerstvých bylinek a olivového oleje. Marinujeme kapra v této omáčce po dobu jedné hodiny.

Poté připravíme gril a zahřejeme ho na střední teplotu. Kapra položíme na gril a pečeme ho z každé strany po dobu přibližně 5-7 minut, dokud není ryba dokonale zlatavá a měkká. Během pečení občas kapra obracíme a potíráme ho zbývající omáčkou.

Hotového kapra podáváme s dochuceným bramborovým salátem a čerstvým chlebem. Tento recept je skvělou volbou pro letní grilování a pochoutku pro milovníky rybích pokrmů. Užijte si ho!

Rybí kuchařka

BEZ KOMENTÁŘE