Jak upečený losos na stole ohromit hosty?

0
133


Jak upečený losos na stole ohromit hosty

Vítejte na našem webu, kde vám ukážeme, jak připravit dokonale upečený losos, který ohromí vaše hosty!

Upečený losos je skvělou volbou pro různé příležitosti, a my vám ukážeme jak ho připravit tak, aby vypadal i chutnal skvěle.


rybareni


Jak upečený losos na stole ohromit hosty

Upečený losos je skvělou volbou pro výjimečnou večeři s hosty. Může být elegantní, chutný a není příliš složitý na přípravu. Zde je návod, jak upečený losos na stole ohromit hosty.

Vyber si čerstvý losos

Prvním krokem k skvělému upečenému lososu je koupit si čerstvý filet lososa. Je lepší se vyhnout lososům ve velkém obchodě, které jsou zpracovány a namražené. Místo toho zkus najít místního rybáře nebo farmu, kde nabízejí čerstvý losos.

Příprava lososa

Než začneš s přípravou, vyčisti lososa od všech šupin a zbývajících kostí. Poté můžeš filet lososa osolit a opepřit. Můžeš přidat i další bylinky a koření podle své chuti. Dá se také vyzkoušet marinaování lososa v oleji, citrónové šťávě, bylinkách a česneku pro výraznější chuť.

Příprava na pečení

Předehřej troubu na teplotu 180°C. Vlož losos na plech vyložený pečicím papírem a peč lososa asi 15-20 minut, dokud maso nezůstane rosolovaté.

Podávání lososa

Losos může být podáván s rýží, pečenými brambory nebo salátem. K pokapaní lososu se může použít citrónová šťáva nebo bylinkový dresing. Výborným doplňkem může být i čerstvá zelenina jako špenát nebo brokolice.

Pokud chceš, můžeš se inspirací pro recepty obrátit na recepty.cz.


rybyPečený losos v celku: lahodná pochoutka

Pečený losos v celku je lahodná a zdravá možnost pro přípravu rybího pokrmu. Tento recept je oblíbený pro svou jednoduchost a výtečnou chuť.

Jak připravit pečený losos v celku

Nejprve si připravte lososa, který je čerstvý a vykostěný. Poté ho můžete osolit, okořenit a případně pokapat olivovým olejem. Lososa pečte v troubě při teplotě 180°C a podávejte s čerstvou zeleninou nebo bramborami.

Pro více podrobností si můžete přečíst článek o lososovi na Wikipedii.


rybarina


Jak upečený losos na stole ohromit hosty?

Zde naleznete tipy a triky, jak připravit skvělý upečený losos, který ohromí Vaše hosty na večeři.


Rybí kuchařka

Sdílejte
Předchozí článekBelly boaty a zapojení do rybářské komunity
Další článekRybolov v Rumunsku: Průvodce nejlepšími rybářskými místy
Rabářem jsem od 7 let a budu jim navždy. „V každém muži je skryta ctižádost - přechytračit ryby a ženy.“ Pocházím z Anglie, ale už osm let žiju tady v Česku. Mé články nejsou psány perfektní češtinou, ale snad obsah nahradí formu.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ